Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kasia_Przemek

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

1 obserwujący

O Kasia_Przemek

  • Urodziny 13.07.1986

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    gromadzenie środków

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Sulików
  • Kod pocztowy
    59-975
  • Województwo
    dolnośląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Kasia_Przemek's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Czy z racji swojego doświadczenia uważasz któryś z wkładów za rozsądny wybór, czy tez mógłbyś ni polecić coś innego, sprawdzonego? Nie chcę mieć problemów, na przykład z odchodząca farba z klamki, rozszczelnieniem... Czy tylko gięta szyba ma sens?
  2. Nieco źle wyraziłem się... zamogrzewanie odpowiada osobna instalacja. Kominek ma spełniać funkcję „nastrojową” i dekoracyjną.
  3. Proszę o pomoc w zakresie wyboru wkładu. Wymagania to przede wszystkim wkład narożny, wyłożony szamotem w środku, szerokość min. 60 cm a max Ok. 80 cm i głębokość min. ok. 50 cm. Nie chce wkładu zbyt „płytkiego”. Powierzchnia do ogrzania to ok. 70m2 - salon plus otwarta kuchnia. Umiejscowienie kominka w zabudowie prostokątnej szerokiej na 130cm w odległość mniej więcej 1/3 długości pomieszczenia. Doprowadzone powietrze z zewnątrz. Zastanawiam się nad Romotopem, Lechmą i Kobokiem, ale nie mam w tym zakresie doświadczenia, toteż liczę na opinie od bardziej doświadczonych osób.
  4. Cześć Pawko! (po starej znajomości mogę tak zwracać się do Ciebie?). Jaki ten świat mały! Sto lat się nie widzieliśmy, a tutaj widzę, że jednak osiadłeś wraz z żonką w Polsce. Świetny macie domek i na dobrą odległość niewielka nas dzieli:-) Pozdrawiam, Przemek B.
  5. Wiadomo, że zakup materiałów w Niemczech to nie jedyna nadzieja. Oczywiście, przymierzamy się do sporządzenia takiego wstępnego kosztorysu, jak to zrobiliście - najlepsza metoda na poznanie rynku, poznanie kosztów budowy. W rodzinnych domach wymianialiśmy dachy - w jednym od podstaw, w drugim tylko pokrycie, więc i w naszym nowym domu powinniśmy temu podołać w kilka osób. Instalacje elektryczne, wod-kan i wszelkie inne zlecimy rodzinie, na zasadzie - my pomogliśmy wam, wy nam pomożecie, co jest już dogadane. Wszelkie inne prace - samodzielnie lub też właśnie z pomocą osób bliskich, które zajmują się tym na co dzień. Nie powinno być źle
  6. Metoda budowy będzie czysto gospodarcza, w większości, bo firmę zatrudnić planujemy tylko do wylania fundamentów, postawienia ścian i stropu. Z resztą poradzimy sobie sami. Materiały będziemy poszukiwać możliwie najtańsze - na przykład w Niemczech, gdzie na "głupim" cemencie różnica jest znaczna... Zastanawiamy się właśnie, czy, za przykładem kosztorysu na stronie www, można rozumieć, iż podana kwota jest w miarę rzeczywista, a jeśli nie, to jak spora może być przewaga realnej kwoty nad tą wpisaną w kosztorysie poglądowym.
  7. Witajcie, rozpoczęliśmy przeglądanie wszelakich projektów - stąd jedno z naszych pytań, jak realnie odnosić się do przedstawianych w kosztorysie kwot? Czy są one mniej więcej jednoznaczne z rzeczywistością, zaniżone, czy zawyżone?
  8. Serdecznie witamy wszystkich! Pojawiliśmy się tutaj, ponieważ na wiosnę planujemy podjąć stosowne działania ku budowie naszego "gniazdka". Liczymy na fascynujące dyskusje, pełne wzajemnego ciepła i radości, a także na wymianę doświadczeń, opinie etc. Z pozdrowieniami, Kasia i Przemek
×
×
  • Dodaj nową pozycję...