Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Adrian1224

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    191
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Adrian1224's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. Siew trawy w lipcu to bardzo zły pomysł? 140m2 i do nawadniania mam tylko wąż ogrodowy,w ciągu godziny zdążę spokojnie to podlać? Trawa to barenbrug watersaver ale z początku to wszystko potrzebuje wody. Jak długo może wschodzić taka mieszanka w której jest 80% kostrzewi trcinowej? Aż 3-4 tygodnie jak podaje producent czy to czas z dużym zapasem?
  2. Co sądzicie o robotach kuchennych MPM?
  3. A jak mam małe wymagania i podoba mi się trawa która wyrosła u mnie sama przez kilkanaście lat regularnego koszenia i od kilku lat jednego oprysku na chwasty rocznie to ma znaczenie co posieje czy brać najtańszą mieszankę jaka jest? Normalnie bym tego nie ruszał ale po tylu latach zrobiły się duże nierówności i muszę wyrównać ten teren bo ciężko się jeździ kosiarką.
  4. A trawnik z mikrokoniczyną? Podobno jest dużo mniej wymagający od normalnego i z tego co widzę na zdjęciach fajniej wygląda. W jednej części ogrodu mam miejsce gdzie rośnie jakaś dzika koniczyna która sama wyrosła i nie żółknie ani nie przesycha miejscami tak jak zwykła trawa.Nawet jak zrobię oprysk na chwasty to zawsze potem jakoś odbija.Tylko boję się że w tej mikro nie będę mógł pryskać na chwasty a u mnie jest dużo mleczy czy mniszków.
  5. W tym roku będę likwidował stary trawnik na którym jest już dużo nierówności. Jak już trawnik urośnie to nie chce o niego jakoś specjalnie dbać.Tylko koszenie i raz czy dwa w roku oprysk na chwasty. Gleba jest żyzna,gliniasta ale nie ma problemu z nadmiarem wody a do tego jest dobrze nasłoneczniona.Jaką mieszankę najlepiej wybrać? Szukać z tych na tereny suche?
  6. Rewelacyjne są pułapki z wiadra. https://youtu.be/gve7VbsbgFU
  7. Zamierzam posadzić szpaler iglaków który będzie miał 3-5m wysokości. W części tego szpaleru jest dobre nasłonecznienie a w części jest półcień. Gleba żyzna,gliniasta.Do tej pory przez kilkanaście lat rosły tam ładne thuje i jałowce ale po rekordowej suszy 2 lata temu powysychały. Co polecacie tam posadzić i w jakiej rozstawie? Teraz najbardziej przekonują mnie świerki serbskie posadzone co 1 metr i regularnie przycinać go żeby nie miał więcej jak te 3-5m wysokości,to dobry pomysł? Miejsce jest z dala od drogi ale w zimę jest zanieczyszczone powietrze z pieców to powinien być też odporny na te zanieczyszczenia. Świerk kłujacy/srebrny słabo radzi sobie w cienistych miejscach?
  8. Żywopłot ze świerku serbskiego można sadzić co 1.5m? Czy lepiej w jakiejś innej rozstawie?
  9. A co sądzicie o zewnętrznych drzwiach ramowo płycinowych firmy Doorsy?
  10. A czy ramiakowe które mają ramiaki z drewna klejonego warstwowo nie bedą miały jakiś problemów z puchnięciem czy rozsychaniem się albo czymś takim? Zastanawiam się nad Agmarem który ma w opisie coś takiego: Drzwi zewnętrzne ramowo-płycinowe o grubości 68 mm wykonane są z drewna sosnowego klejonego warstwowo i naprzemiennie, oklejane sklejką sosnową lub dębową wodoodporną. Wypełnienie ramy stanowi panel termoizolacyjny o grubości 32 mm. Mam drzwi pod dobrym zadaszeniem i nawet kropla deszczu na nie nie spadnie ale na dworzu zawszę będzie jakaś wilgoć i wydaje mi się że to bardziej męczy drzwi niż uderzenia czy wstrząsy przy zamykaniu. A Erkado robi drzwi płytowe czy ramiakowe?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...