Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

r19

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    1 327
  • Rejestracja

O r19

  • Urodziny 12.05.1975

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    lubelskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

r19's Achievements

ELITA FORUM (min. 1000)

ELITA FORUM (min. 1000) (6/9)

31

Reputacja

  1. r19

    Uzysk z PV

    U mnie dzisiaj 0.2kWh, aktualna moc 38W z 5kW instalacji Jakich uzysków miesięcznych należy się spodziewać w okresie październik - marzec? Jak to wyglądało w poprzednich latach?
  2. Jak widać gmina gminie nie równa. U mnie trzeba było zapłacić 120 zł za projekt bez gwarancji otrzymania dotacji. Trwało to co prawda chyba ze 2 lata, ale urzędnicy się postarali. Początkowo była mowa o kosztach w oparciu ceny rynkowe i procentowy poziom dotacji. Po zatwierdzeniu dotacji dla gminy był przetarg, wybrano wykonawcę. było wiadomo konkretnie ile trzeba będzie zapłacić. Jeżeli komuś nie pasowało to w kolejce czekali chętni z listy rezerwowej. Teraz realizowany jest drugi nabór, chętnych też jest dużo.
  3. To dziwne. U mnie w gminie była lista rezerwowa, teraz jest drugi nabór i znowu jest lista rezerwowa. Ale pamiętam spotkanie organizacyjne... część ludzi od razu wyszła, jak się dowiedziała, że nic na tym nie zarobią. Byli przekonani, że ZE zapłaci im za oddaną energię. Moja instalacja 5kW kosztowała mnie 9600 zł minus PIT. Falownik nie z pierwszej ligi, ale z 10-letnią gwarancją producenta. Od 8 kwietnia wyprodukowała 4000kWh.
  4. Moc pokazywana jest z dokładnoscią do 1W. Poprawione błędy, np. rozłączanie wifi i brak wyłączania się falownika w nocy. Nie u wszystkich te błędy wystąpiły, u mnie akurat tak
  5. Ja już mam, poprawionych zostało kilka rzeczy, także wydaje mi się, że warto.
  6. Tak, pod warunkiem, że masz nowszą wersję oprogramowania, w starszych nie było tej opcji.
  7. No to całkowicie wyjaśnia wszystko. Czyli zostaje ewentualne "doklejenie" samych paneli.
  8. Mam instalację 5kW, a falownik posiada zapas mocy. Ponieważ toeretycznie nie powinienem ingerować w instalację, bo dofinansowana została z gminnej dotacji, ale zastanawiam się co by było korzystniejsze, jeżeli chodzi o rozbudowę. Mógłbym dołożyć 6 paneli, czyli powiedzmy ok. 1.8kW, albo też zrobić odzielną instalację, nawet na falowniku 1f i wziąć dotację z Mojego Prądu. Na rozbudowę dotacja się nie należy, ale na nową już tak, prawda? I nie ma znaczenia, że już jestem prosumentem. Dobrze myślę?
  9. Jak się nie ma nic do powiedzenia to się nie pisze.... chyba, że masz hobby polegające na nabijaniu postów.
  10. Hymon Energy.... cały wątek usunięty.... cenzura i kasa rządzi....
  11. U mnie po zeszłorocznej przeróbce nic już nie ciekło. Niemniej jednak to co się w środku dzieje tego urzadzenia to są jakieś jaja. Cały czas częściowo zalewany jest filtr nawiewu, na wentylatorze wywiewnym i w jego okolicach znowu pojawił się grzyb. To samo na wymienniku od strony wentylatora.
  12. Co to się mogło zadziać, że podczas grzania co kilka sekund znika wszystko z wyświetlacza oprócz temperatury i symbolu grzejnika, który miga? I tak się to w kółko powtarza. O ile dobrze pamiętam, to wcześniej nic takiego nie miało miejsca.
  13. U mnie obudowa nie była aż tak bardzo zardzewiała.
  14. Dokładnie, niedługo zrobi się ciepło i bedzie po temacie. A przyszły sezon już po gwarancji. Pisałem już, że ja wymieniłem gąbkę na matę kauczukową. Po zdjeciu obudowy widzę, że w okolicy przetłoczeń styropianowych jest mokro, ale mata nie nasiąka, ponieważ ma 9mm grubości to skutecznie dociska do przetłoczeń i powoduje, że woda spływa do wewnątrz, a nie spływa na spód obudowy. Martwi mnie tylko to, że woda ścieka też z wymiennika po stronie nawiewu, co powoduje, że filtr jest częściowo mokry. To sobie badziew kupiliśmy.... tylko, że mój ma już prawie 6 lat.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...