Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

sgier

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    29
  • Rejestracja

O sgier

  • Urodziny 16.03.1977

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Kraków
  • Kod pocztowy
    30-612
  • Województwo
    małopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

sgier's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Podnosze temat, czy macie już jakieś opinie na temat jednostek centralnych. BTW właśnie zamówiłem model TS2 wraz z całym zestawem i orurowaniem.
  2. Orientacyjny schemat planowanego GWC - czerwona linia - ryra PCV fi 200 wypuszczona pod ławami fundamentowymi - czarna linia (przedłużenie czerwonej do zielonego punktu) - planowane przedłużenie rurą PCV fi 200 - czarne linie pomiędzy zielonymi punktami rury PP fi 110 (4 x ~15m = ~60m) - zielone punkty - rura fi 400 - czerpnie Aby połączyć rury z czerpniami planuje wyciąć w niej otwory dla każdej wprowadzanej rury. Otwory prawdopodobnie były by na różnej wysokości, aby zapewnić większa sztywność, oczywiście uszczelnione. Grunt gliniasty, wody brak. Czerpnie stanowią punkt zbiorczy rur, gdybym chciał przeczyścić każdą z rur. Czerpnia bliżej domu w okresie zimowym i letnim byłaby szczelnie zamknięta. Głębokość ułożenia GWC ~2m poniżej terenu. Czy powyższe rozwiązanie ma sens? Czy warto użyć rur fi110 ? (mógłbym zwiększyć długość do 80m) Proszę o radę mam koparkę umówioną na sobotę a jeszcze nie mam materiału
  3. Odświeżę bo już chyba zostałem zapomniany - jeśli jest szansa na opinie to bardzo proszę.
  4. Aktualnie jestem przed SSZ oraz planuje przygotować teren wokół domu przed zimą. Aby dwa razy nie rozwalać terenu planowałem również zakopać rurowca. Jak to często bywa przed podjęciem decyzji, są pewne wątpliwości które wcześniej być może były mniejsze. Na etapie fundamentów zakopałem już przeszło 6m odcinek rury pcv fi200mm. wychodzi ~1m poza obrys domu - w miejscu w którym planuje przygotować grunt pod taras. Twój rysunek poddał mi pewną koncepcje jak zrobić tichelmana z możliwością czyszczenia. Przedłożę odcinek rury o kolejne kilka metrów - tak aby był poza obrysem tarasu, z rury fi 400mm zrobię coś w stylu studzienki rewizyjnej, od której w przyszłości rozprowadzę tichelmana, jeśli aktualny wariant - dość krótki bo ~10 mb pozwoli zaobserwować choć małe wyniki. Studzienka daje mi możliwość czyszczenia każdej rury. Wiadomo jeśli będzie działał tichelman będę potrzebował szczelny ciepły korek. Proszę o opinie abym nie władował sie w ..
  5. Rozumiem, że oczywiście twój będzie wydajniejszy. Lecz nie chciałbym przesadzić w drugą stronę bo to powietrze też trzeba pociągnąć, domyślam się, że łatwiej pociągnąć przez rurę o większej średnicy niż mniejszej. 20mb rury o średnicy 10cm to 0,1571m3 6,29m2 pow 10mb rury o średnicy 20cm to 0,3142m3 6,34m2 pow Czy warto używać takich małych średnic jak 10cm czy nie?
  6. Co jest ważniejsze przy rorowcu powierzchnia rur czy objętość? Pomijając czy używa się rur o średnicy 10cm - czytso przykładowe pytanie . Czy lepiej dać 10m rury o średnicy 20cm czy lepiej 20m rury o średnicy 10cm?
  7. Czy dobrze rozumiem, ze pow. zdjecie dotyczy piany zamknietokomorowej?
  8. Witam, ja się jeszcze waham czy rurowy czy żwirowy, jeszcze niedawno byłem zdecydowany na rurowaca i tak przygotowałem już wstępna instalację (wyjście pod fundamentami) jednak mógłbym to również wykorzystać pod żwirowca. Rurowca planuje w układzie tichelmnana , chciałbym w każdym kanale zostawić po żyłce - dość wytrzymałej. Tichelman będzie miał trzy kanały, wiec przy czerpni i wyrzutni będą wystawały 3 żyłki - każdy kanał jedna żyłka. Gdybym planował czyścić, żyłka przeciągnę jakąś stalkę a stalką "jakiegoś mopa" i następnie żyłkę na kolejne czyszczenie. Kanały na załamaniach będą miały około 135stopni. Pow. traktuje jako zabezpieczenie - w razie W. Czytając wiele postów użytkowników GWC rurowego nie spotkałem aby ktoś bardzo narzekał. Miło mi będzie przeczytać każda opinie, również niemiłą
  9. sgier

    Sztyropian pod chudziakiem?

    ... po dalszych poszukiwaniach w składach i opiniach handlowców, budowlańców oraz działu tech. termoorganiki - zrezygnowałem z tego pomysłu. Daję 15cm lepszego styropianu na chudziak. faktycznie top chyba nie trafiona koncepcja, skoro nawet sprzedawcy nie chcą zarobić i odradzają takie rozwiązanie - argumentując głównie jako nieuzasadnione. Koszt do naszego domu to ~3000,- za 13m2 czyli 13m3 styropian typu parking - więc dość sporo. Mogę dołożyć do dobrego styropianu na chudziak a mam nadzieję, że będzie tak samo ciepło oraz podłoga bez niespodzianek w przyszłości. Dziękuje Wszystkim za fachową pomoc.
  10. sgier

    Sztyropian pod chudziakiem?

    Główny cel to izolacyjność cieplna.
  11. sgier

    Sztyropian pod chudziakiem?

    Stoję przed podobnym problemem, koncepcja: - grunt rodzimy - 10 - 15 cm zagęszczony piach - folia budowlana - 10 cm styropian - folia budowlana - chudziak 10cm B15 - na chudziaku styropian jeszcze raz 15cm Koncepcja pochodzi od głównego wykonawcy i bardzo mi się na początku podobała. Wątpliwości pojawiły się podczas zamawiania styropiany na składzie gdzie sprzedawca zaczął dopytywać na co ten styropian, wg. sprzedawcy podłoga "siądzie" po pewnym czasie, nie spotkał się aby ktoś dawał styropian pod chudziak. Przekazałem swoje wątpliwości wykonawcy i skomentował to krótka - "niech się tym nie martwi". Wasze opinie? Proszę o pomoc beton na chudziak zamówiony na czwartek.
  12. Chyba nie doczekam się rady, to trochę zrozumiałe - trudno doradzać nie znając warunków geolog., portfela, kubatury, docelowego wykorzystania, etc, ... W wątku powinny panować konkrety. Przez prawie cały czasz zaznajamiania się z GWC byłem pewien ze zakopie w glebie zwykłe PVC. Zaznajamiałem się z lekturą, wiele stron tego forum - głównie na etapie projektu domu (kilka msc. temu przez kilka msc. z okresami bardziej i mniej intensywnymi), w ostatnich tygoniach/miesiącach trochę mniej. Czas absorbują poszukiwania materiałów, gdzie taniej, z czego, itd. Lecz do rzeczy, spotkałem się na tym forum z koncepcjami/wykonaniem rorowca z: - oczywiście ze srebrnego RUHAŁA - "naturalnie" z rur PVC - rur drenażowych bez otworów - ryr z PP Jako że rury PVC są do kanalizacji czli ble i mają mieszaną opinie na tym i nie tylko na tym forum, te RUHAJACE kosztują na tyle dużo, że można nie robić GWC, w drenażowych może stać woda bo są karbowane. Masz tu babo placek! Wybieram PVC aby wyjść z budynku potem będę jeszcze raz rozważał rorowca w linij lekko łamanej aby łatwo wyczyścić, lub tichelman z możliwością czyszczenia a może żwirowiec.
  13. Mam jeszcze jeden problem, szukam i szukam, może słabo - lecz nie mogę odnaleźć rury PP 160 czy nawet 200 która by nie była karbowana - czyli dość gruba ścianka. Poza tym długością rury PP, które odnalazłem za bardzo nie grzeszą i daleko im do PVC pomarańczowych. Proszę doradźcie jaka rurę zakopać. Trochę uparłem się na tego rorowca - bo jest to coś co jak sądzę potrafię sam wykonać i raczej tej decyzji nie zmienię, a czas mnie goni.
  14. Dzięki za odpowiedzi, tak naprawdę teraz robię wlot i puszczam rurę pod ławami, poza obrys domu - reszta w przyszłości. Mam nadzieje niedalekiej
  15. Sasiadami tak bardzo sie nie martwie, choc moze powinienem. Ostatni dwa zdrowe psy padły w przeciągu jednego dnia Jak bedzie w układzie tichelmana to wyjdzie czerpnia dość blisko domu ~20m. Czy rurę zbiorcza tą co wchodzi do domu dać 250 czy 200 będzie ok?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...