Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mareklet

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez mareklet

  1. Cześć. Dzięki za wszystkie odpowiedzi. A więc z prawej opieram na stropie a z lewej do krokwi.
  2. Belka podpierająca dach jest nad ścianą nośną. Strop chce zrobić tak by wyrównał się ze stropem w pokoju po prawej. Z prawej strony albo oprę na stropie albo wieszakiem do ściany. Nie wiem za bardzo jak zrobić to ze strony lewej.
  3. Cześć. Muszę ocieplić strych. Chcę zrobić tam drewniany strop i ocieplić pianą. Z prawej strony na zdjęciu jest wieniec nad dwoma pokojami. Wiadomo belkę tam trzeba zawiesić na wieszaku. Natomiast co zrobić ze strony lewej. Łapać belkę do krokwi? Macie inny pomysł?
  4. Właśnie że mam drzewo z przewagą iglastego. Najwięcej sosny, więc te 4 godziny to chyba dobrze. No nic będę musiał pewnie powiększyć otwór PW i zwiększyć temp. na piecu. Jeżeli to nie przyniesie skutku to tu wrócę. Fajnie by było jakby LastRico się wypowiedział i doradził z wielkością tego otworu.
  5. Hej. Jestem tu nowy to mój 1 post tutaj. Czytam ten temat od kilku dni, tak że już mnie oczy bolą. Przerobiłem swój piec Defro Optima 18kw na górnospalający wg schematów znalezionych w tym wątku, powietrze główne podawane przez miarkownik ciągu, powietrze wtórne też podane poprzez otwór fi 15mm, wysokość komina ok 6-7 m i mam problem. Ścianki są obklejone smołą oraz po odkręceniu wyczystki zobaczyłem że zbiera się tam woda. Temperatura jaka jest ustawiona to 55* C i taką staram się utrzymywać. Palę drewnem na pewno suchym, sezonowanym 2 lata lub/i nawet dłużej. Jestem zadowolony z zapalania od góry, wcześniej tego nie próbowałem, stałopalność to jakieś 4h, co jest dla mnie dobrym wynikiem jak na drzewo. Tylko ten problem z tą wodą i osmoleniem. Da się to jakoś rozwiązać?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...