Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

vitosam

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    13
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez vitosam

  1. Spiro nie mam w spisie zestawu Brunnera, więc nie wiem o czym mówisz, ale nie będę narzekał jak przyjedzie, co nie zmienia mojego podejścia. Tylko, że i tak chyba właśnie dostałem odpowiedź więc dziękuję. Czasami sprawy oczywiste są najtrudniejsze do zauważenia.
  2. Tak, dobrze wiedzieć, że Brunnera w kiosku nie dostanę, dlatego przyjeżdza z Niemiec. Proste pytanie o rozmiar podłączenia. Na sztywno podłączę, ale nie mam zamiaru tego nikomu udowadniać. Spiro, szczególnie to tanie aluminiowe, to nie dla mnie. Jest poza granicami mojej tolerancji sztywności już nie mówiąc o oporach przepłyu wewnątrz. Należy do tych, którzy chcą takie rzeczy stawiać raz na długie lata, a sam wkład podobno powinien długie lata wytrzymać. Szukam jednej prostej odpowiedzi na zadanie pytanie, Jeśli ktoś wie, szczególnie może zmierzyć zewnętrzną średnicę króćca do powietrza an tym wkłądzie, do będę wdzięczny. A na marginesie to pytanie do dystrybutora poszło i czekam, i uznalem, że sa tu fachowcy z doświadczeniem Burnnerowskim i będa w stanie na to szybko odpowiedzieć, zamówienie muszę złożyć.
  3. Nie rozumiem, jaki inny sposób? Jasne, że rura będzie metalowa. Dlaczego nie kielich na rurze? Chodzi mi o rozmiar króćca który Brunner montuje (czy na kielich czy nie), Spiro nie daję.
  4. Mam szybkie pytanie albo do instalatorów albo właścicieli wkładów Brunner. Stil Kamin mam zamówiony (62/76). Powietrze do spalania to rozmiar 125 (rysunki pokazują 124). Instaluję rurę sztywną do powietrza i potrzebuję wiedzieć czy na podłączeniu do samego wkłądu potrzebuję na rurze kielich (czyli rura wejdzie na krócieć wkładu). Nigdzie nie jestem w stanie tego potwierdzić. Pozdrawiam.
  5. Poszukuje architekta w Rzeszowie. W planach mam budowe w Budziwoju z indywidualnego projektu (nie z katalogu). Planuje zaczac budowe w drugiej polowie 2006. Chetnie popracuje z mlodym i ambitnym, ktory chicialby sie troche "pobawic" zanim projekt nabierze konkretnego ksztaltu.
  6. vitosam

    Taksa notarialna

    nie zapomnij o kosztach zalozenia ksiegi wieczystej (jesli masz taka koniecznosc), bo kosztuje niemalo.
  7. Dzieki, ale niestety to nie odpowiedzialo na moje pytanie.
  8. Czy gmina moze odmowic w warunkach zabudowy budowy wlasnej oczyszczalni jezeli kanalizacja jest w odleglosci okolo 100 metrow od dzialki?
  9. W poszukiwaniu dobrej technologi sciennej nie znalazlem NOWSZYCH postow na temat Fortis / Pezam. Wszystko wydaje sie z 2004 lub wczesniej. Czy sa forumowicze z nowszymi doswiadczeniami w tych technologiach. Dom powstanie na podkarpaciu.
  10. Gmina ma do 6 miesiecy na wydanie decyzji o WZ ... chyba, ze ODLOZY taka decyzje na rok aby wykonac plan przestrzenny. Ma do tego prawo (niestety).
  11. Dziekuje Panie Robercie, to dokladnie czego szukalem.
  12. Pytania do wiedzacych mam takie: 1. jakie wymagania musi spelnic projekt domu (pelny zestaw rysunkow) aby dostac pozwolenie na budowe (czy musi calosc byc wykonana przez architekta)? 2. czy ktos probowal budowac z zagranicznych planow (amerykanskich), tu rozumiem, ze jesli dom ma byc budowany w innej technologii to plany musza byc dopasowane do nowej konstrukcji 3. zakladajac, ze odpowiedz na pytanie 1 jest TAK, architekt jest konieczny, czy sa tacy, ktorych duma zawodowa nie poniesie i pomoga opracowac oficjalny projekt na podstawie rysunkow klijenta?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...