multigad
Użytkownicy-
Liczba zawartości
76 -
Rejestracja
multigad's Achievements
SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)
10
Reputacja
-
Zajrzyj do albumu na kominek.info (link na dole) Tam jest sporo kominków z żółtym marmurem (dolomit ze sławnowic)
-
Ale tu się nikt nie wyzłośliwia. Przeczytaj cały temat. Po prostu piszemy o tym co nas bawi lub śmieszy. Więcej poczucia humoru Mnie osobiście szczyty kiczu nie rażą, a nawet mi się podobają. Drażni mnie kicz codzienny, oklepany i uważany za "w dobrym guście" Wiesz coś takiego jak odginanie palca przy piciu wina albo udające sztukę plakaty, które można kupić w marketach, takie arlekiny, albo obrazki dzieci trochę przypominające pastele znanego artysy. Zdecydowanie wolę makatkę z jeleniem na rykowisku.
-
Żeby Cię jeszcze bardziej ucieszyć ; To jest Hajduk, stalowy, z automatycznym szybrem i zamykaniem drzwi, i podłączeniem powietrza bezpośrednim z zewnątrz z konieczności (rekuperacja). Ale Niemcy nie budują kominków do ogrzewania, tylko do ozdoby i ewentualnego dogrzania. W widocznym wkładzie pali się suchym drewnem ok. 4,5 h.
-
Forest-Natura; Co do blach; Wszystko to prawda, ale dotyczy stali żaroodpornej chromowo-niklowo-molibdenowej, tymczasem wkłady stalowe, wykonane są z tak zwanej blachy kotłowej, (powszechnie nazywaną żaroodporną) która jest i tańsza i mniej wytrzymała od corten. I z tąd nieporozumienie A wnioski; Aby być specjalistą, trzeba nie tylko uczyć się przez całe życie ale i zachowac pokorę, ktora do nauki jest niezbędna. pozdrawiam serdecznie [/url]
-
Bo jest tam przyjęta inna technologia budowania. Co nie znaczy że nie można budować z wełną. Można, tylko trzeba ją wieźć ze sobą. Do nas kominki z wkładami przywędrowały z Francji, wraz ichnią technologią . Budowa w Niemczech; http://img293.imageshack.us/img293/5656/p52300227em.jpg
-
Niezbędne jest zawsze niezaleznie od planowanej wentylacji, reguluje to rozporządenie. § 132. 3. ust. 4 a Natomiast w przypadku wentylacji mechanicznej, w pomieszczeniu w ktorym stoi kominek nie wolno instalowac wyciągu. § 150 ust. 9 Tu znajdziesz pelny tekst rozporzadzenia; http://www.kominek.info.pl/stronki/prawo.html a tu informacje o ktore pytaleś; http://kominek.info.pl/stronki/zanim.html pozdrawiam
-
Co do wermikulitu; Płyty z tego materiału stosowałem przy montażach w niemczech (bo tam wełna mineralna alufirerock, nie jest dostępna), sęk w tym że płyty zastosowane w niektórych wkładach zamiast szamotu (spartherm i dovre stosuja je wymiennie) nie przypominają zupełnie tamtych niemieckich. Mój błąd. Co do stali Corten; Nie znam aktualnych cen stali, natomiast jest faktem że wkłady z tej stali corten są droższe od popularnych stalowych, najtańsze z nich na polskim rynku kosztują około 10 000 zł i co ważne osiągają jako jedyne , sprawność ponad 90%. Każdy popelnia błedy (oprocz DarkaB w jego mniemaniu) Nigdzie nie napisalem że tak nie jest! Co nie zmienia faktu, że materiał wymusza rozwiąznia konstrukcyjne. Dlatego są wkłady żeliwne o czasie autonomii 15h, a nie ma takich wkładów stalowych.
-
Rodzaj i właściwości zastosowanego materiału, wymuszają pewne rozwiązania konstrukcyjne. Stal corten (budowane są z niej promy kosmiczne) nie ulega odkształceniom w wysokich temperaturach, w przeciwieństwie do stali żaroodpornej. To pozwala na dowolne kształtowanie elementów luźno zawieszonych w korpusie wkładu (jak deflektor). We wkładach stalowych elementy te wykonane są z szamotu, lub syntetycznego materiału, o własnościach przypominających szamot. Te materialy nie są jednak na tyle plastyczne by dowolnie je kształtować.
-
To jest elementarz i nie chce mi się tłumaczyc podstaw, komuś kto się podaje za fachowca; 1. Różnica polega na tak zwanym czopuchu wkładu - wkłady żeliwne posiadają odpowiednio wyprofilowany deflektor lub system deflektorów, a czasami też dodatkowe dysze powietrzne w tym deflektorze, stanowiące razem komorę wtórnego spalania (czyli dopalania gazu drzewnego). Wkłady stalowe ze względów materiałowych jedynie prosty szyber. 2. Proszę podać jeden wkład stalowy o czsie spalania dłuższym niz 12 H.
-
Moje typy na top; W Niemczech; Grill ogrodowy w kształcie dinozaura - zajefajny! Przy wjeździe do Opola od strony Częstochowy; Replika Belwederu tylko mniejsza i brzydsza możecie mi nie wierzyć, jak zobaczyłem kazałem się uszczypnąć Gdzieś w okolicach Częstochowy; Dom ktorego cała elewacja jest obłożona tłuczonymi fajansowymi talerzami. Pomyślałem sobie że jest jak symbol świetlanej epoki Gierka (też w sumie niezly przykład kiczu; kryształy, zbieranie kolorowych opakowań po zachodnich papierosach na slomianych makatkach i butelek po markowych trunkach na kredensach , przelewanie win rodzimych do francuskich butelek co to Ciocia z wczasów w Bułgarii przywiozła. )
-
Trochę tych "naszych" kominków możesz zobaczyć tu; http://kominek.info.pl/forum/album.php? A stawianie wkładu na wylanej płycie może bardzo źle wpłynąć na jego pracę.
-
doprowadzenie powietrza do komika - rury blaszane czy pcv
multigad odpowiedział smutna lidka → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
PCV, stalowa lub aluminowa. Plaskie kanały, jeśli będą mialy zakręty mogą Ci ładnie świszczeć w zimie No i koniecznie siatka od zewnątrz, anemostaty z obu stron. Chyba że lubisz nieproszonych gości -
Z tymi wyliczeniami na podstawie jednego sezonu, to bardzo uważajcie. Ogrzewam kominkiem od 6 lat. Mam bardzo dobry wkład Dovre, uwazany za jeden z bardziej oszczędnych. Zależnie od zimy, rodzaju i suchości drewna zużywałem już 6 ale i 14 metrów przestrzennych. Jeśli drewno nie będzie wysuszone, można spalić nawet dwa razy więcaj a i tak ciepła będzie niewiele.
-
Wkłady stalowe z reguły mają o wiele krótszy czas autonomii od żeliwnych (nie dotyczy wkładów ze stali corten). Dla ogrzewającego nie jest bez znaczenia czy po załadunku pali się 5h czy 12h. Co do połączenia żeliwa ze stalą, zależy to od wykonania; O deville produkowali serię takich wkładów i był to niewypał. Dwa różne materiały inaczej pracują w wysokich temperaturach. Natomiast Lechma robi wkłady stalowe z żeliwnymi drzwiami i to się sprawdza.
-
Jeśli chodzi o kominek, moge doradzić to co zrobiło wielu klientów; 1. Kupujemy wkład (dobry czyli ten wymarzony) 2.Stawiamy na bloczkach i podłączamy do komina. 3. Budujemy prosta obudowę z kartongipsu (żarówka) , oczywiście z wszystkimi przepisowymi izolacjami. 4. Dzięki kominkowi oszczędzamy na ogrzewaniu, do nastepnej wiosny kiedy już uzbieramy na solidną obudowę. pozdrawiam