Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jarecki111

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    90
  • Rejestracja

O jarecki111

  • Urodziny 04.04.1983

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Piaseczno
  • Kod pocztowy
    03-013
  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

jarecki111's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Nie zależy mi. Po prostu rozważam. Wykonawcy mówią że 95% zadaszeń z tarasów robią z poliwęglanu. Zastanawiam się za co ludzie tak go kochają skoro nie spełnia jednej z podstawowych funkcji. Skłaniam się ku blasze na rąbek stojący i pod to nadbitka. Po prostu chciałem się dowiedzieć czy są tu zadowoleni posiadacze poliwęglanu, którzy są zadowoleni. Ja znam raczej takich, którzy mówią że to nie nie daje żadnego cienia i takie tez sa moje odczucia
  2. Pytałem o Wasze doświadczenia. Są różne poliwęglany więc może ktoś np. był zadowolony z 16mm mlecznego a z 100mm dymionego brązowego nie albo na odwrót. Być może ktoś ma złe doświadczenia z trzaskami, temperaturą, czyszczeniem. Być może ktoś wymienił to na coś innego lub nie. To forum nazywa się "wymiana doświadczeń".
  3. Witam, Chcę zadaszyć taras i to na czym zależy mi najbardziej to realny cień. U wszystkich znajomych u których byłem i był poliwęglan właściwie nie odczuwam jakby był jakikolwiek daszek nad moją głową. Jest po prostu gorąco. Niby nie wali to słońce prosto w oczy ale nie daje to przyjemnego cienia. CO innego w altanach gdzie jest podbitka/nadbitka i na to blacha. Jakie są Wasze doświadczenia w tej kwestii?
  4. Dziękuję za odpowiedź. O ile mniejsa jest sprawność kotła przy rożnicy 20 stopni zamiast 10 stopni?
  5. Witam, posiadam piec Vitodens 200. Czy to normalne że w trybie "tylko ciepła woda" i wymaganą CWU o temperaturze 43 stopnie i taką temp CWU piec utrzymuje ale dodatkowo piec cały czas wygrzewea wode w kotle na poziomie 60--65 stopni? Po co piec wygrzewa tą wodę w trakcie lata?
  6. Szanowni, Miska WC została u mnie zamontowana na wysokości 48cm ( nie licząc deski) z tego co wiem to standard dla niepełnosprawnych. Pan już zrobił niestety zabudowę. Stelaż to Grohe . Czy macie jakieś pomysły jak to obniżyć bez demolki całej zabudowy czy po prostu się nie da? Niestety ale nie będe przez kolejne lata sie męczył i licze sie z rozbiórką.
  7. Sprawdź również czy zmeiścisz w tych 4m gaz, kanalizacje i wodę bo może bć problem. DO PNB nie potrzbeujesz mieć wykonanych przyłączy.Warunki wystarczą jak budujesz na zgłoszenie to i bez warunków przyłączy. Może napisać pismo do zarządcy drogi publicznej aby jasno określił czy Twoja działka ma dostęp do drogi publicznej ( jeśli nie jesteś pewien)
  8. U mnie spryskane płynem na P dostępnym w castoramie i mrówce i od tamtej pory nie wróciło. pozdrawiam
  9. A czy ja napisałem że nie ma zaworu i chłodnicy? Wkład został ten sam czyli przystosowany do UZ ale będzie pracował w UO. Złudne nie złudne ale jednak większość osób uważa, że bezpieczniejsze od UZ przy moich warunkach.
  10. Witam, Widze, że dyskusja zeszła na inne tory ale czuję się zobligowany napisać na co się zdecydowałem. Instalacja została przerobiona na UO. Tak jak napisałem wcześniej gdybym miał wode z wodociągu to może bym został przy UZ ale ze względów bezpieczeństwa zdecydowałem się na UO. Teraz palę w kominku a często mnie nie ma w domu więc mam większe poczucie bezpieczeństwa. Pozdrawiam
  11. No i właśnie o takim przypadku w tej chwili toczy się dyskusja i ja tak jak napisałem, gdybym miał wodę z wodociągu to bym pozstał przy UZ. Brak wodyz wodociągu równa się dla mnie osłabieniu zabezpieczeń i rezygnacją z UZ na rzecz UO po to, żeby w każdym przypadku być spokojnym, na przykłąd jak zostawie w domu na 3 tygodnie teściową
  12. Oczywiście . ja się obawiam tylko ze jak zasilanie awaryjne ulegnie awarii ( np. skończy się żywot akumulatora) to jedynym zabezpieczeniem jest zawór bezpieczeństwa. Czy to czasem nie za mało? Może ja dramatyzuje ale nie byłem użytkownikiem kominka to nie wiem dlatego proszę o rade tych, którzy znają się na tym . Chodzi mi po prostu o hipoteteyczną sytuację. W kominku napalone ja musze wyjść z domu , zasilanie awaryjne nie działa albo działa za krótko. Zawór bezpieczeństwa to wszystko na czym można wtedy polegać. Pytanie jak bardzo prawdopodobne jest to, że zawór nie zadziała.
  13. Witam,, czy uważasz że powinienm zostawić ten kominek w UZ tak jak jest i kupić zasilanie awaryjne? Plus jest taki że koszt prawie taki sam jak przerabianie na UO a zawsze daje mi to pewność ciepła w domu jak zabraknie proądu.
  14. no właśnie, skoro nie ma mażliwości działania wężownicy schładzającej (brak wody z wodociągu) to zostaje tylko jeden jedyny zawór. Ewentualnie zasilanie awaryjne ale pamiętajmy że zasilanie awaryjne zasili też sterownik, który wtedy nie zamknie przepustnicy (zakładam że może mnei nie być w domu z jakiegoś powodu). Z resztą zasilacze i akumulaotry też mają swoją żywotność. ja powiem tak - mógłbym się zdecydowac na pozstanie w UZ ale tylko pod warunkiem wody z wodociągu. bez tego poziom zabezpieczeń spada zbyt nisko/
×
×
  • Dodaj nową pozycję...