Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

misiupl

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    477
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez misiupl

  1. Sorry, rzeczywiście wygląda to na ustawkę. Na forum nie wchodziłem ze 3lata. Dziś po raz pierwszy wyświetliło mi powiadomienie o odpowiedzi w temacie. Niemniej, spotkanie wpominam miło
  2. Dzień dobry, podczas budowy wiele godzin spędziłem na czytaniu forum. Pana Piotra udało mi się namówić na montaż drzwi daleko poza jego obszarem działania. Polecam Alterdom z Siedlec (finlandia na forum) przy okazji pozdrawiam spod Płocka Drzwi zewnętrzne Urzędowski wysokie na 230 bez górnego naświetla od 6 lat zamykają się jak nowe. Wewnętrzne Porta również ok. Pan Piotr świetnie podpowiedział co do drzwi pomiędzy garażem a domem - wglądają jak wewnętrzne, a są szczelne. Najlepszy fachowiec na budowie
  3. Cześć, mam pytanie do użytkowników ew wykonawców tarasu wentylowanego. - czy słuchać piasek/kurz pod płytami? - czy da się je idealnie wypoziomować, żeby nie haczyć gołą stopą o krawędzie? - czy powstaje odgłos pustki pod płytami gresowymi? Interesują mnie MINUSY takiego wykonania Planowaliśmy płyty betonowe 4cm na tarasie klejone do posadzki. Wylaliśmy płytę i zmieniło się wykończenie , kupiliśmy gres 2cm. Teraz mam zagwozdkę: 1 czy kłaść je na suchy beton z fugą żywiczną? to też klejenie, nie będą klawiszować? 2 czy kłaść na tłuczeń 2-6mm z fugą żywiczą? to najbardziej do mnie na razie przemawia - brak klejenia, pełne odwodnienie tylko czy nie będzie słychać tłucznia pod gresem ? 3 czy kłaść na wspornikach - wentylowany? odgłos pustki i trzeszczenia piasku jest dla mnie niewiadomą
  4. Ostatnio robiliśmy zakup grupowy, całej cysterny po 1,35 Warto dogadywać się z sąsiadami.
  5. Nie omieszkaj dać znać czy Viessmann pomógł. Może Ich to trochę zmobilizuje i przy okazji pomożesz innym
  6. Konsultant Viessmann: Czy instalatorzy/ serwisanci viesmann dysponują narzędziami podobnymi do testerów diagnostycznych znanych chociażby z aut? Czy serwisant może "podejrzeć" wskazania konkretnych czujników mających wpływ na algorytm spalania/moc/itp?
  7. Ja odpuściłem, poprostu moc min jest za duża do mojej instalacji. Myślę, że to nie wina płyty głównej czy oprogramowania. Jaką masz moc palnika i w jakim zakresie powinien modulować? Ja mam 26kW. Nowe 200-w mają większy zakres modulacji.
  8. Za każdym razem kiedy okap to rozszczelniamy okno. Dom jest tak szczelny że przy zrównoważonej wentylacji mechanicznej (dosłownie 1:1) ciężko drzwi wejściowe otworzyć przy włączonym okapie - kleją się - tak ciągnie.
  9. Mam dokładnie takie zestawienie. Działa bez zarzutu od 3 lat. Nigdy nie próbowałem otwierać kominek przy włączonym okapie.
  10. Można pewnie wiele automatyki wprowadzać w tym temacie, jak każdym dziś zresztą, tylko po co? Chyba jednak przerost formy nad treścią, u mnie okap chodzi max 30min dziennie.
  11. Sztucz to sztucz, my np mamy już okna ala drewno, podłoga ala drewno. Na szczęście podbitka tynkowana i deski modrzewiowe czekają na założenie.
  12. Mam kominek z zamknięta komorą i dopływ z zewnątrz. Tylko podobno są wkłady szczelne i szczelniejsze. Trzeba popytać i poczytać. Niektórzy producenci chwalili się, że wkład do domu z WM. @bartus01 nie widzę jakoś tego tłustego, zanieczyszczonego powietrza w centrali, jak najdalej....
  13. Wszystko tak dosłownie... Spiro i kominek wentylacyjny brzmi lepiej? Przy wyciągu mechanicznym zda egzamin.
  14. Ja zrozumiałem zupełnie inaczej, czyli tak jak ja mam. Okap do kanału wentylacyjnego = w komin wentylacyjny i na zewnątrz właśnie z ominięciem centrali.
  15. Od 3 lat używam okapu z wyrzutem na zewnątrz, przy okazji gotowania rozszczelniamy jedno okno.
  16. Nie masz gdzieś na komputerku sterującym informacji o ciśnieniach panujących na przewodach? Po tym można wnioskować o zabrudzonych filtrach itp.
  17. Ja używam Bio7 Entretien, staram się raz na 3 tygodnie wsypać miarkę. Uczucia mam mieszane, tzn tworzy mi sie kożuch w szambie. Wcześniej używałem jakiś tabletek i były jeszcze słabsze. Mam zmiękczacz i on pewnie trochę zabija bakterie po każdym płukaniu solanki.
  18. Witam, ja mam Brink'a 400. Dom parterowy, 155mkw, przewody na stropie pod wełną, reku na strychu w pomieszczeniu ok 15C zimą. Zimą reku chodzi na 50m^3/h z kilkoma przewietrzeniami. przy tych 50m^3/h bierze ok 12W. OD połowy lutego mam podpiety Sonoff POW, poniżej wyniki - widać kiedy były mrozy <10C, włączała się grzałka - ale bez tragedii. Filtry oczywiście zmienione z oryginalnych ramek z drutu na kasety - koszt maty F5 i G4 znikomy.
  19. U nas na niewielkiej ściance 3x3m (w przedłużeniu wieeeelkiego okna) trzeba było dołożyć 6cm tynku Dodatkowo w środek poszła siatka, Wszystko trzyma już 3 lata, zero rys czy innych niedociągnięć.
  20. Cześć Greengaz, jakie są aktualne ceny dla Zachodniego Mazowsza?
  21. Zasyfonowanie nie pomoże na ciekanacy rekuperator jednak powinno być żeby zapachów nie ciągnęło. Można zwykłym weżykiem, rurkami i kolanami.
  22. Parter: 5. kuchnia -wywiew 3x75= 75m3/h (1 anemostat fi 125) 3szt to dużo na otwartą kuchnię - mniej pójdzie do łazienek Parter/ Piętro (salon na dwie kondygnacje) 7. salon -wywiew 4x75= 100m3/h (2 anemostaty fi 100) !! chyba nawiew miało być !! Piętro 11.garderoba- brak kanałów zamiast na otwartej antresoli, gdzie powietrze i tak przepływa pomiędzy pomieszczeniami, dałbym nawiew badź wywiew w garderobie 12. antresola -nawiew 1x75= 25m3/h (1 anemostat fi 100)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...