Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jack 187

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Jack 187

  1. Witam alan126 Mam piec firmy Defro AKM 22 z podajnikiem tłokowym od 2011roku. mój piec ma z boku dysze a nad paleniskiem i jest ceramiczna płyta. Spalanie mam w normie lecz zastanawiam się co daje ta płyta ceramiczna nad paleniskiem i co może się dziać w przypadku gdy ją zdemontuję. Mam w tym przypadku na myśli zużycie pieca jak również spalanie. W związku z powyższym jeżeli masz jakąś wiedzę w tym temacie to proszę Cię o wskazówki i ewentualne uwagi.
  2. Szanowni Państwo czy ktoś z Was próbował palić w piecu typu AKM 25 bez tej ceramicznej płyty. Jeżeli tak to bardzo proszę o opinie jak się pali, jakie jest zużycie paliwa jak również czy ma to wpływ na żywotność pieca. Bardzo proszę o opinie w tej sprawie. Pozdrawiam
  3. Witam wszystkich na forum. Muszę się pochwalić, że producent sterownika bardzo mnie zaskoczył w pozytywnym tego słowa znaczeniu jak wymienił mi sterownik na nowy bez żadnych problemów, gdy zgłosiłem wyżej opisany problem ze sterownikiem. Ku mojemu zdziwieniu reklamację rozpatrzyli bardzo szybko i Pan z serwisu ze mną nie dyskutował tylko wymienił sterownik na nowy.
  4. Siatkę zamontowałem (za pomocą plastykowych opasek) około 5 centymetrów poniżej górnej krawędzi zbiornika na miał tak żeby ramię od górnej klapy nie zawadzało i nie blokowało podczas zamykania klapy od zbiornika. Gdy na siatce zbiorą się większe kawałki węgla to je wyjmuje ze zbiornika (z siatki) i kruszę na mniejsze kawałki za pomocą łopaty, po czym ponownie wsypuję na siatkę. Miał w przypadku zastosowania siatki musi być suchy, aby się nie zatrzymywał i nie przyklejał do ścian zbiornika na miał i na siatce. Siatkę zamontowałem o oczkach 17 na 17 minimetrów, bo nie mogłem nigdzie dostać siatki o większym rozstawie oczek. Odnośnie serwisu to czekam na ich przyjazd do sterownika.
  5. Ja w swoim piecu w zbiorniku na miał zamontowałem siatkę stalową ocynkowaną o oczkach 17 na 17 minimetrów i mam rozwiązany problem z większymi kawałkami węgla, które mogłyby zablokować podajnik i tłok.
  6. Mam pytanie czy ktoś w Państwa próbował w tego typu piecu (AKM 22) palić miałem z antracytu lub mieszanką miału z węgla i miału z antracytu.
  7. Mam układ centralnego ogrzewania otwarty. Odnośnie sterownika to mam względem niego bardzo mieszane uczucia. Jeżeli można to podczas używania tego pieca zauważyłem, że najlepiej jest palić suchym miałem (nie wilgotnym jak również nie za drobnym) i to z dobrego i pewnego źródła np. prosto z kopalni bez pośredników. Suchy miał po wysunięciu go przez tłok delikatnie się rozsypuje na palenisku tworząc warstwę około 1,5 centymetra i ładnie się wtenczas spala nie tworząc spieków i żużli jak również ilość popiołu jest nie za duża (spalanie w piecu jest bardziej ekonomiczne). Natomiast wilgotny miał jest przesuwany przez tłok tworzy grubą 3 centymetrową warstwę podczas spalania robią się spieki i żużle i jest wtenczas miał niedopalony, co w końcowym efekcie wychodzi bardzo nie ekonomicznie i są duże ilości popiołu a piec ma trudności z osiągnięciem temperatury zadanej. Miałem również przypadki, że do popielnika spadał mi niespalony miał po bokach paleniska, po sprawdzeniu stwierdziłem, że otwory (po bokach) w blasze (ruszt podstawowy), na której występuje spalanie miału są zastawione od spodu przez dwa płaskowniki, na których opiera się ta blacha z otworami. Tak, więc wziąłem i dowierciłem po dwa otwory w tej blasze tak, żeby nie były one zastawione przez płaskownik i jest teraz wszystko w porządku. Po bokach pieca są zamontowane po dwa pokrętła po każdej stronie do regulacji nadmuchu powietrza, które powoduje dopalenie spalin w komorze spalania. Ja zrobiłem tak, że zakręciłem wszystkie śruby do końca tak, żeby nie było żadnego nadmuchu, po czym odkręciłem o dwa pełne obroty każdą ze śrub i uzyskałem równomierny nadmuch na wszystkich dyszach. Efekt jest taki, że są dobrze dopalane spaliny i z komina praktycznie nie widać dymu.
  8. Do Rafała Perkowskiego Masz rację, co do sterownika. Ja miałem sytuację gdzie zauważyłem, że tłok podaje miał w czasie, gdy temperatura na piecu była powyżej temperatury zadanej, czyli piec był w podtrzymaniu. Wytłumaczyłem sobie, że to cykl wykonany w podtrzymaniu gdzie mam przerwę ustawioną na 60 minut. Po krótkim okresie czasu (może 4 minut) po wyżej opisanym fakcie, gdy temperatura spadła na piecu (poniżej 60 stopni temperatura zadana) załączyła się dmuchawa i tłok podał miał na palenisko, (czyli normalna praca pieca). Po zakończonym podawaniu miału na palenisko po około 15 może 20 sekundach tłok znów podał paliwo na palenisko, co spowodowało moje zaskoczenie, gdyż mam ustawioną przerwę podawania miału na 6 minut. Muszę również powiedzieć, że już kilka razy zauważyłem, że tłok podaje miał tak jak wyżej opisałem, czyli niezgodnie z ustawieniami. Kilka razy miałem przypadki, że w piecu zagasło a to z powodu, że palenisko było zasypane miałem i w popielniku też było dużo miału, a to z powodu, że tłok nie podał miału w odpowiednim czasie i na palenisku był tylko i wyłącznie popiół. Tak wiec jest coś na rzeczy raczej ze sterownikiem Dzwoniłem do serwisu sterownika to powiedzieli, że mam źle ustawione nastawy i kazali mi sprawdzić nastawy telefonicznie w Defro. Gdy zadzwoniłem do Defro to powiedzieli, że to sprawa sterownika lub złego miału. W serwisie sterownika kazali mi powrócić do ustawień fabrycznych i wyłączyć sterownik to może się zresetuje, a następnie ustawić nowe swoje ustawienia, co też uczyniłem. Na razie się przyglądam, co będzie dalej i nie wiem za bardzo, co zrobić z tym problemem.
  9. Witam. Posiadam piec AKM 22 od kwietnia 2011r. tzw. tłokowiec. Podczas używania tego pieca zauważyłem, że na palenisku tzw. ruszcie podstawowym, czyli blasze z otworami, przez które przepływa powietrze do paleniska zdarzają się bardzo często przypadki, że podczas palenia miałem zatykają się otworki, przez które dostarczane jest powietrze. W tym przypadku jest konieczne przetkanie tych otworów gdyż nadmuchiwane powietrze nie dostaje się do paleniska. Zauważyłem również, że podczas palenia miałem występują przypadki spiekania – przyklejania się miału na blasze z otworami zaraz na początku paleniska i jest konieczność oczyszczenia tej blachy. Tak, więc w moim przypadku raz na tydzień lub raz na dwa tygodnie w zależności od potrzeby wygaszam sobie piec oczyszczam blachę z otworami jak również oczyszczam komorę pod paleniskiem (dostęp od strony drzwiczek z wentylatorem) gdyż tam lubi zbierać się popiół z bardzo drobnym niespalonym miałem, oczyszczam również półki i komorę paleniskową oraz uzupełniam zasobnik suchym miałem sprawdzam również czy w komorze, w której poruszają się łożyska od tłoka nie ma miału. Częste czyszczenie pieca poprawia jego sprawność i zmniejsza zużycie opału.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...