Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Waldemar Kiejziewicz

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    157
  • Rejestracja

Waldemar Kiejziewicz's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. A kto pisał ze gline trzeba zageszczac? Należy wykonac wszystko zgodnie ze sztuka budowlna, myśle ze inwestor drugi raz juz przypilnuje co i gdzie mu sypią, lub wynajmnie goscia co przypilnuje. Wydaje się, że jest to wyraźnie napisane: koral71 proponuję skuć chudziak i zrobić nową podsypkę KOM44 zgadzam sie z koral71. Po skuciu resztki chudziaka mozna zostawić a wszystko zasypać piaskiem i porządnie zagescić ( jeżeli faktycznie wszystko zapadło sie o 20 cm.) jajmar Wywal cały chudziak i od nowa zageszczanie wykonaj. Taniej i pewniej. Nic nie piszecie o wywaleniu całej gliny. A może propozycja kierownika budowy jest całkiem sensowna?
  2. Można napisać i tak: szalowałem ławy deskami a mimo to przy kominie przecieka Deskowanie dachu nie jest lekarstwem na źle wykonaną obróbkę komina! Jeśli chodzi o gwarancję to powinien być tam zapis w stylu "producent nie ponosi odpowiedzialności za .....". To powoduje, że ta gwarancja jest warta tyle co papier na którym ją powielono. I tam wyżej ktoś dobrze napisał, że 30 lat to tylko chwyt reklamowy. Ale to twój wybór.
  3. Moim zdaniem to powinieneś zacząć od przemyślenia i zaprojektowania jak najlepszej izolacji cieplnej budynku starając zbliżyć się maksymalnie do wzorca domu pasywnego. Teraz audyt nie jest ci potrzebny, zrobisz go później przy doborze wielkości grzejników w poszczególnych pomieszczeniach. Dobrze myślisz planując bufor ciepła. Stwierdzenie, że ogrzewanie prądem jest opłacalne tylko do 120 m kw. jest wprowadzające w błąd. Dobrze ocieplony dom 220 m kw. może zużywać mniej energii od domu mniejszego gorzej ocieplonego. Nie słuchaj np. takich tez, że stosowanie styropianu czy wełny powyżej 12 cm nie ma ekonomicznego uzasadnienia.
  4. Adamie, kotłownie już mam zrobioną. Ubiegłej zimy działała. Co prawda sterowałem nią ręcznie i pilnowałem by za wysoka temperatura nie poszła na podłogówkę (jej zasilanie mam źle zrobione). Kominek wpiąłem przez wymiennik bo hydraulik twierdził, że podłogówka nie może pracować w układzie otwartym. Na poddaszu mam przewymiarowane grzejniki by zasilać je niską temperaturą. Kocioł elektryczny jest rzeczywiście niepotrzebnie wstawiony, grzałki byłyby na pewno tańsze. Faktem jest, że bufor kupiłem jak już miałem pozostałe komponenty kotłowni - kocioł elektryczny, podgrzewacz CWU. W tym roku chcę to wszystko już porządnie poskładać i uruchomić. Chyba będę musiał narysować swoją kotłownię tylko za pomocą czego? AutoCada'em to trochę dużo nauki jak na jeden rysunek....?
  5. Witam! Na stronie http://www.mora.com.pl/zbiorniki-akumulacyjne-Pl.html jest taki oto rysunek http://www.mora.com.pl//fotosy/artykuly/ecotherm_priklad_2_small.gif Opis do niego : "Funkcja zbiornika: Zbiorniki ECOTHERM służą do pracy w trzech systemach: Obwód I – zabezpiecza optymalną temperaturę kotła (80-90°C) podczas jego pracy. Przy uruchamianiu kotła zapewnia jego szybkie nagrzanie do właściwej temperatury pracy. Obwód II – Służy do napełniania magazynów wyprodukowaną, a nie wykorzystaną energią cieplną oraz umożliwia ogrzanie c.w.u. (opcja). Obwód III – Zapewnia rozprowadzenie energii do pomieszczeń mieszkalnych (wyprodukowanej lub zgromadzonej w magazynie)." I tu mam pytanie jak jest tu zrealizowane rozładowanie akumulatora? U mnie zamiast bezpośrednio wpiętego kotła będzie kominek przez wymiennik ciepła. Po rozruchu woda płynie z pieca przez punkt F3 i wychodzi górą kotła poprzez pompę na grzejniki. Ładowanie powinno iść przez punkt F6 i wychodzić do kotła przez punkt F3. Czy ładowanie odbywa się tu grawitacyjnie? A jak w takim razie rozładować zbiornik gdy źródło ciepła jest wygaszone? Tu jest tylko jedna pompa. Mam kupiony taki zbiornik bez wężownicy na solary i CWU. Dodatkowo będę miał wstawiony kocioł elektryczny, który będzie ładował akumulator w nocnej taryfie jak też w tej taryfie dogrzewał dom (oczywiście pod warunkiem gdy temperatura na wymienniku będzie za niska. Jak to wszystko powiązać?
  6. Sprawdzić inne możliwości. Sieci komórkowe traktować jako ostateczność!!! Wyprowadziłem się na wieś i zainstalowałem iPlusa. Chodził znośnie, raz nawet udało mi się porozmawiać przez Skype'a. Teraz gdzieś od 3 miesięcy tragedia, problemy nawet z logowaniem do sieci. Po prostu tak jakbym w zasadzie nie miał internetu, a abonament za to płacić muszę! Nie wiem jak jest u innych operatorów, ale iPlusa unikajcie.
  7. Witam! Rzeczywiście mały jest odzew. Jest co prawda na tym forum wątek na temat amatorskiego "uczynienia budynku inteligentnym". I jak najbardziej chwała im za to. Nie są to jednak instalacje powtarzalne, tzn. o powiązaniach i konstrukcji wie tylko zainteresowany (ten co fizycznie to klecił). Dlatego jeśli mogę ci radzić wybierz jeden z systemów EIB, LCN, czy jakikolwiek inny, byle powtarzalny i dobrze udokumentowany. W tym przypadku nawet jak główny projektant straci zainteresowanie (np. zejdzie z tego świata), to każdy inny co zna "system" będzie potrafił ci pomóc w razie problemów. Jest to na pewno droższe rozwiązanie, ale mające też i większe możliwości. Tak na marginesie to u siebie w domu zainstalowałem LCN. Pozdrowienia
  8. Witam ja po katordze w mieszkaniu(+ na chodnikach,trawnikach) z psiarzami, narazie żyje w koncu bez szczekania,wycia,ujadania wokolo mnie w promieniu 10domow nikt nie ma psa! (wszyscy wiedza jaka to kula u nogi) a dla złodzieja to pikuś, rzuca kiełbaske z żyleką i po problemie dla niego Może nie wszyscy zdają sobie sprawę jaka to kula u nogi? Ja mam dwa psy, prawdopodobnie będzie trzeci. Sąsiedzi wokoło też mają i jakoś nikt nie narzeka. Problemem raczej są bezpańsko wałęsające się psy. Ale tu winę ponoszą nieodpowiedzialni właściciele.
  9. zaraz wpadniecie w paranoje " otwierac okno zeby przewietrzyc czy nie, bo mi temperatura spadnie i koszty ogrzewania podskocza o 1.5zl Po co otwierać okna skoro jest wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła? Kiedyś czytałem relację z budowy domu pasywnego. Właśnie w ten sposób ocieplano! Liczy się na etapie projektu, później mieszka. Co do kojarzenia z więzieniem to nie wiem, nie siedziałem. Niestety takich "zboczeńców" będzie coraz więcej. Ceny energii nie będą stały w miejscu i ludzie zaczynają szanować swoje pieniądze. U mnie jest 20 cm styropianu w podłodze, 20 centymetrów styropianu na ścianach zewnętrznych i około 30 cm ekofibru na suficie poddasza. Dobrze myślisz i masz tu pole do popisu. Zdaje się, że wermikulit jest bardzo wydajny - stosuje się go m.in. w piecach akumulacyjnych. Może ty wymyślisz coś lepszego?! Nie rozumiem co masz na myśli pisząc, że dom się zadusi? Chodzi ci o to, że ściany oddychają?............. Nie jest zbyt dobre całą swoją wiedzę opierać na artykułach z "Muratora". Jeśli będą reklamować producenta wełny mineralnej to okaże się, że ściany mają płuca i oddychają. Natomiast gdy będzie to reklama producenta styropianu to okaże się, że płuca dla chałupy nie są potrzebne. Pozdrowienia
  10. Trudno powiedzieć czy mam taki sam problem. Dom wybudowałem przy lesie, na belce od tarasu ptaki założyły gniazdo i raczej z ich obecności nie robię tragedii. Warunki chyba mam podobne jak autor tego wątku? Co prawda dachówka cementowa na dachu. Nie widzę też by sąsiedzi prowadzili jakąś wojnę z ptakami. Musicie je zaakceptować a nie udowadniać, że to my ludzie jesteśmy tu najważniejsi.
  11. Możesz umieścić na dachu tabliczki informujące o zakazie przebywania na nim ptaków, a dla osobników nie umiejących czytać może być tabliczka z przekreślonym ptakiem. Jeśli to nie pomoże rozmieść na dachu siatki i każdego złapanego osobnika powieś za nóżki na drucie ku przestrodze dla innych..... A ile taki wróbel czy inne bezczelne ptaszysko szkód narobi na dachu swoimi pazurami, jak porysuje dachówkę! Ludzie opamiętajcie się!!! To my ingerujemy i niszczymy najbardziej środowisko naturalne. Ptak co najwyżej załatwi swoją potrzebę fizjologiczną co dla niego jest naturalne i nie rozumie, że na waszych dachach nie wolno tego robić. Ale ptak nie ciągnie do lasu czy nad jeziora ton śmieci w postaci butelek, puszek, reklamówek... Stawiajcie w takim razie swoje domy wśród blokowisk, betonu, nie będziecie mieli wtedy problemów, że wam ptaszek czy komar narobi na dach. Pozdrowienia (oczywiście dla ptaków).
  12. Dziwne?! Chcesz mieć dobry produkt i na dodatek nie chcesz oszczędzać, a wybierasz folię? Ja proponuję deskowanie dachu. Na gwarancję producenta też nie licz, raczej udowodnią ci twoją winę.
  13. Jeśli dostałeś od nich wycenę na piśmie (ofertę), to może zacytuj tu ją, bo to na jaką kwotę ona opiewa to nic nam nie mówi. Liczy się zakres robót podany w ofercie i ten dokument jest wiążący w przypadku braku jakiejkolwiek umowy.
  14. Ja coś takiego będę robił ze zwykłym piaskiem, który mi został po wylewaniu posadzek. Nanosić to będę pędzlem ławkowcem. Podobno jest niezły efekt, ale to się okaże.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...