Miesięcznik Murator ONLINE

Jump to content

Remiks

Members
  • Posts

    4817
  • Joined

  • Days Won

    4

Remiks last won the day on January 3

Remiks had the most liked content!

About Remiks

  • Birthday 03/19/1962

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Personal information

  • Kod pocztowy
    58-560
  • Województwo
    dolnośląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Remiks's Achievements

 Lider FORUM (min. 2800)

Lider FORUM (min. 2800) (7/9)

142

Reputation

  1. Przykład ni z gruszki ni z pietruszki, wzór z zakresu szkoły podstawowej. 12v i już robi się przekrój nie spawalniczy i tak taką moc trzeba zasilać przynajmniej z dwóch końców paska plus środek a to już tylko kilka amper się robi.
  2. Kominek z płaszczem bez sensu, latem go nie potrzebujesz a zimą woda grzana sporadycznie więc można prądem, te kilka razy nie zbankrutujesz. Pozostaje ogrzewanie, w szkielecie najlepiej grzać powietrze. Chcesz kominek to zwykły z dużą pojedynczą szybą albo coś akumulacyjnego. Zostaje kwestia utrzymania w domku temperatury przynajmniej 5 stopni przez całą zimę. Podłogówka wodna to w tym wypadku się nie sprawdzi.
  3. To co załatwia takie żeczy nazywa się automatyka. Mikrokontroler teraz to kilka zł za sztukę a i elementy wykonawcze nie są jakimś problemem. Do tego taki mikro ogarnie sterowanie zabezpieczeniem wszelakim. Jedyny problem jest taki że trzeba się nauczyć
  4. Ależ będzie, rozłączając obwód i będzie bardzo bezpiecznie;-)
  5. Ja u siebie robiłęm tak: dobra glina (z firmy produkującej kafle) odchudzone piaskiem kwarcowym plus troszkę cementu, już nie pamiętam czy był to górkal 40 czy biały portlandzki. Trzyma sie już 8 sezon.
  6. Monostabilny to np. dzwonkowy, bistabilny to taki od oświetlenia on off. Przy sterowaniu monostabilnym roleta ma elektronikę umożliwiającą sterowanie silnikiem za pomocą pojedynczego impulsu.
  7. Nerwowy jesteś zupełnie niepotrzebnie. Jeden i drugi elektryk nie mają pojęcia o roletach. Zrozum nie dobierasz rolety do wyłącznika a na odwrót. Na początek musisz się określić co chcesz uzyskać, sterowanie pilotem, sterowanie centralne itd. Kupujesz roletę taką jaka spełnia Twoje oczekiwania i do tego robisz sterowanie (dobierasz wyłączniki) raz będą to dzwonkowe innym razem nie. Kolejna opcja to sterownik w puszce aj ten Zamel on wymaga dwuch przycisków "sprężynką" jak to nazywacie czyli góra dół. Są takie rolety które realizują wszystko na jednym dzwonkowym, przyciskasz roleta w dół przyciskasz jeszcze raz roleta w górę, przyciskasz w trakcie otwierania roleta stop itd.
  8. Wciska Ci a za ile Ci wciska? Często cena 40 i 25 taka sama więc gdzie problem?
  9. Jaki to model rolety? Dopóki nie będzie wiadomo co to za roleta to możemy sobie gdybać a po złym podłączeni uwalić roletę, Rolety tego samego producenta potrafią być sterowane zupełnie odmiennie np. rolety starcus seria STE pięć żył sterowane fazą przez wyłącznik do rolet, seria ER pięć żył sterowanie impulsem. Jak kupiłeś roletę sterowaną tylko z pilota a takie też są, to te 3 żyły to raczej zasilanie a nie sterowanie.
  10. A ty dalej swoje, nie wiesz co kupiłeś a myślisz że ktoś ma kryształową kulę. A wiesz chociaż ile żył ma przewód podłączony do rolety?
  11. Przecież to nie od elektryka zależy a od producenta rolet. Piszesz co wieszs czy wiesz co piszesz?
  12. Zasilanie trzeba było doprowadzić w miejsce puszki na sterowanie rolety a nie na zewnątrz.
  13. Na początek napisz jaka roleta bo sterowanie może być różne. Są takie którym wystarczy impuls własny.
  14. To raczej wynalazek nie będzie a porażka.
×
×
  • Create New...