
Kubiś
Użytkownicy-
Liczba zawartości
51 -
Rejestracja
O Kubiś
- Urodziny 23.04.1981
Informacje osobiste
-
Płeć
Mężczyzna
-
Mój klub zainteresowań
Budowa - wymiana doświadczeń
Dane osobowe
-
Miejscowość
Aleksandrów Łódzki
-
Województwo
łódzkie
Profil płatny
-
Kategoria
usługi
Kubiś's Achievements
SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)
10
Reputacja
-
Przerzuciłem wszystkie te filmy i nie do końca są tam odpowiedzi na moje pytania: 1. Izolacja termiczna samej sprężarki i rurki zasilającej - można, niemożna, nie wolno? 2. Przełączanie czujników przekaźnikami? Jak to wpływa na logikę pompy? nie ma jakiś efektów ubocznych?
-
Witam Przepraszam, że wcinam się w temat hehe ale ja również postanowiłem przerobić klimę na pompę ciepła i jest kilka pytań lub pomysłów co do których ciekawi mnie zdanie forumowiczów: Zakupiłem klimatyzator Kaisai fly 7 kw. Rozebrałem go (z wewnętrznej wygrzebałem elektronikę a zewnętrzną rozebrałem do weryfikacji): 1. Sprężarka jest bardzo słabo izolowana. Jedynie cienka na ok 3 mm mata. W pompach ciepła ta przestrzeń zazwyczaj jest dużo lepiej izolowana. Czy powinienem dołożyć tam izolacji? (Podejrzewam, że tak jest bo klimatyzator przeznaczony jest przede wszystkim do chłodzenia w lecie) 2. Zastanawiałem się nad prostym sterowaniem opartym na zaworze trójdrogowym i zmianie temperatury przy grzaniu CWU i wpadałem na taki pomysł: Gdy grzane jest CO to pompa pracuje na swoim (oszukanym) czujniku temp powietrza włożonym w zasilanie CO. Gdy temperatura CWU spada, sterownik CWU przekierowuje zawór 3d na CWU a na pilocie jakieś serwo naciska przycisk "Follow me" wówczas pompa pracuje aż sterownik znowu naciśnie ten przycisk i elektronika sama wróci do czujnika zasilania CO. Taki pomysł wydaje się być o tyle lepszy, że nie ma nagłego odcięcia czujnika przez przekaźniki i podpięcia czujnika o innej rezystancji co moim zdaniem może powodować problemy w logice sterownika klimy. Co o tym sądzicie. Czujnik z pilota nawet nie musi być nigdzie włożony. Pompa będzie tak długo pracowała aż znowu zostanie przełączona na standardowy czujnik. W końcu w maszynowni nigdy nie ma 30 czy 40 stopni. 3. Czy do wymiennika płytowego można dokręcić przejściówkę taką jak do butli freonowych żeby podłączyć linię freonową czy koniecznie trzeba spawać? Dzięki Pozdrawiam
-
Ja na ebayu kupiłem aluminiowy bo ma wyższą odporność temperaturową (do 80 stC) Do zwykłego wykorzystania można kupić plastik bo podobno ma jeszcze lepszą wydajność. 570 m3 kupiłem z 900 zł. Plastiki są w podobnej cenie.
-
Wymiennik, który zrobiłem, był wykonany z grubej alminiowej, laminowanej folii. Niestety przy niezrównoważonych przepływach nadciśnienie po jednej stronie zgniatało drugą stronę. Projekt poszedł do kosza razem z niezliczoną ilością roboczogodzin. Recutecha kupiłem na ebay'u z Czech. Są tam też reku innych producentów ale ten był w dobrej cenie. Trzeba poszukać.
-
Bawiłem się trochę w robienie takich rzeczy samemu i doszedłem do wniosku, że wymienniki są tak dopracowane przez producentów, że samemu nie ma co kombinować. Obudowy i filtry to już co innego ale wymienniki się po prostu kupuje. One są zrobione z bardzo cienkich blach lub paneli plastikowych, które aby były sztywne i miały dobrą wymianę to są przetłaczane w odpowiednio zaprojektowany wzór. W domu nie da się tego tak zrobić. Pozdro
-
Sterownik ściemniacz do paneli LED 0-10V Mi-Light https://allegro.pl/oferta/sterownik-sciemniacz-do-paneli-led-0-10v-mi-light-8232989927?utm_medium=app_share&utm_source=facebook
-
Obawiam się że dla wentyli sterowanych 1-10v takiego potencjometru nie będzie. Normalnie, takie wentyl są podpisane pod cały sterownik lub komputer, ktory steruje napięciem na podstawie programu analizującego np. Informacje z czujników.
-
W materiałach, które dostałem od producenta jest napisane że gwarantują wydajność do 95%.
-
Wymiennik to dokładnie ten sam standard co wymienniki aluminiowe pozostałych czołowych producentów. Sposób produkcji taki jak u innych: https://www.youtube.com/watch?v=83WAYAYi2xI. Nie mam doświadczenia z innymi producentami ale nie wieżę żeby była jakaś ogromna różnica między nimi. Ja puszkę zrobiłem sam. Wentylacja działa i dodatkowo jest podłączona pod kominek. Na powrocie z domu przy paleniu jest ok 55 stC i wszystko działa ok.
-
Klinkeburg może sobie te wymienniki wsadzić w buty. Będą łaskę robić że coś sprzedadzą albo nie. Ja na ebayu znalałem aukcje wymienników firmy recutech. Jak popatrzycie sobie na filmy YT to zobaczycie że ich produkcja to dokładnie to samo. Kupiłem wymiennik aluminiowy przeciwprądowy na prawie 600m3 za 900 zł. Przyszedł kurierem w kilka dni (a nie jakieś śmieszne 2 - 3 tygodnie)
-
Witam Chciałem zakupić wymiennik Recair ze strony: http://www.airfort.eu. Zastanawiam się tylko jak będzie wyglądała dostawa w obliczu kolanoświrusa. Zamawiał ktoś z was może ostatnio coś od nich. Wiecie może ile kosztuje przesyłka do Polski? Druga sprawa to dobór wymiennika. Oni mają dwa rodzaje. RS160 i RS300. Ja ma dom 135m2. Czy RS300/400 będzie dobrym rozwiązaniem?
-
Wygląda względnie dobrze. Pytanie na ile dobrze zamocowany jest filtr. Tak zwana integralność filtra jest bardzo istotna bo co ci po dobrym filtrze jeśli wszystko ucieka bokiem. Dodatkowo przydałoby się żeby powietrze szło jeszcze przez magiczny węgiel. Tak z 10 kg przynajmniej. Ja mam filtr własnej roboty ale ma trochę duże opory więc jestem na ukończeniu przygotowania nowego, tym razem w skrzynce z blachy ocynkowanej. W środku są skrzynki na węgiel też z blachy z matami F9. Wejdzie tam ok 15L węgla. Pozdrawiam
-
dom jest świeży, ma 5 lat. Powierzchnia całkowita to 160m2. Ocieplony styropianem 15cm. okna 3 szybowe. Pewnie mogłoby być lepiej ale i tak jest dość ciepło. Z tego co piszecie wynika że lepiej już zamontować PC gruntową. W ziemi zakopać rurki z solanką. Pytanie tylko co z okresem letnim. W lecie z kolei przydałoby się czerpać z powietrza?
-
Witam Powoli zastanawiam się nad wymianą pieca na ekogroszek na pompę ciepła. W trakcie przeglądu dostępnych jednostek naszło mnie takie teoretyczne rozwiązanie: Najłatwiej jest zamontować powietrzną pompę ciepła ale problem w tym że poniżej pewnej temperatury ich sprawność spada. Może w takim przypadku należałoby przygotować gruntowy, żwirowy wymiennik, przez który powietrze byłoby zasysane na wentylatory jednostki zewnętrznej w okresie niskich temperatur. Oczywiście wiem, że standardowy GWC ma spore opory przepływu ale jeśli jest miejsce na działce, można by wykonać go na większej powierzchni z większą granulację żwiru (a w zasadzie już kamieni). W ten sposób temperatura powietrza zawsze powinna być po wyżej 0st przy stosunkowo niskich oporach.. Pozdrawiam
-
Ja zmontowałem wentylację częściowo z rur spiro sztywnych z blachy ocynkowanej a częściowo z fleksja kupionego na allegro. Na początku cały wyciąg był ze sporo. Po wlaczeniu systemu hałas był nie do wytrzymania. Na odcinku ok 3 m od wentylatora dałem fleksja pozaginanego w węża. Sam flex wyciszył wentylację tak że teraz nic nie słychać. Cały nawiew jest zrobiony na fleksie. Spokojnie można spać przy pełnej prędkości wentylatora. U mnie całość leży luźno na stropie. 20 m fleksa kosztowało ok 150. Przy takiej cenie opłaca się raz na 4 lata po prostu całość wymienić.
- 51 odpowiedzi
-
- kanały wentylacji
- rekuperator
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami: