Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marian333

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

marian333's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Właśnie próbuje na swojej posesji postawić budynek gospodarczy ale prawo robi wszystko żebym tego nie robił.Chodzi o prosty dach nad betoniarką czy taczką.Oczywiście w tym kraju postawienie czterech słupków i dachu to prawie jak budowanie szpitala.Ostatni problem to odległości gdyż moim sąsiadem jest las i musze postawić moją wiatke 16m od granicy działki! Efektem tego była by wiata na środku podwórka.Pomysł mój to barakowóz ale jak przeczytałem o tym że sąd (nie pamiętam gdzie ale jak by ktoś chciał to poszukam) uznał barakowóz z kołami za budynek to w akcie deperacji chcę postawić mały namiot "wojskowy" przy samej granicy posesji i stąd pytanie czy prawo też na namiot ma swój paragraf? Z technicznego punktu widzenia to tak jak wiata.
  2. Bardzo dziękuje za odpowiedzi.Nie mniej jest to okropnie irytujące że własny dom tak naprawde jest "własnością" starostwa i we własnym domu państwo określa w jakich pomieszczeniach wolno mi mieszkać.Pozdrawiam
  3. Na dziko to napewno nie.Tego typu domy mają jeden pokój na strychu wybudowane razem z domem (sąsiedzi również takie pokoje posiadają).Strop mimo że to strych jest dość intensywnie użytkowany wieć wytrzymałość jest spewnością wystarczająca.Chodzi mi głównie o aspekt prawny.Ten dom posiada co oczywiste KW w sądzie ale w Starostwie już go nie ma gdyż jest to dom z ok 1930 roku więc z logicznego punktu widzenia dla czego miał bym zgłaszać zmiane sposobu użytkowania skoro w żadnych dokumentach nie ma mowy o sposobie użykowania poddasza więc w sumie na czym miał by polegać ta "zmiana użytkowania".
  4. Chodzi o przedwojenny dom oczywiście do którego nie posiadam żadnego projektu a nosze sie z zamiarem zaadaptowania całego poddasza na cele mieszkaniowe.Jest klasyczny dwuspadowy dach pod którym jest strych o wymiarach ok 7x8m.Z tym że na tym że strychu jest pokój (4x5 m) z jednym oknem.I teraz jak można zaklasyfikować to pomieszczenie,czy ten pokój sprawia że jest to poddasze użytkowe? Czy w takim przypadku należy sie ubiegać tylko o zgode na instalowanie okien dachowych czy również na zmiane sposobu użytkowania?
  5. Dziękuje bardzo za odpowiedź.
  6. Przejrzałem chyba cały internet i nie moge znaleść jednoznacznej odpowiedzi więc może ktoś z państwa zmierzył sie z podobnym problemem.Nosze się z zamiarem przystosowania poddasza nieuzytkowego na użytkowe w starym poniemieckim domu ale na to potrzebna jest zgoda architekta (lub osoby innej do tego uprawnionej) który sprawdzi czy jest to możliwe.Ale czy wogóle jest możliwe tworzenie nowej kondygnacji (nazwijmy to mieszkaniowej,z łazięką ,kuchnią itp) na stropie drewnianym?
  7. Ale czy wcześniej należy sporządzić jakiś plan obecnego budynku (bez okien dachowych) i przedstawić później chęć zmiany tego planu?
  8. W przypadku wymiany okien dachowych nie trzeba zgody na ich wymiane,ale gdy okien wcześniej nie było to na ich założenie jest wymagana zgoda starosty gdyż jest to naruszenie kostrukcji dachu (zerwanie łat).Lecz co w przypadku gdy okna są montowane w starym przedwojennym domu gdzie nie istnieje żaden projekt budynku czyli w praktyce nigdzie nie jest stwierdzone że okien dachowych wcześniej nie było?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...