-
Liczba zawartości
69 -
Rejestracja
O Krizi
- Urodziny 20.10.1972
Informacje osobiste
-
Płeć
Mężczyzna
-
Zawód
cieśla konstrukcyjny
-
Mój klub zainteresowań
Dachy
Dane osobowe
-
Miejscowość
Złotniki Kujawskie
-
Kod pocztowy
88-180
-
Województwo
kujawsko-pomorskie
Profil płatny
-
Kategoria
usługi
Krizi's Achievements
SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)
10
Reputacja
-
Nie wiem czy olej będzie lepszy, ale na pewno trzeba będzie powierzchnię olejowaną częściej odświeżać ( przynajmniej raz do roku... a części odsłonięte to już dwa razy.
-
Od prawie dziesięciu lat używamy impregnatów, lakiero-bejc i lazurów V33. Charakteryzują się łatwością nakładania, odpornością na różne warunki, dużą, ale nie za dużą paletą kolorów i z roku na rok są coraz lepsze. Elementy elewacji przy budynku z drewnianą fasadą zakonserwowane w 2007 roku nie wykazują praktycznie żadnych oznak erozji.
-
Czy impregnować deski które mają iść na deskowanie pod dachówkę????
Krizi odpowiedział megapol_mg → na topic → Dachy
Dodam jeszcze ku przestrodze o konieczności usunięcia ewentualnych okorków i kory z krokwi a przede wszystkim desek.- 9 odpowiedzi
-
- deski
- impregnować
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Polecam tą stronę osobom balansujących na skraju przesady w tym co robią http://www.halfen.pl/t/91_6949.html Jest tam łącznik który się nazywa "podstawa pod krokiew" i powinna spełnić oczekiwanie nawet najbardziej wybrednego kombinatora http://www.halfen.de/t/25_806.html
-
Czyli kompletna nadbitka bo się bać zacząłem że tylko krokwie będą wykończone. Dlaczego uważasz że to gorsza opcja?. W bardzo wielu przypadkach jest to opcja najlepsza, najładniejsza pod warunkiem że wykonana ze smakiem którego to wymaga przy zastosowaniu odpowiednio dobrego (drogiego) impregnatu i wysokiej jakości deski czy boazerii. Wszystko to oczywiście rzecz gustu i upodobań oraz charakteru samego budynku na którym to ma być wykonane, bo trzeba mieć świadomość że nie wszystkie bryły budynków współgrają w tego typu wykończeniami.
-
Specyfikacja konstrukcyjnego materiału budowlanego jakim jest więźba na dach to informacje ogólnodostępne i jasno opisane np. tu http://www.e-dach.pl/a/2204,wiezba-dachowa-kupujemy-drewno Jaki gatunek, klasa oraz wilgotność jest opisane w dokumentacji którą posiadasz a co kupisz to i tak będzie twoja. Powinno być względnie przesuszone 20% wilgotności bez okorków, sinizny, widocznych uszkodzeń i ubytków ale to teoria i wiem że ciężko inwestorowi zakupić tak przygotowany materiał za rynkowo rozsądną cenę. Proponuję poszukać wykonawcy który wykona zlecenie z materiałów odpowiednio przygotowanych i mających wszystkie potrzebne deklaracje.
-
Proponuję zakupy towarów skonsultować również albo... zwłaszcza z wykonawcą zlecenia aby uniknąć niedomówień i niepotrzebnych wydatków mogących być wynikiem wykorzystania innych materiałów i technologii reprezentowanych prze obie strony.
-
Zapytam dla pewności...masz na myśli nadbitkę z wyeksponowanymi elementami konstrukcji? czy tylko o wyrobionych krokwiach mowa?
-
Z danych jakie zawarłeś w swoim opisie wynika że masz okap wysunięty mniej więcej 55cm od muru mierząc w poziomie od ściany. Przy kącie nachylenia połaci 45* raczej okapu nie wydłużysz optycznie montując podbitkę po krokwiach a i kąt ten nie pozwala zbytnio takiej podbitki wyeksponować, dlatego ja osobiście proponowałbym montaż podbitki poziomo i prostopadle do ściany.
-
Żeby odpowiedzieć na temat czy zestawienie jest błędne czy nie, trzeba je sprawdzić , porównać z rzutem więźby i oczywiście skorygować wymiary z postawionym już budynkiem. Nie zapominajmy jeszcze o bardzo ważnej rzeczy jak np. dodatek długości do materiału na potrzeby odpadu technologicznego.
-
Już któryś z kolegów wcześniej raczył wspomnieć że nic nie wiem na temat statyki ale na koniec mojego udziału w tej pogadance, muszę wyrazić moje zakłopotanie tym co widzę w istniejącej, niecodziennej akademickiej dyskusji na forum budowlanym. kolega rkowal79 raczy nas zarzucać różnymi wielkościami, liczbami i równaniami a sądząc po zagadnieniach które porusza i pytaniach które zadaje to raczej domu nie wybuduje bo gdzie znajdzie projektanta/architekta mądrzejszego od siebie i nie wspomnę tu o wykonawcy, którego wiedza techniczna musiała by być na poziomie co najmniej 3-go roku na Polibudzie.
-
W temacie podbitki może ja podpowiem Kłopot to żaden aby podbitka miała strukturę i kolor elewacji budynku ale wiąże się to z wykorzystaniem płyt wiórowo-cementowych które napędzą Ci trochę większe koszty a i robocizna będzie droższa. Jeżeli wykona to ekipa w tym temacie zorientowana pod kontem teoretyczno-praktycznym to efekt jest "murowany"
-
A co konkretnie kolegę w tym co napisałem tak bardzo przeraziło.
-
uznam to pytanie za retoryczne