Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

supchem

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    21
  • Rejestracja

O supchem

  • Urodziny 06.10.1983

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Gołcza
  • Kod pocztowy
    32-075
  • Województwo
    małopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

supchem's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. supchem

    zawór ciśnieniowy

    Tak, takie zabezpieczenie powinno być montowane, jest to inaczej zawór bezpieczeństwa. Z tego zaworu powinna kapać woda tylko w tedy gdy ciśnienie jest zbyt duże (upuszcza jego nadmiar zabezpieczając przed wybuchem). U mnie też cały czas kapała z niego woda i okazało się że w naczyniu wyrównawczym pękła przepona. Jeśli chcesz by przestało kapać to zbadaj czy ten fachman zamontował naczynie wyrównawcze, jakie jest w nim ciśnienie powietrza (jeśli masz to naczynie, jeśli nie to jak najszybciej załóż), jakie ciśnienie jest ustawione na reduktorze i przy jakim ciśnieniu otwiera się zawór (będzie pisało w dołączonej do niego ulotce) ale najpierw spróbuj kilka razy obrócić jego głowice aby go przeczyścić - może coś podeszło pod trzpień.
  2. Jeśli to się przyda to dodam jeszcze że ten piec był zainstalowany w budynku szkolnym czyli jest dość dużej mocy.
  3. Wydaje mi się że tak się nie powinno robić ale jeśli nie masz innej możliwości to na podejściu od brodzika zamontuj zasuwę burzową.
  4. Witam! Szukam informacji na temat kotła z poniższych zdjęć. Interesuje mnie: - model kotła i jaka firma go produkowała - lata produkcji - moc - dane techniczne (masa itp.) - czy jest on nadal produkowany - jaka może być cena takiego kotła, nowego (o ile jeszcze go produkują) i używanego - czy ktoś z was miał/ma taki kocioł lub miał/ma z nim do czynienia
  5. Specjalistą w tej dziedzinie nie jestem ale wydaje mi się że ten zbiornik został zrobiony by oszczędzać wodę, a co za tym idzie pieniądze. Jeśli tak to moc pompy nie powinna być duża (oczywiście powinien być pewien zapas mocy) by oszczędzanie było jak najbardziej efektywne. Wydaje mi się że choć woda nie jest przeznaczona do spożycia to i tak powinna być przefiltrowana np. tylko ze stałych zanieczyszczeń (piasku, błota itp.). Nie wiem jaki chcesz zastosować układ ale wydaje mi się że będziesz musiał zamontować także hydrofor.
  6. Do zwykłych baterii, pryszniców, zmywarek itp. stosuje się najczęściej 1/2 cala (ja tak mam i nie ma żadnych problemów). Jednak jeśli planujesz zamontować kabiny z hydromasażem, tropikalnym deszczem wanny z kaskadami itp. warto jest na wszelki wypadek podciągnąć wodę rurą 3/4, a czasami nawet 1 cal (1 cal to bardzo rzadko i tylko dla bardzo wyszukanych urządzeń).
  7. Bardzo dziękuję za odpowiedź, a co myślisz o zaworach zasuwowych, może masz z nimi jakieś złe/dobre doświadczenia.
  8. Wydaje mi się że gdzieś widziałem specjalne żywice syntetyczne, które przywierały i kleiły kamień. Może żywica epoksydowa i włókno szklane załatwią sprawę.
  9. Nie jestem specjalistą od studni ale wydaje mi się że fachowcy mają rację. Trzeba wywiercić te 2 lub 3 metry głębiej, ponieważ przez pewien czas po wywierceniu woda nanosi do studni błoto (i jeszcze to co wpadnie podczas wiercenia) i jakbyś wywiercił "na styk" to wypływająca woda wypływała by bezpośrednio na zabłocone dno i jeszcze naniosła tam ziemi, przez to musiała by przepływać przez warstwę mułu i była by po prostu zabłocona (efekt taki jakbyś próbował ją zasypać, studnie wiercone maja małą średnicę więc by zasypać dno nie trzeba wiele ziemi). Wiercąc głębiej tworzysz coś w rodzaju odstojnika i muł który wypłynie z wodą ma gdzie opaść, woda nie miesza się z ziemią. Czasami stare studnie się zamulają i właśnie tak się dzieje (woda w nich jest brązowa) trzeba je wtedy wyczyścić.
  10. Witam! W moim układzie centralnego ogrzewania i instalacji wodnej zastosowałem zawory kulowe ferro, valvex i diamond. Jednak po ok. roku albo zakamieniały albo rozszczelniły się pod rączką. By to naprawić muszę wszystko rozkręcić. Planuję wymienić je na zawory zasuwowe - tak mi doradzono, ponieważ łatwiej jest je naprawić (wystarczy wymienić uszczelkę lub dławik), poza tym mam dość kulowych. Bardzo proszę abyście doradzili zawory zasuwowe jakiego producenta są dobre oraz czy są rzeczywiście lepsze od kulowych i łatwiejsze w naprawie (niepełny przepływ, długie kręcenie rączką i to że są nieestetyczne to dla mnie nie problem). Bardzo proszę także abyście się wypowiedzieli na temat zaworów valvexa, ferro, diamonda. Te ostatnie zamontowałem niedawno i nie wiem czy wymienić czy zostawić. Za wszystkie odpowiedzi serdecznie dziękuję. Pozdrawiam
  11. Witam! Mam jeszcze jedno pytanie. W moim układzie centralnego ogrzewania i instalacji wodnej (w innym domu) zastosowałem zawory kulowe ferro, valvex i diamond. Jednak po ok. roku albo zakamieniały albo rozszczelniły się pod rączką. By to naprawić muszę wszystko rozkręcić. Planuję wymienić je na zawory zasuwowe - tak mi doradzono, ponieważ łatwiej jest je naprawić (wystarczy wymienić uszczelkę lub dławik). Bardzo proszę abyście doradzili zawory zasuwowe jakiego producenta są dobre oraz czy są rzeczywiście lepsze od kulowych i łatwiejsze w naprawie (niepełny przepływ, długie kręcenie rączką i to że są nieestetyczne to dla mnie nie problem). Bardzo proszę także abyście się wypowiedzieli na temat zaworów valvexa, ferro, diamonda. Te ostatnie zamontowałem niedawno i nie wiem czy wymienić czy zostawić.
  12. Ja miałem baterię diamond (chińszczyzna za 50zł), która od początku była nieszczelna i pomimo częstego jej czyszczenia chrom nie odpadł a miała 8 lat (nie żebym chwalił chińskie produkty), mam także 8 letnie valvexy do dzisiaj szczelne i chrom nie odpadł. Teraz kupiłem właśnie valvexa za 190 zł i zobaczymy jak sobie poradzi. Podsumowując baterie - valvexa są nie złe i może w taką się zaopatrz (tylko nie kupuj tańszych niż 100zł).
  13. Działać będzie tylko po co tak robić. Takie rozwiązanie będzie dość drogie i zbędne. Wystarczy jak np. w kotłowni puścisz osobne dwie rury + ewentualnie cyrkulacyjna do kuchni i założysz na nich zawory, to samo z np. dwoma łazienkami i pralną. Wtedy będziesz miał możliwość odciąć wodę tylko do jednego pomieszczenia. Stosując rozdzielać chciałeś chyba mieć osobny zawór do wody do każdego urządzenia tylko po co, będziesz komuś zakręcał wodę jak się myje albo puszczał gorącą/zimną czy jak????
  14. To zależy co chcesz odwodnić, gdzie chcesz skierować zebraną wodę, ile połączeń (trójników itp.) będzie pod ziemią oraz jak długa będzie rura zbiorcza. Co chcesz także osiągnąć przez to odwodnienie - brak błota, kałuż czy szybkie wysychanie podwórka. Jeśli chcesz odwodnić utwardzony plac to zastosuj wpust liniowy lub punktowy (kratka), pod nim małą studzienkę (w przypadku kratki) i teraz jeśli chcesz wodę rozsączyć pod ziemią i podłączyć tam rynny to poprowadź wszystko rurami drenarskimi z otworami. Jeśli chcesz wodę odprowadzić np.do rowu to potrzebne będą studzienki rozdzielcze i zwykłe rury. Stosowania studzienek możesz uniknąć pomijając odprowadzenie wody z rynien rurami, a zastosować na przykład koryta prowadzące do wpustu.
  15. Wydaje mi się że ty chcesz w miejsce do podłączenia słuchawki podłączyć kaskadę. Bateria którą chcesz podłączyć ma dwa wyjścia i przełącznik. Jedno z tych wyjść (to do słuchawki, nie czerpalne) ma gwintowany króciec by zakręcić tam węża. Nie wiem jaki jest jest króciec przy kaskadzie i w jaki sposób chcesz ułożyć przewód, który ją łączy z baterią ale myślę że możesz to zrobić za pomocą węża do podłączania słuchawek (gdyby nie pasował zastosować redukcje czy coś w tym stylu) lub poszukać odpowiednich kształtek i zrobić to rurami stalowymi, miedzianymi lub plastikiem. Wąż do słuchawki może być za słaby, wtedy trzeba by znaleźć złączkę z gwintu do węża tzw. oliwkę i przykręcić tam za pomocą opasek grubszego węża. Jeśli to jest przy baterii to jest także widoczne więc pewnie zależy ci na estetyce.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...