Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

storrada

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    29
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Kobieta
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Opole
  • Województwo
    opolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

storrada's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. schody drewniane: Joachim Komor ze Świerkli (tel. 602575894) - bardzo dobry stosunek jakość/cena, do tego dobry kontakt, uprzejmie, fachowo, terminowo, dzisiaj mi zamontowali moje schody i jestem naprawdę zadowolona, nie wszystkich moich wykonawców (niestety) mogę polecić, dobre wspomnienia mam ze współpracy z Panem Helmutem Bartoszkiem (hydraulika), znowu dobry stosunek jakość/cena, bardzo dobry kontakt (co bynajmniej wśród hydraulików nie jest normą), duża wiedza i doświadczenie (tel. 602492572) dekarz - Labisz - dobry fachowiec ale niestety drogi
  2. Mogę tylko powiedzieć WOW. Nigdzie nie znalazłam tak wyczerpującej informacji. Nasza podłoga ma być szara, granitowa płomieniowana (szorstka), jak już pisałam schody to jesion "sama biel" - jak zatem sądzicie, czy ładniejsze byłyby schody bielone, czy zostawić naturalny kolor bieli jesionu, a jeśli naturalny kolor, to czy wówczas je lakierować czy olejować. Tu pytam o Wasze osobiste preferencje - ale jesteście najodpowiedniejszymi osobami, które w tej materii mogą się wypowiedzieć. Dziękuję za wszystkie Wasze dotychczasowe wypowiedzi, myślę, że jeszcze setki osób z nich skorzystają
  3. Dziękuję Ci bardzo za informacje, rozumiem, że mam zatem wybór- albo schody potraktuję olejem i muszę się liczyć z tym, że z czasem zżółkną, albo też mogę je wybielić i zaciągnąć lakierem, wtedy będą białe na zawsze. Z Waszych komentarzy wnoszę jednak, że mimo wszystko na dłuższą metę lepiej je zaolejować. Sama jestem prawnikiem i wiem, jak różnorodny poziom w swoim środowisku prezentują przedstawiciele zawodów prawniczych, cenię więc zdanie prawdziwego fachowca.
  4. Kusi mnie ten OSMO - dziękuję za link. Jak rozumiem, żeby wybielić trzeba użyć dwóch różnych wosków. A ktoś może polecić jakiś matowy lakier wybielający? Odnośnie oleju podpowiedzcie proszę, jaki wybrać, by jesion z czasem nie zżółkł, zamówiliśmy schody jesionowe "sama biel" a nasz wykonawca dotąd tylko dwa razy olejował schody i zapewnia mnie, że będą się*świeciły a same schody zżółkną, on ma zaś dostęp do lakieru matowego, który ogranicza to żółknięcie; podjął się jednak ich zaolejowania, jeśli podam mu dokładnie olej, jaki ma zastosować. Chcemy uniknąć połysku, uzyskać raczej efekt schodów matowych ale zależy nam, by nie zżółkły.
  5. Jeśli chodzi o schody to Joachim Komor robi dobre i w dobrej cenie, właśnie zamówiliśmy swoje, a widziałam jego pracę u koleżanki. Godny polecenia jest jeszcze Wieczorek, ale ceny u niego są już wyższe:)
  6. Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź, zaufam Twojemu doświadczeniu w tym zakresie. Pozostają nam zatem schody zabiegowe. Szkoda mi tych ze spocznikiem, ja jestem mała, ale moi chłopcy i wyżsi goście musieli by się schylać jak w średniowiecznych chatach:(. Architekt zaprojektował nam właśnie te "trójkąty" mówiąc, że będą pełniły funkcję spocznika, ale okna nad nimi nie mam, więc zastosuję się do sugestii stolarza i Twojej.
  7. Witam! Proszę Was o radę odnośnie układu stopni - po rozmowie ze stolarzem wiem, że mogę zrobić schody (w kształcie litery L) albo ze spocznikiem - ale wtedy wysokość do sufitu to ok. 182 cm. - a zatem mało, albo klasyczne zabiegowe albo też ze swoistego rodzaju spocznikiem - po prostu ten można podzielić na dwa równoramienne trójkąty, pozostałe stopnie są prostokątami. W obu ostatnich wersjach wysokość do sufitu do ok. 200 cm. Stolarz poleca zabiegowe, ja się jednak waham, faktycznie te z "trójkątami" będą trochę węższe od strony słupka, ale w szerszej części faktycznie mogłyby pełnić rolę spocznika - a przynajmniej tak mi się wydaje. Jakie jest Wasze zdanie? (dla uszczegółowienia - stopni ma być 16 o wys. ok. 18,4 cm. grubości 4 cm., szerokość schodów 90 cm. + policzki 2 x 4 cm., schody pełne policzkowe jesionowe).
  8. Bynajmniej, jestem świadoma, że to inne profile, chodzi o zasadę - producent jedno deklaruje a co innego wychodzi w testach. Z zasady producent deklaruje te same właściwości niezależnie od profilu (przynajmniej tak robi Dako). Wciąż się zastanawiam pomiędzy DPQ 82 a DPT - 90 ponoć DPQ 82 są sztywniejsze i tak samo ciepłe. Mieliście z nimi do czynienia? Jak wygląda wypełnienie profilu stalą (pełne, grube). Czy może jednak postawić na sprawdzonego alphalaina.
  9. Witam! Po namyśle zdecydowaliśmy się na okna dako (bo na Vece i z dobrymi okuciami) i mam tu do Państwa pytanie - nasz dom ma mieć rekuperację i 20 cm. ocieplenia, 15 cm. styropianu w podłodze. Wybieramy pomiędzy alphaline 90+ a sofline 82, z ciepłym parapetem,ciepłą ramką, pakiet trzyszybowy, montaż zwykły. Pytanie - czy warto dopłacać do alphaline 90+ i ew. ciepłego montażu. Druga rzecz -montaż ma być na śrubach i bez podkładek plastikowych, sprzedawca mówi, żeby podmurować otwór pod oknem balkonowym - na to nakleją ciepły parapet. Okna klinują drewnianymi klinami. Czy upierać się przy podkładkach?
  10. Witam! mam pytanie, czy ktoś miał może wykonywany montaż przez firmę Wobar z Bytomia (Ryszarda Piątka), mam od nich dobrą wycenę okien Witraż, ale sama firma Wobar jest na rynku dopiero od 2 lat, i trochę się obawiam o jakość ich montażu, a że nie są z mojego miasta nawet nie mam ich jak sprawdzić
  11. a co myślicie o takiej ofercie okien pcv urzędowskiego (z ciepłym montażem): Profil: BluEvolution Kolor: OKLEINA DWUSTRONNA ORZECH Szklenie: U=0,5 W/m2K Okucia: WINKHAUS Dodatki: KLAMKI F4 osłonki na okucia F4 L.p. Wymiary (szer.Xwys.), podział, funkcje okuć, dodatki Ilość szt. 1 980X1380 okno jednoskrzydłowe RU 4 2 1380X1380 okno jednoskrzydłowe RU 2 3 1580X1380 okno dzielone niesymetrycznie RU+RU 1 4 980X780 okno jednoskrzydłowe RU 1 5 1380X980 okno jednoskrzydłowe RU 2 6 1580X2260 drzwi balkonowe dzielone 1/2 RU+R 2 Wartość zestawienia wraz z montażem po rabacie brutto( VAT 8%) (według wyceny - orzech) wynosi: 15 155,64 PLN Czy cena jest adekwatna do jakości? I jak obecnie stoi Urzędowski?
  12. Jakiego zatem wyboru dokonać, żeby inwestycja w okna się opłaciła? Ja mam do ogrzania dom 130 m, reku, ocieplenie podłogi 15 cm. ścian 20 cm., okna o obwodzie 64 m. i wątpliwości, czy warto zainwestować w ciepły montaż, jego koszt w moim przypadku to prawie 3000 zł. Znalazłam kalkulator, z którego wynika, że dzięki ciepłemu montażowi okien zaoszczędzę 800 zł., ale czy to realne?
  13. Myślałam, że jednak pewne standardy są. Co ciekawe w 3 na 4 ofertach cena ciepłego montażu była niemal identyczna (ponad 2700 na 12 oknach). Co rozumiesz przez "sytuację na budowie" - jakość wykonania murów? Bo przecież wcześniej wiadomo z czego one są/będą (porotherm 25 cm. na zaprawie winebergera, 20 cm. styro).
×
×
  • Dodaj nową pozycję...