Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rewolucja

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    18
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Rewolucja

  1. Dzisiaj wymieniłem czujnik NTC2 w DIM. /Nastąpiła podmiana/ Usterka nadal występuje. Zawór trójdrożny otworzył się na 10-15 procent, piec taktuje.Temperaturaok 23 stopni. Serwisant zastanawia się jaka jest przyczyna. Powiedział mi, że u innego klienta ma też taki problem. Została podmieniona płyta główna w DIM lecz usterka nadal występuje. Po dokonaniu resetu pieca DIM działa poprawnie do następnego załączenia. Jakie ma zadanie czujnik TS2? Po odłączeniu kabelka zamyka się zawór trójdrożny. Czy działanie tego czujnika jest prawidłowe? Jak zregenerować styki w napędzie elektrycznym zaworu trójdrożnego? Na chwilę obecną zawór otworzył się 45-50 procent, odłączyłem zasilanie do zaworu trójdrożnego. Doraźne rozwiązanie problemu. Informacyjnie temp. na piecu 43 st i minus 12 C na zewnątrz .Temperatura na niskiej w DIM 32 - 34 stC
  2. Dzisiaj wymieniłem czujnik NTC2 w DIM. /Nastąpiła podmiana/ Usterka nadal występuje. Zawór trójdrożny otworzył się na 10-15 procent, piec taktuje.Temperaturaok 23 stopni. Serwisant zastanawia się jaka jest przyczyna. Powiedział mi, że u innego klienta ma też taki problem. Została podmieniona płyta główna w DIM lecz usterka nadal występuje. Po dokonaniu resetu pieca DIM działa poprawnie do następnego załączenia. Jakie ma zadanie czujnik TS2? Po odłączeniu kabelka zamyka się zawór trójdrożny. Czy działanie tego czujnika jest prawidłowe? Jak zregenerować styki w napędzie elektrycznym zaworu trójdrożnego?
  3. Dzisiaj zadzwoniłem do firmy immergas. Poinformowano mnie, że na piec i zasobnik mamy 5 letnią gwarancję. Na DIM mamy 2 letnią gwarancję. Pięcioletnia gwarancja na wszystkie elementy t,j piec, zasobnik, DIM przysługuje wtedy gdy na jednej fakturze mamy zestaw oferowany przez firmę immergas. Dokonałem zakupu wszystkich elementów w hurtowni. Na fakturze posiadam z 50 pozycji. Przykład: pozycja 1. piec plus zasobnik / tutaj przysługuje 5 lat gwarancji/ , pozycja 2. DIM / przysługuje 2 letnia gwarancja/.Ponadto przy odbiorze serwisant musi dokonać wpisu odbiór pieca, zasobnika, DIM. Ponadto przedstawiłem mój problem Działowi Technicznemu Immergas. Pracownicy tego działu stawiają na czujnik NTC. koszt 49zł, który może wskazywać błędne dane./ Zaczynam od najtańszej opcji. Za 2-3 dn napiszę czy djagnoza była trafna. Koszt napędu elektrycznego 650zł.
  4. Na chwilę obecną chyba eliminuję sondę. Odłączyłem sondę od zasilania niskiej, zawór trójdrożny zaczął się otwierać . Temperatura wzrosła do 40 stopni. Po założeniu złączki do zasilania niskiej zawór trójdrożny ruszył, temperatura spadła do 31-32 stopni. Z tego wnioskuje , że NTC działa poprawnie. Po nocy zobaczę co będzie się działo gdy przy zaciętym zaworze trójdrożnym odłączę Sondę NTC. Według mnie zawór powinien dostać impuls i otworzyć się do 45-50 procent.
  5. Po obserwacji stwierdzam, że diody sygnalizują prawidłowe otwarcie i zamknięcie zaworu trójdrożnego. Na chwilę obecną brak zacięcia. Wskazanie na termometrze DIM podłogówka 32 stopnie. Piec działa prawidłowo, Zobaczę jutro co będzie się działo. Następnego dnia godz.7.00 temperatura 25 stopni. Zawór Trójdrożny przy temperaturze 32 stopni otwiera się na 50 procent. W chwili obecnej jest otwarty na 10-15 procent., Piec taktuje. Po dokonaniu Resetu zawór trójdrożny otworzył się na 45-50 procent. Co byś powiedział na temat uszkodzenia czujnika - Sondy NTC?
  6. Proszę o pomoc. Posiadam piec immergasa z DIM niska-wysoka. Po nocy występuje zacięcie zaworu trójdrożnego i piec wchodzi w taktowanie. temperatura na wejściu na podłogówce powinna być 32 stopni a po nocy mam 22-24 stopnie. Piec taktuje a w pomieszczeniu temperatura spada. Był u mnie fachowiec, który oznajmiłł, że może to być uszkodzona płyta sterująca DIM, koszt ok 1000zł. Ponadto serwisant stwierdził, że na DIM jest tylko rok gwarancji, a na piec i zasobnik 5 lat. Czy to jest prawda tego nie wiem. Ile kosztuje płyta sterująca DIM-em.
  7. Informacyjnie; Zużycie gazu przez równe dwa miesiące wyniosło 445 m3.- do zapłaty 985zł.
  8. Przestań kombinować z temperaturami. Na parterze gdzie masz podłogówkę ustaw stałą temperaturę np.22 stC Dzień i noc . Zobacz moje wpisy gwarantuje , że będziesz miał oszczędności zużycie ok 7-8 metrów, będzie ciepło. Pozdrawiam.Przy temperaturze na zewnątrz 0 st.C piec powinien chodzić na 40-42 stC. Przy takiej temperaturze nie będzie dogrzewał ci budynku kaloryfery na górze będą ciepłe, zużycie małe. Ustaw temperature zasilania podłogówki na 32 stC. na DIM
  9. Informacyjnie odnośnie zużycia gazu. Od 26 września do 25 października zostało spalone 116 m 3 średnia 3.8 Do 26 października do 25 listopada zostało spalone195m3 średnia 6.5 Od 26 listopada do26 grudnia zostało spalone 236m3 średnia 7.8 Od 27 do 04 stycznia 66m3 średnia 7.3 Ogólna około 6.1. Posiadam dom o pow 212 m 2 po podłodze i 22 metry na garaż w którym znajduje się kaloryfer ustawiony na 1. Na dole podłogówka na górze kaloryfery i w łazience podłogówka. Moje ustawienia na dole 22 stC na car.przez 24 godziny. Natomiast na górze Tybox w godz. 5-7 i 15 -22 temp 21.5 stC pozostałe godziny 20.5 stC.. Ustawienia fabryczne temp min 35 temp max 85 bulid 5, ofset 0, autoadaptacja wyłączona,krzywa 1,8 przy mrozach przy dodatnich temp. 2. Próbowałem różnych ustawień i dla mojego domu te są odpowiednie. Reasumując czym częściej zmieniałem ustawienia tym zużycie gazu było odrobinę mniejsze albo dużo większe. Doszedłem do wniosku , że należy dokonać ustawień raz na tydzień bo wtedy możemy rozsądnie analizować swoje ustawienia.. Ktoś wcześniej napisał o co tu K... chodzi ponieważ zużycie gazu radykalnie się zmieniało. W domu mieszkamy w trójkę /deszczownica / zużycie wody jest spore myślę że około 1.5 metra idzie na podgrzanie temperatura na Car ustawiona na 46 stC. Pamiętam , że jak zaczłem eksperymentować z ustawieniami to jednego dnia zużycie gazu miałem 16 metrów. Natychmiast zmieniłem ustawienia n poprzednie. Panowie musicie się pogodzić że zużycie gazu wychodzi przeciętnie 7-8 metrów na dobę. Jeżeli ktoś pisze na forach że zużył 4 metry na dobę przy minusowych temperaturach to chyba miał w domu 15 st C i podgrzanie wody miał wyłączone. Według mnie nie ma recepty na to aby ustawić jedną krzywą grzewczą na cały rok.
  10. Przełączyłem Dimens/Build ustawienie 1 . temperatura na car V2 podłogówka dzień 22.5 st.C w godz 8.00 - 22.00. temperatura nocna 22.2st.C.Krzywa grzewcza 1.5, Temperatura na zewnątrz minus 5, minus 6, temperatura na piecu 44-45 st.C.Piętro noc 21st C. dzień 22 st.C Zużycie gazu 9 metrów Jeżeli na podgrzanie wody zużywane jest do 2 metrów gazu to wydaje mi się , że jest OK:):) Zaznaczam jest to ustawienie sob- niedz.. Jutro napisze o ustawieniu Poniedziałek - Piątek.
  11. Wcześniej miałem 0.5. Czy warto w godzinach 22.00- 15,00 obniżyć temperaturę na podłogówce, jeżeli tak to o ile? Zastanawiam się czy nie zrobić różnicy o 0.3 st C. lub 0.5 st.C. Czy to się będzie opłacało?
  12. Przełączyłem Dimens/Build ustawienie 5. Na tym ustawieniu histereza 0.4. wcześniej miałem 0.. Zużycie gazu około 10 metrów przy temperaturze minus 5 st.C. Dzisiaj przyłącze na 1 i będę obserwował.
  13. Po przełączeniu na Modul OFF widać zmianę taką na którą oczekiwałem. Temperatura na picu około 43 stC przy temp. ok 4 st C Dzisiaj jeszcze obserwuje zachowanie pieca. Po zamieszczeniu wpisu podniosłem temperaturę na ogrzewaniu podłogowym potęciometrem R 12 na 35 st.C. Podłoga po pewnym czasie zrobiła się ciepła.Powrót wody na listwie też był ciepły Na parterze mam 6 pętli po 100 metrów. - Nie wiem jaką temp. powinny być zasilone grzejniki, a jaką podłogówka przy -20*C na zewnątrz, tak aby utrzymać temp. w domu -Nikt nie obliczał straty budynku, /Chyba że myślisz o świadectwie energetycznym do którego nie zaglądałem / - Płyty elektronicznej kotła nie programowałem nie mam o tym zielonego pojęcia, prawdopodobnie ustawienia są są fabryczne:( Dzisiaj od godz.9.00 do 22.20 piec załączył się na 1 godz. Temperatura w domu stabilna. do chwili obecnej/ Za dwa dni napiszę o zużyciu gazu. Zobaczymy , które ustawienie było bardziej oszczędne. Zauważyłem że zużytego gazu z tych 7 metrów około 1.5 metra idzie na podgrzanie wody. wody. przy 4 stopniach na zewnątrz jaką temperaturę masz na piecu, jaka masz krzywą grzewczą.
  14. Może zaczniemy od początku. Osoba, która ustawiała mi piec /serwisant wprowadził mnie w błąd co do ustawień. Opiszę po kolei co zrobiłem Wszedłem w meni Car v2 = code= 1122 i przestawiłem parametr MODUL z ON na OFF. Przełączniki w DIM dla tego kotła i sterownika CAR v2, w moim przypadku, były ustawione tak: S25; 1=ON S25; 2=OFF S25; 3=OFF S26; 4=ON S26; 5=OFF :yes: Przełączyłem tak jak zasugerowałeś na ON S26; 6=OFF S27; 7=OFF lub ON (sposób inicjacji mieszacza) S27; 8= nie używane S27; 9=OFF Do CAR V2 mam dołączony czujnik zewnętrzny, krzywa na 2, temperatura zasilania na podłogówce R12 na 2 co daje 29 st.C. Nie przestawiłem dalszych funkcji sugerowanych przez ciebie, ponieważ chcę zaobserwować jakie zmiany zaszły po dokonanej wstępnej regulacji. W dniu jutrzejszym zacznę dalej ustawiać parametry Dimens/Build na ustawieniu 1. Czekam na dalsze wskazówki. Z góry Bardzo dziękuje.:yes::yes:
  15. Tak Moduł był ustawiony na OFF.,43 st.C parametr, który kocioł nie może przekroczyć przy krzywej 2 i temperaturze zewnętrznej około 3 st.C, Tybox 117 z histerezą. Przepraszam za tak chaotyczną wypowiedz. Dzisiaj zużycie gazu spadło do 6 metrów. Podejrzewam, że 1 do 1.5 metra gazu idzie na podgrzanie wody. / duże zużycie wody deszczownica/Na chwilę obecną mogę powiedzieć , że komfort cieplny się zwiększył. Nie testowałem jeszcze nowych ustawień. Domek postawiłem w ciągu 1 roku i 3 miesięcy po podłodze 212 m, użytkowej chyba 165 metrów. Twój wynik zużycia gazu jest jest bardzo dobry. Zaznaczam na dole temperatura komfortowa i ekonomiczna 22.5, Car wyłącza podłogówkę przy 2,7. Wcześniej mieszkałem bloku. Musi być ciepło:yes::yes: Zastanawiam się na podniesieniu temperatury zasilania na podłogówce do 35 st.C. Wtedy szybciej nagrzeje mi się parter, wyłączy podłogówkę, po czym piec podniesie temperaturę do 43 stopni i zasili szybciej kaloryfery. Zaznaczam jak działa podłogówka to na kaloryfery idzie taka sama temperatura tj około 31-33 st. C. Podłogówka nagrzeje się do 22,7 następuje wyłączenie niskiej i piec startuje do 43 stopni zasilając kaloryfery do żądnej temperatury. Notabene wcześniej włączył wysoką sygnał z Tyboxa.
  16. @ montixe@ Dziękuje za podpowiedz. Faktycznie czytać się nie chce:::no: MODUL mam wyłączony na OFF. Wczoraj wieczorem przestawiłem krzywą grzewczą z 2.4 na 2. Temperatura max. na kotle ok 43 st.C. Dzisiaj kaloryfery po przejściu z temperatury nocnej 21.5na dzienną 22 grzały o wiele dłużej aby dojść do żądanej temperatury. Pomieszczenie powoli nagrzewało się. TEGO OCZEKIWAŁEM PRANKO SCHŁO. Dzisiaj wieczorem dokonam zmian o których pisałeś t.j DIMENS/BUILD na 1, Mam nadzieje , że pomoże. Do grzania na parterze gdzie mam podłogówkę nie mam żadnych zastrzeżeń na p[ecu około 33 st wejście na podłogówkę niska 29-30 st.C. Tutaj wszystko działa tak jak chce . temperatura pomieszczenia 22.5-22.7. Na zużycie gazu też nie narzekam Wynik około 7 metrów według mnie jest OK. Wypróbuje jeszcze takie ustawienia. Po dwóch dniach zobaczymy jak zareaguje piec. i czy te ustawienia będą dla mnie komfortowe. Pozdrawiam
  17. Proszę o pomoc. Posiadam vitrixa 24kw z zasobnikiem 100 litrowym, podłączony jest do DIM Niska /Wysoka, który współpracuje z CAR V2 i Tybox.. Na dole posiadam ogrzewanie podłogowe sterowane car v2 a na piętrze posiadam tyboxa. Temperatura na dole 22.5 st. C dzień i noc.Na piętrze posiadam kaloryfery przewymiarowane o 20/30 procent. Zasilanie na kotle min.30 stC, temperatura dzień 22 st.C noc 21,5 st.C.Krzywa grzewcza 2,4. Zużycie gazu przeciętnie około 7-8 metrów na dobę. Przy temperaturze zewnętrznej 2 st.C temperatura zasilająca około 33 stC. --------------- Czy akie działanie pieca jest prawidłowe? Gdy załączy się ogrzewanie podłogowe / na kaloryfery idzie temperatura 33 st C. W tym czasie nie osiągam po nocy temeratury 22 st.C. Gdy podłogówka nagrzeje się do zadanej temperatury wyłącza się i wtedy następuje natychmiastowe podniesienie temperatury pieca do 48 st C. Wtedy nagrzewają się całe piętro. Czy takie działanie jest prawidłowe. Wydaje mi się , że jest coś źle ustawione. Według mnie po sygnale z Tyboxa piec powinien podnieśc temperature do 48 stC i podgrzewać piętro i dół temperaturą 30 st C. Coś jest nie tak? proszę o pomoc
×
×
  • Dodaj nową pozycję...