Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

gutttek

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    38
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez gutttek

  1. Chyba masz rację . Zawór 3D jest sterowany siłownikiem, a czyjnik temperatury zanurzeniowy jest zamontowany za pompom w układzie CO i to on pewnie daje sygnał do sterownika o włączeniu miesznia. Natomiast co do zaworów różnicowych faktycznie pracująca pompa Pcw mogła by wysysać wodę z układu Pco ale czy to nie powinny być zaory zwrotne? Podobno stawiają większy opór ale są szczelniejsze.
  2. Witam. Mam prośbę o informację jakie ma zadanie zawór mieszjący na zasilaniu CO. Czy chodzi o utrzymanie temperatury cieczy na powrocie do pieca w celu wydłużenia jego żywotności czy utrzymanie stałej temperatury na zasilaniu grzejników. W jakim kierunku następuje miesznie. Kolejne pytanie to w jakim celu zamontowane są szeregowo zawory różnicowe za pompom. Czy nie powinno tam być zaworów zwrotnych? W załączeniu schemat instalacji.
  3. Tak tojest jak się nie czyta dokładnie Schody znalazłem na tablicy ale jak byś mógł to podaj ich długość.
  4. Sprzedam 200 szt stempli wysokośc 2,8 m po jednej budowie. Stemple ścinane w tym roku. Cena 3 zł / szt. Odbiór w Opolu. Kontakt 793790160
  5. Kolejne pytania do Pyxis. Ile poszło ci betonu na srtop i czy zbrojenie stropu na twoich zdjęciach to efekt końcowy czy jeszcze coś było dozbrajane. Chodzi mi głównie o zbrojenie Płż -1 czy pręty zbrojenia (fi 8 ) zostały zalane tak jak widać na zdjęciach porostu końcówkami wprowadzone do zbrojenia podciągów czy zostały przedłużone i wyprowadzone na pustaki czy może w jakiś inny sposób dodatkowo zakotwione. Pż -1 i Pż - 2 czy zbrojenie (fi 16) poprostu wchodzi w zbrojenie wieńca czy jeszcze dodatkowo zostało zakotwione elkami ( po 50 cm) tak jak łączy się np. narożniki zbrojenia.
  6. Jeżeli szukasz wizualizacji to znalazłem coś takiego. http://www.quattrodomy.com.pl/Projekt/Koloryzator?id=kwarc
  7. Coś ucichło na forum więc podnoszę kolejny temat i jak zwykle pytanie do Pyxis. Jestem na etapie układania stropu. Po ułożeniu pustaków nad częścią sypialną ( pokoje i łazienka rozpiętość belek stropowych 450 ) żebro rozdzielcze wychodzi mi 14 cm trochę szerokie. Jak jest u ciebie czy też ci wyszło takie szerokie? Czy tak może być czy docinać plasterki pustaka ( wydaje mi się że przy kruchości materii mało wykonalne ) i zrobić jak zalecają 7 - 10 cm?
  8. Tak właśnie mi się wydaje dlatego pytam praktyków. Wg mnie 15 kw na CO I C.W.U. bijler 200 litrów na 4 osoby. I może w pszyszłości pies .
  9. Pyxis jeżeli chodzi o ocieplenie to będzie ściana z prothermu 30 P+W oraz 15 cm styro. Natomiast w projekcie ma podaną moc kotła 21kw!. Czy to nie przesada? A teraz podtrzymuję pytania do " smowki " odpisz na nie jak to wygląda u ciebie w praktyce.
  10. Kolego smowki mam do ciebie pytanie odnośnie pieca. Mianowicie piszesz że używasz kotła 13kw czy to jest wystarczająca moc? Czy grzejesz cały dom z poddaszem? Jak duży masz bojler i ile czasu zajmuje podgrznie go? I kolene pytanie jaką masz długość i średnicę komina dymowego?
  11. Witam. Pyxis czy masz może więcej zdjęć zbrojenia stropu? Chodzi mi o dokładniejsze zdjęcia Pż-1, Pż-2, Żu-1, Żu-2 i Płż -1. I kolejne pytanie czy owór na drzwi garażowe robiłeś tak jak w projekcie 230 x 240 ( w świetle ościeża czyli faktyczny otwór w murze po wykończeniu podłogi) jeżeli tak to mam pytanie czy nie było problemu z dobraniem drzwi garażowych czy nie musiałeś czasem robić na zamówienie?
  12. Właśnie to jest nieoceniona zaleta forum. Myślałem wyłącznie o estetyce a uwaga o przepływie ciepłego powietrza jest wielce cenna.
  13. Coś ucichło więc wzrucam 3 grosze. Pyxis na zdjęciach twojego stropu widać że podciąg Pż -1 licuje z pustakami stropowymi. W projekcie rzędna Pż-1 jest o 10 cm niższa niż reszta stropu co powodyje że będzie widoczna belka pomiędzy salonem a korytarzem lub uskok jeżeli zrobimy sufit podwieszany w korytarzu. Czy wprowadzałeś zmiany w projekcie czy poprostu tak wylałeś ten podciąg?
  14. Masz rację dość przechwałek. Powróćmy do tematu (też nie lubię zbaczania z niego) pytanie do pozostałych forumowiczów może mają jakieś inne rowiązania wentylacji pionów kanalizacyjnych?
  15. Powiem tak. Przez to że kopałem ręcznie zotawiłem dużo gruntu rodzimego bo wykopałem tylko pod ławy z małym marginesem na szalunki środki zostały ( murowało się koszmarnie mało miejsca ale nie żałuję) więc i zagęszczenia nie było dużo. Obok mnie buduje firma jak zobaczyłem jak oni zagęścili ( przyjechała koparka zasypła wykop przejechali płytą i zalali wodą na tym koniec) to naprawdęjestem spokojny o moje przyszłe działówki .
  16. Jeżeli się ściany przewracają to wina fundamentów może mieli zruszony grunt pod ławami. Ja kopałem ręcznie koparka tylko zdjęła humus( dodam że mam dobry grunt) więc pod ławami grunt jest rodzimy. Ławy lane w szalunki więc nie ma opcji zmieszania betonu z ziemią szalunki wyłożone folią więc odpływ mleczka z betonu też nie możliwy pozatym dokładna pielęgnacja po wylaniu ponieważ było dość ciepło.
  17. Zagęszczenie jest solidne dwa razy płyta wibrująca następonie skoczek i na koniec znów płyta i tak co 30 cm. Pręt zbrojeniowy 8 nie wchodzi w zagęszczenie. ponadto płyta jest w tej chwili obciążona około 30 tonami materiału były mrozy a na płycie ani ryski. Dodaję resztę zdjęć.
  18. Problem polega na tym że moim hydrem jestem ja. Buduję sam z ojcem dlatego tak szczegółowo wypytuję. Jak do tej podry na mojej budowie jedynymi fachowcami byli elektryk do odebrania przyłącza energetycznedo z rozdzielnicą budowlaną które wykonałem sam według własnego projektu i geodeta do wytyczenia budynku. Obecnie jestem na etapie stanu zerowego z kanalizacją i płytą podłogową na której mam już zgromadzony materiał na ściany. Męczę was pytaniami bo od wiosny ostro ruszam dalej i pewnie bedzie mało czasu na pytania. Przy okazji wstawię jakieś fotki. Jak ktoś ma pytania dotyczące tego etapu budowy to służę pomocą.
  19. Kolejne moje pytanie dotyczy odpowietrzenia pionów kanalizacyjnych. Po pierwsze jaką macie śrenicę odpowietrzenia w łazience ( w projekcie jest 110 chciałbym schować je w ścianie i taka średnica mi się nie zmieści ponieważ bujuję z Porothermu 30 P+W) czy wystaczy dać 80? Po drugie odpowietrzenie w kuchni po przejściu przez strop wypadnie w środku pokoju na poddaszu ( średnica odpowietrzenia w projekcie 50) jak macie rozwiązane te odpowietrzenia?
  20. Tak myslałem jeżeli chodzi o wieniec nad kolakową. A powiedz czy miałeś to zaplanowane na etapie adaptacji czy wprowadzałeś zmiany później? Pytam i o ściankę i o strop. Jeżeli później to czy żeczywiście wystarczy wpis w dzienniku?
  21. A! Mam jeszcze jedno pytanie do Pyxis. Na zdjęciach twojego stropu przed zalaniem widać że w miejscu ganku wejściowego wykonałeś strop ( w projekcie go nie ma) czy jest to strop monolityczny czy może jakoś innaczej to rozwiązałeś.
  22. Witam poraz kolejny. Pytanie być może już padło ale może ktoś ma nowe doświadczenia w następującej kwestii. Mianowićie zastanawiam się nad podniesieniem ścianki kolankowej o jeden pustak (nadmieniam że buduję z pustaka ceramicznego 30 p + w). Na ściankę kolankową dałbym 25 p+w. Pytanie brzmi czy robiliście kolejny wieniecwieniec pod murłatę czy wystarczą betonowe słupki w miejscach gwintowanych szpilek do mocowania murłaty, i kolejne pytanie jak załatwialiście to od strony formalnej? Spotkałem się z opinią że wystarczy wpis w dzienniku budowy ( wiem że to zmiana istotna ale...).
×
×
  • Dodaj nową pozycję...