Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

rafał2011

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    2 793
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez rafał2011

  1. Jak umiesz prawidłowo wkręcać wkręty to kręć do ud i nie dawaj cd.
  2. Rom mam taką prośbę, zrobiłbyś fotkę taśmy midflex już poszpachlowanej na gotowo (nie malowanej) w przybliżeniu tak aby było widać dokładnie linie, chciałbym porównać jakość z taśmą medium, możesz to zrobić?
  3. Jasna sprawa że tak... zauważyłem że odkąd jestem na forum strasznie się cofnąłeś, powiem że w Twoim przypadku regres to nie lada wyczyn;)
  4. Polecam glazurnika. Pan Marek tel. 511-050-527 działa w Mińsku Mazowieckim i okolicach.
  5. Nie łatwiej oblecieć (taśmą dwustronną 2,5cm) udka do okoła (łatwiej jest wtedy naciągnąć i przykleić folię) a łączenie profila ze ścianą uzupełnić silikonem?
  6. Taśmę akustyczną czasami się zdarza jak klient sobie życzy ale folię pod profil , nigdy nie praktykowałem .Ślizgową kleję przed płytowaniem na tynk CW żeby nie ubrudzić go gipsem, ale chyba zmienię nawyki i będę kleił i na gipsowe, trzeba zacząć robić ślizgi.
  7. Wychodzi na to że żeby postawić w miarę dobrze technologicznie dom tradycyjną technologią potrzeba minimum dwa lata...
  8. Ja na taki dom zamówiłbym: -kołki z kołnierzem 6x40mm 600szt jeżeli z ceramiki to specjalne do tego przeznaczone, -wieszak do poddaszy 250szt. -wkręty do metalu 3.5x25mm 3000szt. -wkręty do drewna 3.5x35mm 1000szt -profil ud30 4m 30szt. -profil cd 60 4m 80szt. -folia paroizolacyjna 20m2 więcej niż wełny drugiej warstwy której wychodzi ok 10% więcej niż pierwszej.Folia np isover+firmowa taśma bo kto wie czy ona będzie trzymać za 10lat;) -taśma dwustronna wzmocniona 3szt 25mb -wkręty z płaskim łbem zamiast pchełek musisz poszukać na forum jakie -płyty wyliczysz jak będziesz miał już stelaż będzie Ci łatwiej i będziesz wtedy mógł domówić brakującye profile itp. Materiały do szpachlowania to ciężka... Każdy poleca co innego;)
  9. To teraz pytanie. Ile czasu porzeba aby więźba dachowa wyschła do tego stopnia żeby nie luzowała się na szpilkach??? Czy wystarczy nam cierpliwości???
  10. W jaki sposob utrzymac wilgotnosc na poziomie 50% kiedy w domu zamieszkiwanym jest tyle u mnie akurat ~57% kazdy by musial kupic sobie lub wypozyczac przemyslowy osuszacz powietrz albo robic wszystko w lato. Jeszcze powiedz czy widziales kiedys więźbe dachowa ktora ma 18% ? Drewno konstrukcyjne tak ale nie drewno ktore tydzien temu jeszcze roslo a dzis lezy na budynku i saczy sie z niego zywica... Poza tym wszystkim w lato jak temporatura pod blacha lub dachowka bedzie ~70*C to wszystko wyschnie.
  11. W sumie jak się komuś nie śpieszy to może i odczekać 28 dni bedzie mógł robić jednocześnie poddasze i kleić parkiet...
  12. A Ty będziesz lał z betoniarki czy mixokreta ? jak mixokret to on jest na pół suchy więc największa wilgoć powinna wyparować, co innego z betoniarki. Ile tego poddasza masz? koperta czy dwuspadowy?
  13. Moim zdaniem przy takiej pogodzie jak teraz trzeba co najmniej tydzień odczekać, a co Ty z tymi materiałami, chcesz wiedzieć jakie kołki, wkręty, profile, itp?
  14. Te narożniki mają to do siebie że są bardzo twarde i ciężko je uszkodzić, można na nich wyprostować źle wykonaną zabudowę przy jednym podejściu można wyciągnąć nawet ~15mm ale trzeba wtedy je trochę poprzyginać palcami,ale najlepiej nie trafiać na takie roboty po kimś
  15. Stosuję zwykłą papierową taśmę 8lat i jest wszystko ok, nie pęka. Łatwiej jest wkleić TT niż papierową ale nie jest to jakaś bardzo skomplikowana operacja... A koszty sami wiemy jakie są 75mb ~15zł zwykła papierowa i 30mb ~40zł TT Co się bardziej opłaca? podkreślę że nie robię ze swoim materiałem;) więc oszczędzać jako tako nie muszę. Co do taśmy mid-flex to używałem głównie do narożników zewnętrznych rozwartych (przeważnie okna góra/dół) ale teraz robię to na medium straitflexa ze względu na to że midflex za bardzo wystawał za płaszczyznę płyty około 4mm a na medium można zbić te 4 do 3 a nawet mniej nie trzeba narzucać tyle towaru, co za tym idzie oszczędność materiału i przede wszystkim szybszy czas schnięcia. Ostatni kilka razy na łączenie poprzeczne (nie oryginalne) wkleiłem flizelinę, w ramach testu czy wytrzyma i czy dużo mniej pójdzie materiału, wyniki testu na razie nie pęka i pęknąć nie powinno ponieważ łączenie jest po całości na profilu, a co do szpachlowania takiej spoiny- to jest duża różnica i o wiele łatwiej zaszpachlować takie łączenie niż łączenie na zwykłej taśmie papierowej nie mówiąc o zaszpachlowaniu TT i nie chodzi tutaj o wprawę w szpachlowaniu... Wnioski trzeba wyciągnąć samemu;)
  16. Bardzo dobry material i wyglada nie jak tasma tt tylko zwyklea popierowka i nie aluminim tylko ocynkowana blacha Ciekawy jestem kiedy zaczniecie uzywac zwyklych papierowek zamiast tt i medium lub original zamiast midflexa;)
  17. A co myślicie o takiej konstrukcji?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...