Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

szczepX

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez szczepX

  1. Witam Proszę o pomoc z hydrauliki. Mieszkam w starszym domu gdzie nie mam dużego pola manewru. Muszę podłączyć rurę odpływową ze zlewu do pionu kanalizacyjnego.Zlew od pionu dzielą dwa pomieszczenia, rura jest już puszczona pod nimi i wychodzi w pomieszczeniu gdzie jest pion pewnie 40 cm pod posadzką. Proszę o pomoc którą z przedstawionych na rysunku wersji wybrać. Liczę że woda ze zlewu + zmywarki będzie wypychać tą z rury do pionu. Jeżeli nie chyba się nie obejdzie bez pompy ścieków. Zaznaczam że innych rozwiązań oprócz przedstawionych nie ma.
  2. Witam Proszę o radę w temacie izolacji posadzki od wód gruntowych. Dom jest wybudowany na dośc mokrym gruncie, podczas dużych opadów znacznie podnosi się stan wód gruntowych. W tamtym roku posadzka w pokoju (pokój poniżej poziomu gruntu - suterena) zamokła i wilgoć złapała panele. Pod spodem na pewno rozwinęła się pleśń bo czuć dość mocno w kilku miejscach. Teraz będę usuwał panele i kładł nowe. Muszę zaizolować posadzkę i kilka cm ścian. Co najlepiej wykorzystać? Wydaje mi się że folię w płynie. Paroprzepuszczalną czy wodoodporną? Czy tylko oczyścić posadzkę, odkurzyć i pomalować folią czy jeszcze jakieś inne czynności? Malować 1 czy 2 razy? Jakiego producenta wybrać? Z góry dziękuję za pomoc
  3. Czyli trzeba najpierw pozbyć się trawy? Może źle to napisałem o zmieleniu trawy. Chodzi by glebogryzarka zdarła wierzchnią warstwę gleby i trawę.
  4. Mógłbym dać ale narazie chcę się dowiedzieć czy mój powyższy tok działania jest prawidłowy czy trzeba coś zmodyfikować
  5. Witam Chciałbym się doświadczyć w sprawie równania powierzchni ogrodu. Konkretnie chcę sobie wyznaczyć kort do badmintona. Jest w nim sporo dziur (krety, nornice) także granie na nim groziłoby skręceniem kostki. Jest też taka podłużna nierówność. Mój pomysł wygląda tak że chcę małą glebogryzarką zmielić trawę i część ziemi, następnie rozgarnąć i wyrównać (walcować?) i zasadzić trawę. Czy takie rozwiązanie jest dobre? Oczywiście nie chcę inwestować w to zbyt wielu pieniędzy – może tylko wynajęcie glebogryzarki posianie trawy.
  6. Jak się nazywa taka usługa bo trzeba rozeznanie cenowe zrobić a nie wiem za bardzo jak szukać.
  7. Witam Mieszkam w domu z lat 70 a więc bez styropianu na ścianach a nawet bez wełny mineralnej. Ściana składa się z dwóch pustaków a izolację stanowi tzw. luk powietrzny między nimi. Kiedyś wpadłem na pomysł żeby wstrzyknąć w to piankę poliuretanową ale ten pomysł szybko odrzuciłem - wilgoć by wyszła na pewno. Ale mam drugi pomysł - wtłoczyć w ten luk powietrzny wysuszone trociny lub takie kuleczki styropianowe. Trociny chyba mogą chłonąć wilgoć i pleśnieć ale styropian niekoniecznie. Ale to są pomysły laika i proszę fachowców o opinię.
  8. Jeszcze od nośnie zwykłego pieca i zapalenia od góry. Jaką proponujecie ustawić temperaturę na sterowniku? Jaka jest na najlepsza i najefektywniejsza temperatura spalania? Ja mam 60 C i wczoraj paliłem 10 godzin i dziś na pewno też nie dużo mniej. Czy zwiększenie temperatury może wydłużyć czas palenia? Czy warto zainwestować w miarkownik? Sądzę że tak bo widzę że mój nadmuch robi "dziurę" na dole paleniska? EDIT: Mam jeszcze pytanie czy podczas takiego spalania i ewentualnej nieszczelności pieca (np. przed rurą do komina gdzie są takie drzwiczki do wygarniania popiołu) mogą się do kotłowni dostawać jakieś trujące gazy?
  9. Pragnę bardzo bardzo podziękować Panu Last Rico za przedstawienie tej metody palenia w zwykłym piecu. Wczoraj przeczytałem a dziś spróbowałem. Zapaliłem o 9:30 i do 19:00 jeszcze były resztki węgla na ruszcie. Rewelacja. Przy obecnych mrozach przez ten czas spokojnie 3 razy załadowałbym węglem. A tak 1 załadunek, trochę papieru, kilka patyków + podpałka. Czas grzania + podgrzanie wody >>> prawie 10 godzin ! A muszę zaznaczyć że: - dom jest z lat 70, taki klocek a "ociepleniem" jest stosowana tzw. luka powietrzna pomiędzy pustakami, zero styropianu - do ogrzania w sumie 3 piętra więc wysoka instalacja (kaloryfery nowe) - stosuję dmuchawę bo nie mam miarkownika, została zamontowana przy robieniu instalacji i pewnie pasuje dołożyć miarkownik Do sprawdzenia: - działanie z miarkownikiem - różne temperatury na sterowniku, dziś było 60 C i muszę popróbować z 70 C Muszę też opracować sposób na drugi załadunek. Dzisiaj chcę poczekać aż węgiel się wypali, wygarnąć resztki żaru i załadować od nowa. Jeszcze raz dziękuję Last Rico a sposób polecam wszystkim użytkownikom zwykłych pieców na węgiel - jak dla mnie bardzo duża oszczędność.
  10. Trzeba było spróbować i tenisa bo na sporty drużynowe są marne szanse w moim miejscu zamieszkania. Mam taką prośbę. Potrzebuję wybetonować około 52m2 a objętość wylewki to 6,5 kubika betonu. Ja mam małe pojęcie o cenach i proporcjach przy mieszaniu betonu więc proszę o przybliżone wycenienie wykonania takiej wylewki. Beton nie musi być nie wiadomo jak mocny bo będzie służył tylko do biegania po nim a nie jeżdżenia samochodem. Wykop i wszelkiego rodzaju podłoże pod beton wykonam sam. Interesuje mnie tylko przybliżona cena betonu. Myślę również na asfaltem. Znacie może przybliżone ceny wyasfaltowania 1m2? Chodzi o taki asfalt niedrogowy bo taki strasznie drogi. Proszę o pomoc w miarę możliwości. Co prawda mam czas do wiosny ale powoli trzeba zbierać kasiorę.
  11. Witam Czy ma ktoś doświadczenie w wykonaniem ścianki tenisowej przy domu? Mam kilka wolnych metrów niezagospodarowanych i chciałem postawić sobie ściankę 4m x 3m i do tego podłoże 4m x 13m. Szukam tanich rozwiązań. Jak narazie rozważam na podłoże betonową wylewkę grubości 10-15cm. Ścianka w koncepcji będzie z 4-5 cm płyty wiórowej, sklejki lub czegoś podobnego. Chodzi o demontaż na zimę ale też o względy estetyczne i ewentualny szybki demontaż. Jak macie jakieś pomysły napiszcie. Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...