Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

himalaya

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    48
  • Rejestracja

O himalaya

  • Urodziny 15.03.1983

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Bytom
  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

himalaya's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Drzwi otwierają się do wewnątrz. Budynek jest kilkurodzinny (nieduża kamienica), przebudowa schodów głównie dla osób starszych, również po to, żeby była barierka i żeby ta niepotrzebna szerokość schodów na lewo od drzwi dała możliwość podjechania bliżej samochodem. Prawdę mówię! Może na zdjęciu wygląda na normalny stan, ale też jest zauważalnie wybrzuszona. Różnice poziomów, które powinny być płaskie, są rzędu 5cm obecnie. Zimą dochodziło to do 15cm, bardzo różne poziomy wybrzuszenia zależnie od sytuacji opadów śniegu, dni odwilży, jak szybko przyszedł kolejny mróz itp... Latem pozostaje nieduże wybrzuszenie.
  2. Mamy do budynku wielorodzinnego nieudane schody wejściowe z kostki brukowej, która zimą bardzo pracuje i się wybrzusza. Będziemy to wymieniać na schody w całości betonowe. Jakie wykończenie dalibyście na wierzch, żeby zabezpieczyć beton przed pękaniem, kruszeniem? Nie jestem fanem płytek ceramicznych. Są jakieś alternatywy, najlepiej dość szorstkie? Coś w stylu granitu płomieniowanego? Chętnie też przyjmę porady, jak porządnie zakotwiczyć takie schody, żeby nie pracowały z gruntem? Zbrojenie zakotwione w budynku? Ile fundamentu? Schody obecnie wyglądają tak: [ATTACH=CONFIG]468664[/ATTACH] Nowe będą węższe, z barierką. Profesjonalna wizualizacja samych schodów: [ATTACH=CONFIG]468665[/ATTACH]
  3. W wielkim skrócie: jestem autorem zdjęcia na płytce typu inserto z Ceramiki Końskie, seria Nina. Chciałbym "do portfolio" mieć zdjęcie tej płytki w użytku. Wygląda tak: Przykładowa historyczna oferta w sklepie: https://www.lazienkiabc.pl/Dekor-scienny-40X50-Ceramika-Konskie-CENTRO-OLD-TOWN-GLASS-111570.html
  4. Podejrzewam, że ktoś na forum już zrobił rozeznanie i może coś polecić. Mam kocioł gazowy DeDietrich, który jest sterowany z regulatora/sterownika pokojowego EUROSTER 2006 TXRX (E2006TXRX). Sterownik pokojowy jest na baterie, stoi sobie w określonym miejscu na regale w pokoju i bezprzewodowo uruchamia odbiornik, który przy kotle jest wpięty do zwykłego gniazdka elektrycznego w ścianie i podłączony kablem do kotła. Włącza i wyłącza grzanie on/off. Bez regulacji pogodowych itp. Chciałbym sterownik podobnego typu, ale jeszcze z możliwością zdalnej kontroli przez internet (najlepiej aplikacja mobilna Android). Czyli: bateryjny sterownik pokojowy, odbiornik przy kotle na prąd 230V oraz aplikacja. Z tego co widzę, Euroster ma model "Euroster E4040 SMART sterownik tygodniowy, internetowy, bezprzewodowy", który spełnia te wymogi w cenie około 550zł. Da się taniej?
  5. Tak na marginesie: najlepszą metodą ograniczenia emisji CO2 jest mniej dzieci w rodzinie
  6. Chcemy w tym roku pojechać do Chorwacji i zastanawiamy się, czy jechać aż do Dubrownika. Jednak jest to kawałek drogi. Może wystarczy w okolice Splitu? Lubimy pół na pół plażowanie i zwiedzanie. Inspiracja
  7. Informuję, że dawniej tutaj było moje ogłoszenie o tym, że mam IKEA DATA sztućce mało używane do sprzedania i regularnie otrzymywałem zapytania Więc jeśli komuś leżą takie sztućce - wrzućcie gdzieś ogłoszenie!
  8. Będziemy tynkować ściany wewnętrzne w kamienicy z cegły - gruntować przed tynkowaniem czy nie? Obecnie jest dość marny tynk. Dużo piasku, mało materiału wiążącego. Miejscami trzyma się OK, a miejscami czuć, że na powierzchni 2x2m jest "pusty". Informacje na temat gruntowania przed tynkowaniem są rozbieżne. Od "absolutnie nie gruntować, bo tynk musi odparować w ścianę" przez "nie zaszkodzi" po "oczywiście że gruntować". Jak Wy to widzicie?
  9. Mam kilka pytań o kotły dwufunkcyjne kondensacyjne z zamkniętą komorą spalania do mieszkania 102m2. Odbiorniki CWU będą stosunkowo blisko pieca (3-6m rurki od pieca). Na razie bez wymieniania konkretnych modeli. 1. Jakie są zalety dwóch wymienników? Jeśli dobrze rozumiem, chodzi o szybszy dostęp do ciepłej wody. Ale oczyma duszy widzę, że z dwoma wymiennikami za 9 lat będę miał wyciek w pierwszym, a za 13 lat wyciek w drugim 2. Co sądzicie o materiałach, z których wykonuje się wymienniki? Najbardziej typowa jest stal nierdzewna, są też wymienniki aluminiowo-krzemowe, jest też model z wymiennikiem aluminiowo-magnezowo-krzemowym. Czy któryś rodzaj jest zdecydowanie lepszy ze względu na osadzanie kamienia lub trwałość? Co się stało z miedzianymi? Nie stosuje się już, czy patrzę w zbyt niską półkę cenową?
  10. Nie "żadne biuro by się nie utrzymało na rynku", tylko "część biur by się nie utrzymała". I dobrze, bo jest ich za dużo, a agenci nie są fachowcami. Po co wciskamy te cyfry? Żeby kupujący nie dali się nabrać na standardową prowizję 3,69%. Tym bardziej, że nie ma uzasadnienia stosowanie wartości procentowych. Agent ma tyle samo pracy niezależnie od tego czy nieruchomość kosztuje 100.000zł, czy 600.000zł. Tyle samo kosztują go ogłoszenia i obsługa oferty. Więc kupujący mieszkanie: pamiętajcie, negocjacja stawek biura nieruchomości jest możliwa! Dodatkowy trik: poszukaj po cenie/adresie/rozmiarze domu lub mieszkania, czy więcej biur nie ma go w ofercie. Zadzwoń do pierwszego biura. Spytaj o wielkość prowizji. Skończy się pewnie na 2%. Zadzwoń do drugiego biura. Powiedz, że pierwsze biuro daje 2%. Dadzą mniej. Po pół godzinie telefonów skończy się na znacznie obniżonej prowizji.
  11. Rzucę kwotami jakie płacono w Chorzowie/Bytomiu/Zabrzu: - mieszkanie w cenie 50.000zł; prowizja kupującego ryczałtowa 1.000zł (2% brutto) - standard biura - mieszkanie w cenie 250.000zł; prowizja kupującego ryczałtowa 4.000zł (1.6% brutto) - wynegocjowana (z defaultu byłoby 3.69%) - mieszkanie w cenie 270.000zł; prowizja kupującego ryczałtowa 3.500zł (1.3% brutto) - standard biura: 2.500zł dla transakcji poniżej 150.000, 3.500zł powyżej 150.000 Dopisek: pamiętajcie, że opłaty notarialne też są do negocjacji!
  12. Czy istnieją kuchenki mikrofalowe z rzeczywistą regulacją mocy? Kuchenka mikrofalowa Zelmer, którą posiadam twierdzi, że ma regulację mocy, ale opiera się to na cyklicznym włączaniu i wyłączaniu pełnej mocy. Np. puszczam na 60 sekund, na 50% mocy i będzie to mniej więcej 10 sekund grzania, 10 sekund niczego, 10 sekund grzania, 10 sekund niczego, 10 sekund grzania i 10 sekund niczego. Tak to działa Czy są modele, które rzeczywiście zmieniają moc, a mikrofale są emitowane cały czas?
  13. Jest sobie mikro mieszkanie 20m2, będzie do wynajęcia. Najpierw remont. W załączniku plan. W skrócie: jest przedsionek z aneksem kuchennym, z przedsionka drzwi do łazienki i drzwi do pokoju. Czy zlikwidować drzwi z przedsionka do pokoju? I tak obecne są do wymiany razem z ościeżnicą. Czy montować nowe, czy też zostawić "przejście"? Przedsionko-kuchnia ma 2m2. Drzwi do pokoju pozwolą na oddzielenie zapachu gotowania od jedynego pokoju. Z drugiej strony nie wiem czy da się wytrzymać, gotując na przestrzeni 2m2 Nad aneksem jest wentylacja. Obecnie tylko kratka, w planie okap. Ostatnie piętro, "ciąg" jest dość słaby. Więc nie wiem czy ze względów praktycznych również "bez drzwi" nie byłoby lepiej.
  14. Jako kupujący, przeglądając oferty preferuję ogłoszenia "bezpośrednio od właściciela", ale nie jestem głupi, nie będę dzwonił na ogłoszenie "bezpośrednio od właściciela" za 130.000, podczas gdy w tym samym blokowisku podobne mieszkania od agenta są po 115.000-120.000. I nie przekona mnie żaden głupi dopisek w stylu "do negocjacji". Każda cena jest do negocjacji.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...