Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

radost1

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    19
  • Rejestracja

O radost1

  • Urodziny 01.01.1980

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    koło
  • Kod pocztowy
    62-600
  • Województwo
    wielkopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

radost1's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Z tą wydaną kasą i baranami to nie przesadzajmy. Dotychczas to może z 300 zł wydałem więc jak dołożę te 2,5 koła to nie ma tragedii. Stary kolektor już się wysłużył poza tym słabo grzał (woda max 45 stopni). Ogranicza mnie teraz czas na zabawę, miejsce i chcę aby wyglądało to estetycznie. Dlatego wolę dwa solidne niż cztery chińczyki. Aktualnie biorę pod uwagę firmy: hewalex, ensol, galmet, kospel, thermo/solar.
  2. Proszę o poradę. Posiadam instalację własnej produkcji opartej na kolektorze z grzejnika, sterownik, pompa, zbiornik około 300l. Chcąc ją ulepszyć chcę kupić dwa płaskie kolektory. Pierwotnie miało być po taniości ale jak poczytałem to forum to mi się rozjaśniło. Mają być na pewno płaskie, absorber cały z miedzi i ten czarny chrom ponoć żywotniejszy. Liczba rurek pionowych jak największa, grubość panelu jak najgrubsza. Budżet max 1500 za sztukę. Początkowo wybór padł na hawelexa z czarnym chromem i pełną miedzią i myślę, że to był by rozsądny wybór. Dziś natrafiłem na ofertę galmetu http://www.galmet.com.pl/pl/products/view/46-kolektory i ciekawie się prezentują. Duża w stosunku do innych liczba tych rurek. Miał ktoś do czynienia z płaskimi galmetu? Albo jakieś inne podpowiecie...
  3. Całość (jednostka, zestaw sprzątający, rurki i kształtki,gniazdko) zamknęła się w nieco ponad 1,5 tyś zł.
  4. Pierwsze odkurzanie mam za sobą. Jestem mega zadowolony. Siła ssania satysfakcjonuje mnie w 100 proc. Ciągnie jak mój ex zelmer (1800W) x2. Ssawka do dywanu tak się przysysa, że czuć wyrażny opór jak się ją ciąga po podłodze. Szumi tylko powietrze, jednostki nie słyszę wcale ( jest w piwnicy) pomimo iż nie jest cicha (jeszcze nie ma instalacji wylotowej).
  5. ...oki. Zanim zaczne wychwalać jak dobrze ciągnie i zaraz ktoś mnie posądzi, że jestem "członkiem z ramienia" producenta to doleje troche złej oliwy... A mianowicie w materii przeróżnych wartości posiadanych parametrów modelu 30.1 to czytając instrukcję obsługi mamy oto: moc agregatu - 1400W; podciśnienie - 2700 mmH2O; no i najlepsze hałas - 75dB. Jak to się ma do tego co jest na stronie producenta, jego sklepu, aukcji i nternetowej? Firma tą polityką nie robi sobie najlepszej renomy.
  6. No i stało się popełniłem 30.1. Wisi już w piwnicy. Czekam tylko aż dojdzie zestaw sprzątający magnum to zdam relację jak to sprząta.
  7. Rozważam zakup jednostki 30.1 do instalacji na jedno gniazdo centralnie umieszczone + wąż 9m, powieżchnia ok 120m na drugiej kondygnacji, z ewentulną dołączoną pierwszą kondygnacją. Budynek dwukondygnacyjny w sumie ok 220m jednostka przewidziana w piwnicy, rurę poprowdzę kanałem wentylacyjnym. Analizując ten wątek zastanawiam się również czy nie wykorzystać jako jednostkę centralną odkurzacza przemysłowego profi serii 45. Np ten 45.30 - kosztuje porównywalnie z 30.1 a dysponuje znacznie leprzymi parametrami (większy wydatek powietrza i podciśnienie, niższy poziom hałasu). Poza tym mamy do dyspozycji urządzenie, które da się wykorzystać do wielu innych zadań odpinając je tylko od instalacji. Co powiecie?
  8. ... o ziom z forum mazdaspeed, pozdro. Co by nie było, że tylko zaśmiecam wątek... Osobiście przerobił bym ten kociołek na dolniaka stawiając przy końcu pionową ścianę z palnikiem u dołu, połączoną ze sklepieniem na wysokości przesuwnej blachy. Natomiast wg wytycznych autora tego tematu (górne czyste spalanie) to pomyśl o zamontowaniu kierownicy powietrza wtórnego w górnych drzwiczkach. Blacha przesuwna będzie przeszkadzać.
  9. Przebudowę planowałem na zbliżający się tydzień, ale trochę przerażają mnie prognozy pogody. Nie chciał bym teraz robić długich przerw w palieniu bo chałupa wystygnie. Z kolei ciekaw jestem jak zachowa się zaprawa szamotowa jak niedługo po ostatniej cegle rozpalę w kotle. Niemniej jednak ciekawość rezultatu nie pozwoli mi za długo czekać. Muszę jeszcze zamówić gotowe płyty na górę i może ścianki też będą z gotowców (na alledrogo jest firma z Gniezna która sprzdaje różne wymiary płyt). Pytanie z innej beczki... Dwie opcje: 1 - Pompa pracuje na I biegu, temperatura na piecu powidzmy 55 stopni. 2 - Pompa pracuje na II biegu, temperatura na piecu 48 stopni. Obie sytuacje utrzymują w domu tę samą temperaturę. Która opcja z punktu ekonomiki jest lepsza? W którym przypadku w kotle dłużej się będzie palić. Kwestie kominowe, skroplin, utrzymania kotła pomijam. Tylko ekonomika.
  10. O kolejnym pionowym kanale sporo myślałem ale jest problem taki, że musiały by być kolejne dwa a nie jeden (w sumie: góra - dół - góra). Pojawiło by się z koli miejsce niedostępne do wygarnięcia syfu. W takim układzie jak na obrazku ciągle miał bym dostęp do wszystkich poziomych powierzchni. A z tą kupą szamotu no cuż... Przy rozpalaniu troche energii zassie ale po rozgrzaniu płomieniom będzie tylko pomagać.
  11. http://images41.fotosik.pl/1277/0790145a48e3a20em.jpg Efektem tej przeróbki jest troche lepsza stałopalność i to, że już czopuch nie jest tak gorący. Przy tym dolnym spalaniu jakie chce wdrożyć (to jeszcze nie przesądzone) chce palić węglem brunatnym z domieszką miału. Na razie na tym zakończę moje tu wypociny. Jak coś wymuruję to opiszę rezultaty.
  12. Z tym moim viadrusem to daleki jestem od rozkręcania i wywalania kilku członów. Dokładnie tak jak panowie mówicie duże rozmiary dają możliwości do poprawienia tej dość niedoskonałej konstrucji. Co by nie było, że nic jeszcze z nim nie robiłem to zamieszczam fotki górnej półki inspirowanej pomysłem kolegi artur11. Aktualnie półka jest stała (nie przesówna) zwięczona z przodu pionowymi zaślepkami. Przestrzeń nad półką jest ok 1cm większa niż na fotkach (po poprawce). http://images47.fotosik.pl/1331/4e8901e8b019e6f8m.jpghttp://images49.fotosik.pl/1284/ad722fc86a43ba13m.jpghttp://images46.fotosik.pl/1288/3f5cb004a0be516bm.jpghttp://images47.fotosik.pl/1331/73c04512d82af473m.jpghttp://images38.fotosik.pl/1320/f499119276b5babcm.jpghttp://images45.fotosik.pl/1332/2dcef53b4203afbem.jpghttp://images45.fotosik.pl/1332/2dcef53b4203afbem.jpg
  13. Nilsan dzięki za podjęty temat i poświęony czas na rysunek. Rozwiązanie ciekawe. Moim zdaniem PW powinno być podawane jak naj bliżej paleniska, żaru lepiej spełni swoją funkcję. W moim projekcie spalania dolnego PW dostwrczył bym tuż za ścianą cegieł (przy palniku) tam gdzie ruszt będzie zaślepiony. Sen z powiek spędza mi jeszcze problem z górną półką która powinna być przesówna. Bo gdyby była na stałe to utrudnia zasyp. Powinna być szczelna względem drzwiczek i przednich zaokrągleń a z kolei z możliwością przesuwania do tyłu (w trakce załadunku oraz w celu łatwiejszego rozpalania drewek przed zasypem do pełna).
×
×
  • Dodaj nową pozycję...