Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wawrzont

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    32
  • Rejestracja

O Wawrzont

  • Urodziny 21.06.1976

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Warszawa
  • Kod pocztowy
    01-622
  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Wawrzont's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Wawrzont

    Zimny komin

    Komin jest wentylacyjny, rurki ida po ceglach na zewnatrz, na tym profile i plyta gk. Rurki w szarej piance.
  2. Wawrzont

    Zimny komin

    Na poddaszu mam nowy komin przylegający do wieńca. Komin jest zaizolowany styropianem, mimo to w mrozy był strasznie zimny. Od wewnątrz jest na nim styropian, profile i gipskarton, a w środku ukryte rurki co, które ten komin niepotrzebnie wychładza. Jak poprawić izolację komina i z czego może wynikać jego zimno?
  3. Czy może mi ktoś powiedzieć, jak mam poprowadzić folię paroizolacyjną? 1. Po murłacie do wylewki, na mur dodatkowa wełna i na to jeszcze jedna folia, żeby się nie zawilgociła 2. Dodatkowa wełna na goły mur, na to dopiero paroizolacja A) podwinięta pod spód wełny w kierunku muru B) zakończona na wylewce, czyli spód wełny bezpośrednio na wylewce. Odruchowo zrobiłbym jak w punkcie 2, ale czy punkt rosy nie przeniesie mi się w wełnę? A jeśli podwinę folię pod wełnę, to czy pod spodem nie będzie kałuż?
  4. Czyli maja byc dwie folie: parizolacyjna i paroprzepuszczalna? A gdzie ta druga? Drugie pytanie: czy welna ma spoczywac bezposrednio na wylewce, czy mam podlozyc pod spod folie?
  5. Jak to nie ma znaczenia dla poddasza? Izolacji brakuje na poziomie poddasza.
  6. Ale paroprzepuszczalnej w ktorym miejscu? Pod pokryciem dachowym?
  7. Nikt nie odpowie? A takie konkretne pytania...
  8. Wawrzont

    Wełna na poddaszu

    Jeśli na wełnę wylejesz wylewkę, to trafi do niej wilgoć. Wełna straci właściwości izolacyjne i zapleśnieje, a wylewka nie będzie chyba zbyt równa. Jeśli coś się daje pod wylewkę, to chyba styropian.
  9. Witam, muszę zaizolować ścianę kolankową na poddaszu starego domu. Mur ceglany, gruby na 60 cm, w nim zaparta murłata. Oto możliwe warianty izolacji (przy skanowaniu pomarańczowy kolor wełny zlał się z żółtym styropianu, ale fachowiec się połapie): Wariant 1 Wariant 2 Wariant 3 Wariant 4 Cele: 1. Zaizolowanie wnętrza przed mrozem i przedmuchami 2. Ochrona murłaty przed wytrącaniem wilgoci. Sam optuję za wariantem 1 albo 2, ale czy murłata się nie zapoci w tej wełnie? Pytanie dodatkowe: co zrobić, jeśli przesmyk w miejscu oznaczonym literą "A" jest tak mały, że wsadzona tam wełna niewiele da? Wsadzić styropian? A może w ogóle tam najgłębiej dawać inny materiał niż wełnę?
  10. Wawrzont

    Rozgrzewanie poddasza

    Tam nie było nic ciekawego - żadnych przedmuchów, jednolity odczyt ok. 13-15 stopni, tyle co w pomieszczeniu. Przy kontroli mogę poprosić Gregora, by pstryknął zdjęcie i wtedy wstawię. Mógłbyś odpowiedzieć na moje pytania? Oto one: Muszę osiągnąć trzy cele: 1. Zapobiec przemarzaniu muru, 2. Zapobiec wykraplaniu się wilgoci na wewnętrznej stronie muru, bo zgnije mi murłata, 3. Uszczelnić całe to tałatajstwo. W trójkątną przestrzeń pod połacią między okapem a murem chcę wdmuchać wełnę, żeby zaizolować mur od zewnątrz, a tym samym zapobiec jego przemarzaniu i przenieść punkt rosy dalej od środka pomieszczenia. Potem myślałem, żeby położyć dodatkową wełnę na mur od środka aż do ziemi i dopiero na tą wełnę wywinąć folię, przeklejając ją szczelnie do podłogi. Zastanawiam się też, czy ściana nie przemarza tak naprawdę od góry - przestrzeń od wierzchu wieńca do deskowania jest tam stosunkowo mała. Myślałem jeszcze, czy folia schodząca z połaci nie powinna iść po wierzchu muru w tamtą przestrzeń do okapu, żeby ta cholerna murłata nie zgniła. No ale wtedy to już na pewno będę miał przedmuchy między wierzchem muru a folią, bo nijak jej tam nie przykleję. Więc chyba jednak folią do podłogi. Pytanie tylko, czy mam okładać mur wełną także od wewnątrz - czy tak opatulona murłata się nie ugotuje. Jest jeszcze trzeci wariant - że ściana nie przemarza, tylko cały ten mróz jest z przedmuchów. Wtedy uszczelnienie załatwiłoby sprawę.
  11. Wawrzont

    Rozgrzewanie poddasza

    Wkleiłem, są na poprzedniej stronie wątku.
  12. Wawrzont

    Rozgrzewanie poddasza

    To jak, docieplać mur wieńca także od wewnątrz? A jeśli tak, to folię termorefleksyjną dawać na mur czy na tę dodaną wełnę?
  13. Wawrzont

    Rozgrzewanie poddasza

    Przepraszam, cały czas mylę wieniec z kolankową. A więc wieniec, w którym siedzi murłata, jest murowany, 50 cm starej cegły, a kolankową, którą widać od wewnątrz jest z gk. Rurki CO są między wieńcem a kolankową, tam hula powietrze i miejscami są przemrożenia.
  14. Wawrzont

    Rozgrzewanie poddasza

    Wysłałem przekrój i zdjęcia. W rzeczywistości ta trójkątna przestrzeń od zewnętrznej strony ściany kolankowej jest trochę mniejsza. Zastanawiam się, czy ściana nie przemarza od góry - przestrzeń od wierzchu cegieł do deskowania jest tam stosunkowo mała. Myślałem jeszcze, czy folia schodząca z połaci nie powinna iść po wierzchu kolankowej w tamtą przestrzeń do okapu, żeby ta cholerna murłata nie zgniła. No ale wtedy to już na pewno będę miał przedmuchy między wierzchem kolankowej a folią, bo nijak tego nie przykleję. Więc chyba jednak folią do podłogi. Pytanie tylko, czy mam okładać kolankową wełną także od wewnątrz - czy tak opatulona murłata się nie ugotuje. I czy jak tak zrobię, to rurki CO mogą zostać za płytą gk, bo nie chcę ich oglądać. A może je podnieść i obłożyć styropianem? Dziękuję za pomoc i pozdrawiam, Waw Ps. Swoją drogą kilka miesięcy temu szukałem na forum eksperta od folii refleksyjnych i nikt się nie znalazł. Pan od termowizji, którego bardzo polecam, badał też połacie i mówi, że są dobrze zaizolowane.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...