Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

basileus

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

O basileus

  • Urodziny 03.02.1945

Informacje osobiste

  • Płeć
    Kobieta
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Lodz
  • Kod pocztowy
    00-000
  • Województwo
    łódzkie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

basileus's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Jasne. Masz racje. Tylko ze ja myslalem, ze ta liczba to jest wlasnie max zuzcie energii. Kociol o pewnej znamionowej energii (moj to 25 kW) nie jest w stanie zrobic wiecej energii niz jesli pracuje na maxa przez caly czas. Wtedy bierze jakas skonczona ilosc gazu i nawet jakbys nim chcial ogrzac cala atmosfere Marsa to wiecej i tak nie pobierze. I myslalem ze to jest wlasnie to 21819 kWh. Bo inaczej to co to by byla za liczba? Jednak podkreslam - ja sie nie znam i biore wszystko na logike i na jakas wiedze z fizyki. Zadzwonie do Vaillanta i spytam sie co ta liczba znaczy.
  2. Jasne. Masz racje. Tylko ze ja myslalem, ze ta liczba to jest wlasnie max zuzycie energii. Kociol o pewnej znamionowej energii (moj to 25 kW) nie jest w stanie zrobic wiecej energii niz jesli pracuje na maxa przez caly czas. Wtedy bierze jakas skonczona ilosc gazu i nawet jakbys nim chcial ogrzac cala atmosfere Marsa to wiecej i tak nie pobierze. I myslalem ze to jest wlasnie to 21819 kWh. Bo inaczej to co to by byla za liczba? Jednak podkreslam - ja sie nie znam i biore wszystko na logike i na jakas wiedze z fizyki..
  3. Specyfika tego kotla ze strony Vaillanta: https://www.vaillant.pl/karty-produktowe/kot-y-kondensacyjne-wisz-ce-karty/informacja-o-produkcie-vc-pl-246-5-5-529397.pdf Rubryka (f) w tym pdfie. Przepraszam - moglem od razu podac.
  4. Z danych pieca (Vaillant VC PL 246/5-5) ktore sciagnalem z internetu, wynika ze roczne zuzycie energii to 21819 kWh. Myslalem ze to maxymalne zuzycie, choc nie jest tak wprost napisane (dokladnie jest "Roczne zuzycie energii"). Mozliwe zeby wtedy piec pochlonal 29000 kWh? To o 1/3 wiecej!
  5. Jestem jednak sporym lajkonikiem, a moja wiedza bazuje raczej na znajomosci fizyki niz na fachowosci w budowlance. Skad wezme ten audyt OZC (Ogolne Zapotrzebowanie na Cieplo?)? Z danych pieca (25 kW), wychodzi mi, ze max pobor gazu to 2.9 kWh (z kalkulatorow gazu z internetu). Natomiast roczne zuzycie gazu to 2830 m3 Czy z tych danych da sie jakies wnioski wyciagnac?
  6. Witam, Mam dom 250m2. Ogrzewanie to podlogowka - salon, korytarze i lazienki, oraz kaloryfery w sypialniach. Ogrzewanie aktualnie gazem sieciowym. Pojawila sie ostatnio w gminie dosc atrakcyjna oferta dofinansowania z UE ekologicznych instalacji, w tym pomp ciepła. Przy czym jest to tylko powietrzna pompa. Przyznam ze malo wiem o tych pompach. Na chlopski rozum wydaje mi sie to rozwiazanie dosc drogie w uzytkowaniu (w przeciwienstwie do gruntowego wymiennika) ze wzgledu na duzy pobor energii elektrycznej. jednak jakiego rzedu jest to pobor - nie wiem. A na stronach producentow nie bylo mi latwo dojsc do takiej informacji. Czy ktos moglby mi podpowiedziec, oczywiscie orientacyjnie, jaki jest w polskich warunkach pobor pradu przez takie urzadzenie do domu porownywalnego z moim? Wiem, ze dokladnych informacji przydaloby sie wiedziec wiecej szczegolow, chocby o izolacji budynku (styropian 20 cm). Nie znam jednak zadnych wspolczynnikow cieplnych dla mojego domu, ktore moglbym podac. Chodzi mi tylko o jakies zgrubne szacunki poboru. Jest ktos w stanie mi to podpowiedziec?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...