Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

osde

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

O osde

  • Urodziny 14.08.1984

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Niemcza
  • Kod pocztowy
    58-230
  • Województwo
    dolnośląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

osde's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Witam, Niestety aktualnie kuchnia ma już 30 lat i się rozsypuje. Bardzo prosilibyśmy o pomoc w aranżacji, ponieważ trudno zmienić coś do czego przyzwyczaiło się przez tyle lat. W domu generalnie są dwie kuchnie dolna w piwnicy do gotowania oraz górna, o której aranżacje bardzo proszę to kuchnia w której raczej się nie gotuje, a bardziej podgrzewa, robi śniadania, przesiaduje oglądając telewizor w trakcie przerwy w pracy etc. Jest to najczęściej używane pomieszczenie w domu. Spojrzenie chłodnym okiem z innej perspektywy to zawsze możliwość zmiany na lepsze. Pomiędzy salonem, a kuchnią są łuki z cegły ( przerywana linia ). Prostokąt X to kominek. W załączniku dodaje zwymiarowane pomieszczenie w formacie dwg. Dołączam również zdjęcie: Z góry dziękuje za pomoc kuchnia.zip
  2. Pytanko o ustawienia wstępne: RBR 17 kw Dla Wesoła Iskra z Kareny Dla Iskra Seledynowa Na tą chwilę używam spalania grupowego. Pozdrawiam Z góry dzięki.
  3. osde

    Przed komikiem czas na komin

    kominiarz nie wpadłeś mi w oko:) Dałem dlatego asekuracyjne min. Czytałem także Twoje porady. Piotr ( czy tu sobie Panujemy ? ) kiedy mam się przypomnieć? Zanim nazbieram na ten wkład to jeszcze trochę minie i może by się udało. No i ten otwór to trochę przekręciłem. Wczoraj sprawdzałem raz jeszcze 18x22 i wysokość komina to 7m.
  4. Witam Przed budową kominka trzeba przygotować komin i trafiłem oto na to forum. Zapoznałem się z wieloma poradami min: eniu, Kominki Piotr Batura, jednak mam trochę wątpliwości albo po prostu potrzebuję potwierdzenia czy dobrze myślę Na co zwrócić uwagę przy wykonaniu takiego wkładu, niestety przez to forum chciałbym cały czas patrzeć przyszłemu wykonawcy na ręce Mam nadzieję, że nie będę musiał sam się za to zabierać chociaż bardzo kusi ... ale zwykłem stosować zasadę, nie znasz się to nie ruszaj ... Co chciałbym zrobić, zapoznając się z Waszymi radami: - stal kwasoodporna 1.4404 0,6 mm owalny, max jaki wejdzie w 14x24(lub 27_ ( czy taki kominiarze odbierają,czy zależy od lokalizacji?) - podejście conajmniej 45* bez wyczystki ( i tak nie ma możliwości jej montażu, więc nie mam wyjścia ) - no chyba, że u sąsiada - płyta kominowa+daszek - połączenie kominek-> komin - rura spiro - montaż wkładu kielichami do góry Na co zwrócić uwagę przy wykonaniu ? Jaka odległość powinna być od sufitu, wyjścia kominowego ? h=240cm, stropy drewniane Czy rura powinna być kotwiona/ czy luźna ? Jak zamontować płytę na szczycie komina ? Czy wypełniamy czymś szczeliny w kominie? Czy mógłby ktoś podesłać przykład rury spiro do kominka na drawno ? To też taka 1.4404? Czy wyjście z kominy wygląda następująco : Koniec prostej/owalnej rury kolano 30/45* i następnie rura spiro, czy odrazu rura spiro do prostego zakończenia. Jak robi się takie połączenie ? Systemowych doczytałem, że łączymy systemowo, a nie jakimś sylikonami... W razie czego podam, więcej szczegółów,. Jak, ktoś doczytał to może i doczyta więcej ... Opinia kominiarska już jest ( z grudnia 2012) i według zaleceń: do starego mogę się bez problemu podłączać, po włożeniu wkładu (zgodę wszystkich sąsiadów, także mam - wow ) Sytuacja: Mieszkanie 1 piętro. Wysokość do sufitu 2,4 m., 100 letni poniemiecki dom. Do przewodu podłączony był stary piec kaflowy, który zdemontowałem. Komin: - ok. 6 m z cegły o przekroju 14x24 lub 27 nie pamiętam w tej chwili ( wys. od mojego kominka) , prosty, bez zwężeń etc. kanały czyste, stan dobry -dwukanałowy, do drugiego przyłączony jest sąsiad i nic z tym kominem nie robił, więc nie ma włożonego wkładu, co mnie w sumie i tak martwi ... -przechodzi przez nieużytkowane poddasze( z jednej strony) Co zrobiłem: - Dolot powietrza pod podłogą rurą pcv fi 110 (tyle miałem miejsce w stropie i fi 150 nie dało rady) []- przewody kominowe ==- ściana murowana |- ściana drewniana ===[][]====== | = | = = = | = | = Z góry dzięki za porady. Pozdrawiam
  5. Witam, W skrócie. Jakie byłoby najlepsze wyjście wypoziomowania i przygotowania podłogi pod łazienkę? Oto sytuacja: Była stara łazienka, gdzie skułem stare kafle, aż do wylewki ( pow. 3m^2). Wyburzyłem ścianki działowe i mam zamiar postawić nowe, tak aby powierzchnia docelowa wyszła pow. 9m^2 ( tutaj nie ma problemu). Niestety nie wiem w jaki sposób wyrównać "uskok" między płytą OSB, a wylewką , gdyż jest to ok. 5-6 cm. Co sądzicie o podłożeniu styropianu- na reszcie powierzchni i zalaniu całości wylewką samopoziomującą? Z góry dziękuje za propozycje. POzdrawiam.
  6. Witam serdecznie, Jak coś zrobiłem nie tak to proszę o informację ( pierwszy post ) Mam problem z podjęciem decyzji przy przygotowaniu podłogi i ścian do łazienki w starym poniemieckim domu. Powiększam łazienkę poprzez wyburzenie ścian działowych( dykta, trzcina,tynk) i chciałbym wybudować nowe z płyt G-K impregnowanych, tak aby stworzyć pomieszczenie 3x3m. a)Zastanawiam się jakie ściany budować - na których profilach- 50mm,75mm,100mm?- podwójne płytowanie+wełna b)Czym wypoziomować podłogę w której zrobi się uskok po wywaleniu ściany - różnica poziomów między pomieszczeniami : 10-15mm oraz szerokość 10-15mm Czy jest możliwość na takiej podłodze przygotować się pod ogrzewanie podłogowe i odpływ z deszczownicy? Część podłogi to poziomowany przez mnie pokój płytami OSB 22mm ( 50%), druga część to łazienka, która też jest już także wypoziomowana ( między poziomymi powierzchniami jest uskok). Druga część to prawdopodobnie --> legar, deska sosnowa, płyta wiórowa 15mm, kafle. b) Wykonanie podsypki i na to płyty G-W, kolejne etapy to już hydroizolacje etc. - tylko tutaj nie ma miejsca na ogrzewanie podłogowe wodne . Proszę o rozsądne propozycje rozwiązania.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...