Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mosiek2206

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    16
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Podkarpacie
  • Województwo
    podkarpackie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

mosiek2206's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Zamierzam się do zbudowania rekuperatora która taśma mosiężna lepiej się nada M63z4 czy M1Ez4? Obie o grubości 0.1mm.
  2. Rzeczywiście przekonałeś mnie do skrzynek będzie to dobra opcja. Od nadmiaru informacji mam mały mętlik w głowie i za projektowanie i liczenie tego na skrzynki wezmę się w wolnym czasie. Dzięki i pozdr;)
  3. W miejscu komina w korytarzu chce puścić rury w dół jedną rozdwoić i wypuścić do gabinetu i do jednego nawiewu w salonie a druga posłuży za wyciąg w WC. W łazience puszczę rurę w dół i posłuży do wyciągu z wiatrołapu i pomieszczenia gospodarczego. Jedna rura w pokoju 2/2 posłuży jako wyciąg z kuchni i jedna rura w lewym dolnym rogu posłuży za drugi nawiew w salonie. W miejscu gdzie kreska zakończona jest kółkiem będzie anemostat a gdzie kończy się tylko kreska będzie pion w dół. Czerpnia zaznaczona jest na ciemno niebiesko umieszczona będzie na ścianie od kotłowni koło tylnych drzwi do garażu. Będzie tam bo ułatwi mi to podłączenie planowanego gruntowego wymiennika ciepła Właśnie już wcześniej pytałem o instalacje na skrzynkach ale nikt nie odpowiedział. Czy taka instalacja nie jest głośna? Bo słyszałem że giętkie rury lubią szumieć, i jaka instalacja może być tańsza?
  4. Mam zamiar 2 metry przed anemostatem założyć przepustnice.
  5. Czy mógłby jakiś fachowiec ocenić czy takie rozprowadzenie rur nie będzie powodować szumów? Dodam że prędkość przepływu w głównym kanale będzie około 2.3m/s a w rozgałęzieniach od 1.6m/s do 2m/s. Kanały poprowadzone będą na strychu nieużytkowym i mam zamiar kupić je ocieplane a dodatkowo przykryć je styropianem 15cm wraz z całym stropem. W miejscu komina na korytarzu pójdą piony do parteru a także w pomieszczeniu 2/3( lewy dolny róg), pomieszczeniu 2/2 oraz w łazience (2/7). Proszę o wyrażanie opinii.
  6. Przy takiej kuchni ja bym dał max 70m3/h. Według mnie tak by było odpowiednio. A co do salonu to kto powiedział że w zimie wentylacja ma chodzić na jedynce? a jeśli nawet to jeśli zobaczysz że to jest za mało zawsze możesz przełączyć na wyższy bieg.
  7. ad.1. W tej sytuacji wychodzi jedna wymiana na godzinę czyli ogólnie ok, ale jeszcze trzeba zwrócić uwagę na ilość osób przebywających w salonie ad.2. Zależy jaką kuchnia ma kubaturę
  8. Myślę że właśnie tak mam umieszczone poza tym jednym w wiatrołapie, ale jego nie chcę przestawiać z uwagi na późniejsze doprowadzenie rur. A co do cichej instalacji to powinno być tak żeby rura była tak dobrana aby zadana ilość powietrza przeszła przez nią z zadaną prędkością, a ewentualne różnice można korygować anemostatami lub przepustnicami. Przynajmniej ja tak wywnioskowałem z wyczytanych na rożnych forach informacji.
  9. Też pobrałem ten arkusz fajna opcja:wiggle: Teraz czekam na opinie co do rozmieszczeń anemostatów i zacznę obliczać rury. A czy ktoś by mógł wyrazić opinie na temat instalacji z rur giętkich na puszkach rozgałęźnych?
  10. Zwykłego takiego jak na matematyce:p Najlepiej jak ma opcję liczenia pierwiastka ułatwia to sprawę. Ogólnie rzecz ujmując trzeba podstawić do wzoru: D = Pierwistek(4 * ( V / 3600) / (W * 3,14)) D – średnica przewodu wentylacyjnego w [mm] V – strumień objętości w [m3/h] w – prędkość przepływu w [m/s] 3600- jest to ilość sekund w godz. 3.14 jest to (Pi) Jak coś jest niezrozumiałe dla was to pisac. A więc udanych obliczeń.
  11. Co do wc to wyszedłm z założenia że przy tak małej kubaturze 15 m3/h daje 1,5 raza wymiane na godz. uwazam ze to wystarczy. A w salonie dałem według zasad c higieny. Ty może masz zaprojektowane na więcej osób i stąd ta różnica. A rury obliczam kalkulatorem, w razie potrzeby mogę podpowiedzieć jak to zrobić.
  12. - W kotłowni zostaje grawitacyjna - 2/8 to strych nieogrzewany i nieizolowany, odizolowana będzie tylko ściana pomiędzy strychem a resztą domu. Czy takie rozmieszczenie będzie dobre: Dołączam tabelkę czy takie ilości będą ok? Jak tak to zacznę obliczać grubości rur.
  13. a więc miejsca nawiewów są takie: - Kominka nie będzie w w miejscu komina mam zamiar poprowadzić rury wentylacyjne - Nie zaprojektowałem wyciągu w wiatrołapie bo wyszedłem z założenia ze i tak drzwi na zewnątrz się często otwiera ( widzę że pewnie błędne założenie) - Pomieszczenie 1/8 to kotłownia - Pomieszczenie 1/3 to kuchnia i te dorysowane kreski to własnie przerobione ścianki - Na poddaszu pomieszczenia 2/4 i 2/6 to garderoby. Mam nadzieję że teraz będzie troszkę lepiej to widoczne:rolleyes:
  14. Witam. Zrobiłem prowizoryczny projekt wentylacji mechanicznej, czy ktoś obeznany w temacie mógł by go ocenić i podpowiedzieć co ewentualnie można zmienić? załączam jeszcze tabelę pomieszczeń Ponieważ kiepsko widać po dodaniu plików na stronę dodaję linki do pobrania: Parter: http://www31.zippyshare.com/thumb/87049044/file.html[/img] Poddasze: http://www31.zippyshare.com/thumb/10058908/file.html[/img] Tabela: http://www31.zippyshare.com/thumb/7128994/file.html[/img]
  15. Witam zamierzam wybudować dom o nazwie eurydyka. Jeśli ktoś buduje lub budował prosił bym o kontakt, chciał bym zadać kilka pytań.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...