Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

LukaszKRK

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    87
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez LukaszKRK

  1. No i oczywiście zapomniałem się pochwalić nasze kominy wentylacyjne dołem wyglądają tak:
  2. No i w końcu czasu tyle zleciało, aż strach pomyśleć jak szybko się starzejemy lub dorastamy.. ; Kupa roboty zrobiona, jak bym przed budowaniem wiedział ile to kosztuje pracy siły nerwów i ile jeszcze muszę wiedzieć to bym się chyba nie brał za tą budowę. Koniec końców zdecydowaliśmy się na strop monolityczny dlaczego? Jest masa wątków na sieci dlaczego myślę, że tyle samo co i dlaczego nie więc nie będę się tu rozpisywał. Z resztą zdjęcia poniżej jak są jakieś pytania albo niema to i tak proszę pisać to odpowiem albo i nie Trochę potrzebowaliśmy wsparcia kogoś kto ten strop zrobi jak należy, terrivy bym się nie bał ale monolit to już trzeba mieć pojęcie, żeby zrobić. Szerze mówiąc to nie kosztowało to (człowiek co się zna) dużo więcej a myślę, że spokój ducha też jest ważny. Teraz jesteśmy na etapie schnięcia płyty i szukamy dekarzy. Już są pierwsze wyceny tj. Dekarze na "gotowo" czyli konstrukcja + położenie dachówki + obróbki 50zł/m^2 lub 55zł gdy mają być widoczne krokwie na końcach a podbitka bita na nich. Co do dachówki to Brass Celtycka czarna lub grafit nie możemy się zdecydować ok 22zł/m^2. Teraz kilka zdjęć.
  3. #Antoś Wszystko uzgadniam i konsultuje, bo sam wiesz jak jest, wszystko co robię, robię po raz pierwszy Co do cegieł to u mnie wentylacje będą podmurowane na parterze do poziomu poniżej płyty ok 10cm i z tego poziomu startują pustaki wentylacyjne.
  4. Drzwi jak drzwi ale jaki schody Fajnie to już wygląda jak pozamykane u nas jeszcze trochę pohula wiatr
  5. Hejka fajnie idzie budowa, co do kominów to każdy mówi co innego ale w końcu zdecydowaliśmy się na systemowe ale nie oryginalne schiedel'a, cena za ocieplany 8m bez wentylacji 2070zł brutto za nieocieplany 8m z wentylacją 1780zł. W sumie 2tys. taniej niż oryginały, kto co lubi
  6. Dziękujemy za miłe słowa #aisab Troszkę teraz zwolniło, jednak ściany bez otworów do nadproży idą szybciutko potem trochę wolniej. #karolinaciosaniec dzięki Teraz zabawa z kominami i wentylacją, trochę odgapilem od #Antka i będzie trochę cegły pełnej ale to jak będzie to się pochwalę zdjęciami. Na razie nic ciekawego powoli przygotowujemy do stropu jutro/pojutrze zaczniemy coś szalować. W wolnej chwili przygotowuje stemple i myślę już o kuchni, drzwiach oknach...
  7. Nie powyginało wam tego OSB na schodach przy zalewaniu? Nas czeka teraz szalowanie ale, że pogoda nie sprzyja to przeglądam blogi by wiedzieć więcej Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu już będzie piękna pogoda czego sobie i Wam życzę
  8. Jak już tak w zdjęciach grzebię, to przedstawiam najmłodszą, naelektryzowaną i skaczącą inwestorkę Zuzannę oraz pracę moich podopiecznych: a deser u mnie dostaje się taki miodzio:
  9. Heh obiecuje Ci #Antoś, że drugi dom jak będę budował to już będę odważniejszy i będzie BK na kleju Spoiny nie poszły w pionie bo to była tylko przymiarka i poszedł do odcięcia. Dzięki za dobre słowo z tą pogodą naprawdę jakoś się wpasowaliśmy zobaczymy jak będzie dalej. Faktycznie trochę jest zabawy z tą zaprawą na szczęście pomogło mi to zrzucić 5kg z brzucha (od początku budowy) lol. Na strop mamy już umówioną windę będzie nosiła całe taczki Widzisz z tymi kształtkami to kiedyś nawet coś tak mi wujek mówił, muszę teraz ogarnąć temat bo to już czas... Niżej kilka zdjęć bez komentarza.. Naniesione poziomy na deskach, nawet każdy poziom można mniej więcej zaznaczyć i naprawdę takim jak ja pomaga bardzo
  10. # aiki raczej wytrzyma, bo będziemy robić monolit. Dzisiaj dałem projektantowi do przeliczenia. #antos właśnie na składzie dzisiaj pytałem i o tych kształtkach ceramicznych mi mówili, chyba tak zrobię jak ty ale od stropu. Niżej kilka zdjęć p.s. #antoś patrz na obuwie
  11. #aiki To w kuchni mi w meblowaniu przeszkadzać będzie, chyba żeby na dole pod sufitem dać rurę przez strop a pustaki wentylacji dać od piętra w górę? Kombinuje? Czy to trzeba stawiać od poziomu zero?
  12. Jutro rano przyjedzie kamień na drogę ok 10ton, piasek do murowania 20ton, potem Porotherm 25 P+W - Wienerberger jakieś 900szt., cement, wapno i trochę papy Rano czeka mnie ostra zaprawa bo ten kamień muszę rozgarnąć sam przed przyjazdem pustaków. Co do poziomu płyty to kominy systemowe jakiegoś schiedel'a zastanawiam się jeszcze nad wentylacją w kuchni, bo szkoda mi miejsca na murowanie od dołu dla samej wentylacji. W łazienkach i pokoju systemy kominowe będą razem z wentylacją ale co zrobić w kuchni i w przedpokoju. Widziałem rury kanalizacyjne dobrze ocieplone oraz pustaki wentylacyjne? Jakieś doświadczenia??
  13. No i stało się, pierwszy etap naszej budowy zastał zakończony. Z teściem i żoną-inwestorką wylaliśmy i pielęgnowaliśmy chudziak Trochę było obawy jak zawsze przed czymś nowym ale poszło gładko i bez problemów, mam też nadzieję że kanalizację dobrze porozkładałem... to się jeszcze okaże. Betonu weszło 7.5 m^3 zostało ze 2-3 taczki więc bez większych strat. Plan jest taki, że od wtorku murujemy... hurrra w końcu coś będzie widać.
  14. W środek 100 ton piachu, w koło 15 ton zostało z 5 ton 550zł za auto ok 20ton.
  15. No i trochę się grzebiemy niestety taka dola samorobów. Jeden dzień pomagał teść drugi dzień kolega dzięki im za to , samemu ułożyć i podłączyć kanalizację nie było by możliwe. Do tej pory mamy uklepany piasek zasypowy w środku rozłożoną w większości kanalizację i obsypane wstępnie ścianki. AAA no i ręce obolałe mamy siniaki odciski i bólu ile kto sobie zapragnie ale też satysfakcję, że ekipa nam nie potrzebna. No i jeszcze jedną rzecz mamy kilka złotych w kieszeni. Cały fundament z przygotowaniem terenu w koło, drenażem, studzienkami i uziomem kosztował nas 21.5 tys. + 1.5tys jeszcze chudego jak wylejemy. Można było jeszcze troszkę taniej.... ale nie można na wszystkim oszczędzać bo przy tak małym doświadczeniu bo można przesadzić.
  16. Dwa piękne dni nam zabrało ocieplenie fundamentów, uziom otokowy, ułożenie folii kubełkowej oraz zrobienie drenażu. W sumie 15 ton piachu i 4 tony rzecznego kamyczka rozwiezionego taczkami Piachu na razie przywieźli 40 ton zostało z 25ton myślę, że w środek wejdzie jeszcze ok 5 -6 autek czyli ok 100ton. Zostało nam jeszcze ubicie piachu i ułożenie kanalizacji wewnątrz na to pójdzie 10cm chudziak z B10. Kilka zdjęć:
  17. #Antoś na drugi raz jak będziesz murował kominy z cegły szamotki to nie zapomnij o otworach Pytanie mam jak robiłeś chudego na gruncie to w końcu kładłeś folię? Po co się robi tam dylatację?
  18. Hej #Dafi Pe jak już tak historie opowiadamy, to ja kiedyś odbijałem sufit zrobiony z deseczek z gwoździkami, a na to tynk rzucony. Stojąc na drabinie rzucałem je sobie pod nogi a potem zeskoczyłem z drabiny i zrobiłem sobie w stopie wywietrznik. Ale podniosłem nogę i gwózdek lekko zardzewiały wyszedł tak łatwo jak wszedł (w trampki halówki). Kiedy później kolegą opowiadałem co mi się stało jeden z nich wspominał jak to miał buty z super grubą podeszwą i jak podobnie wbił gwoździa to już razem z deską pojechali na pogotowie wyciągać bo podeszwa trzymała jak #Antkowe stalowe buty :P:P:P:P:P:P:P
  19. #aiki pewnie, że nie trzeba ale można przepisy budowlane nie nakazują ale elektryczne już mówią, że być powinno. To tylko bezpieczeństwo i spokojny sen, który kosztuje (jak masz odkopane fundamenty) ok 200zł wybór należy do Ciebie. Co do cyferek to normy PN-EN 62035-3 mówią o powierzchni minimalnej uziemienia fundamentowego ok 80m^2 ja jestem na granicy więc wolę zrobić jeszcze otokowy.
  20. Patrzymy w niebo i jak się poszczęści to od środy jedziemy z robotą dalej Za namową #T0MII robimy uziemienie otokowe bednarka 25x4mm w koło domku połączona z uziemieniem fundamentowym.
  21. Z butami czy bez z blachą czy z guma. Czasem człowiek jak tak coś robi długo i kółko to przychodza mu na myśl różne rzeczy. Tak sobie dzisiaj przy malowaniu fundamentu myślałem czy to w ogóle ma sens? Przecież i tak będę odcinał fundament od ścian podwójną papą termozgrzewalną. To po co w ogóle to malować tym mazidłem? Przemyślenie nr dwa: jeżeli teraz zamaluje z każdej strony te ściany fundamentowe to wilgoć, która w nich jest którędy sie wydostanie?
  22. #Antek te buty ze mną już 8 lat latają po świece w stanach modne były na budowie takie buty z metalami w środku ale czasem działają jak paści z gilotyną zależy od ciężaru jaki spadnie. Ja do swoich mam sentyment, porządne za kostkę i za dolary
  23. Tynkowanie zakończone. Teraz izolacje hydro i termo. Pomysł jest taki pierwsza warstwa 1:1 z wodą : Dyspersyjna masa asfaltowo-kauczukowa + 1-2 warstwy bez wody. Na to XPS 50mm z felcem tylko jeszcze nie wiem na jakim kleju, montowany górą na kołeczki i na to folia kubełkowa. Dołem jak już mamy odkopane to zrobimy odwodnienie: rura drenażowa owinięta włókniną w otulinie kamyczkowej To są zadania dla mnie i dla niemogącej się doczekać prac na budowie (w końcu zdrowej) żony Miłego weekendu samoroby.
  24. #aiki Musze jutro powalczyć z telefonem i poszukać bo mnie przeraża ta kwota. #Tomek właśnie tak z tymi bloczkami też zrobiłem, że wrzucił je do środka prawie wszystkie więc super poszło. Te "uszy" ułatwiają chwytanie i fajnie się je nosi za nie. Bloczki też widziałem takie z dziurami dwoma na młotki do noszenia ale i tak chyba łatwiej z tymi zalewowymi. #yasiek Bardzo dobrze zrobione te bloczki przy cięciu pukanie młotkiem i ledwo odpadało. Po za tym tam gdzie docinki wychodziły krótkie to dawałem deskowanie i zapierałem o ziemię. Beton walił z pompy jak szalony ale nic kompletnie się nie stało dość sztywno to wszystko siedziało. W ogóle na 330 sztuk 2 były pęknięte ale wykorzystane i 2 zostały górką #dez problem jedynie był z źle wypoziomowaną ławą i trzeba było z jednej strony ciąć a z drugiej podmurować, ale wydaje mi się, że i tak mniej pracochłonne niż przy pełnych.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...