Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

daniel.r

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    20
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez daniel.r

  1. Eureka.Firma IVT robi tasmy micro-roll 38cm tyle ze w mniejszej palecie kolorow. Zamówie taką i będzie git.
  2. Witam Panie Andrzeju niebawem zabieram się za krycie dachówką ( leży sobie na górze w paczkach ). Ponieważ jestem amator i dotychczas jadę na wszystkich radach jakie mi pan udzielił to jakoś sie wszystko trzyma kupy . Dachówkę mam z Robena ( model piemont ) . Na stronie Robena jest schemat montażu pierwszej łaty przy kalenicy oraz łaty kalenicowej według którego to zrobiłem. Mam jedno pytanko. Chciałbym zakupić taśmę kalenicową aluminiową tak jak Pan pisze - Micro-Roll. i nie wiem jaką szerokość . Według moich obliczeń 30cm bo taką mi wszędzie chcą sprzedać to będzie za wąska ( pasek kleju wypada na zamkach dachówki ) . Dachówka jaką kupiłem jest raczej popularnym produktem więc nie kumam jak tą taśmę się przykleja . Widziałem że są szersze taśmy tez ale pod specjalne zamówienie.
  3. Pojawiła się ostatnio istotna wątpliwość. Po zadeskowaniu dachu i przykryciu papą będę miał dylemat czy wycinać szczelinę wentyalcyjną w kalenicy. Dodam że ocieplenie będzie w stropie w pasie dolnym wiązara. Poddasze strychowe nieocieplane (dechy n a wierzchu). Rozumiem że szczelina ta odpowiada za to aby deskowanie dachu i więźba była wentylowana. Jeśli już to koniczne to wolałbym zrobić otwory w ścianach szczytowych domu. Wentylacja połaci nad papą to u dołu kratka z wróblówką , a u góry - dachówki wentylacyjne + taśma z "dziurami" pod gąsiorami. Będzie dobrze ???
  4. Jak na kontrłaty gwóźdź 8cm to jestem w stanie przetrawić , ale co do gwoździ 10cm na łaty wysokości 4cm to mam obawy. Praktycznie wejdzie tylko 1 cm w krokwię/wiązar. Proszę poradzić czy wystarczy tylko 1 gwóźdź bity w łatę do kontrłaty czy potrzeba dwa???
  5. Szczerze mówiąc liczyłem Panie Andrzeju, że taką radę dostanę bo napaliłem się na te podkładowa 4mm Busscher Hoffman jak szczerbaty na suchary. Wszyscy zachwalają jakość tej papy. Mam jeszcze kolejny dylemat. Zamierzam kupić gwożdzie. Moje szacunki są następujące. Proszę mnie skorygować . 1. Na deskowanie 8cm kręcone ocynk - 30kg 2. Na papę - papiaki ocynk 2,5 cm - 6kg 3. SPAX'y na okap 4. Kontrłaty - 10cm kręcone ocynk - 12kg 4.Jakie gwożdzie i ile ich na przybijanie łat ???? , Czy wystarczy przybijać je jednym gwoździem do kontrłaty ??? Powierzchnia dachu dwuspadowego - 310m2 - wiązary co 1m
  6. Ostatnimi czasu szukając papy na deskowanie ( docelowo na tym dachówka ) natknąłem się, a raczej przedstawiono mi produkt firmy Busscher Hoffmann o nazwie ZIB - membrana dachowa wstępnego krycia z wkładką z włókniny szklanej modyfikowana SBS + flizelina PP . Według producenta są to specjalne papy na deskowanie dachu . Grubość takiej papy to 2mm . Oczywiście są cieńsze i grubsze ale ponoć te 2 mm to grubość optymalna i pod dachówke więcej nie trzeba. Czy ktoś stosował takie rozwiązanie ???? Miałem w ręku produkt ZIB 10 i wygląda na produkt dobrej jakości ale ze względu na grubość ( 1 mm ) łatwo rozerwać. Poniżej link. ( http://www.bueho.pl/index.php?option=com_content&view=article&catid=5%3Asteildach&id=17%3Asteildach-schalungs-und-unterspannbahnen&Itemid=22 ). Miałem tez w ręku papę podkładową 4mm tej firmy SBS na poliestrze - 1 m2 to koszt niestety 18 zł ale muszę powiedzieć że jakość rewelacyjna. No i znowu dylemat !!
  7. Po przeczytanym od dechy do dechy wątku i zapamiętaniu rad pana Andrzeja wydaje mi się że okap wykonany wzorcowo. Tak przynajmniej ja będę robił. Panie Andrzeju pytałem czym impregnować komin, a nie czy w ogóle to robić :)
  8. Jeszcze dwa pytanka. Czy papa SBS na włókninie poliestrowej grubośći 3,2 mm wystarczy czy musi być minimum 4mm ??? Czym gruntować komin systemowy przed przyklejeniem do niego papy ???
  9. Dziękuję za wskazówki. Panie Andrzeju mam taki plan . Proszę o info czy idę dobrą drogą bo mam jeszcze kilka wątpliwości. Punkt wyjściowy to postawione wiązary przez firmę X tworzące konstrukcję dwuspadową 24st. . Mam zamiar zacząć od napicia klinów długości 24 cm na okapie. kliny będę robił z łat na wysokość 6cm .( Zmniejszy mi się kąt do 10 st ) Następnie do klinów i krokwi ( pasów wiązara ) dobijam z boku deskę okapową 18 cm. Od tego momentu zaczynam deskowanie dachu w górą opierając pierwszą deską na desce okapowej. Pyt .1 Czy na tym etapie wycinać otwory pod wentylację kanalizacji do kominków ceramicznych ?? Po wydeskowaniu kładę papę podkładową mocując papiaki w górnym rzędzie i nakrywając kolejną warstwą. Dodatkowo dobijam kontrłatami. Pyt. 2 jak uszczelnić otwory wentylacyjne ??? Następnie zaczynam rozmierzać łaty. W poprzednim poście zostało mi to już wyjaśnione więc nie będę wracął do tematu. Generalnie sprawa jasna. Pyt 3. Czy rynny montujemy przed przybiciem pasa nadrynnowego ?? Tochę tego nie widzę że rynny wiszą a ja wnoszę dopiero dachówkę. Z tego co widze to wszyscy rynny montują na końcu . Proszę o sprostowanie. Dachówka Roben Piemont z duża toleracją rozstawu w pionie ( prawie 4 cm ) więc będzie git. Nurtuje mnie jeszcze jeden temat . Toleracja rozstawu dachówki w poziomie jest mała i będę musiał wyjść z dachówka skrajną kilkanaśce cm poza połać. Ze względu na konstrukcję wiązarów nie moge przesuwać skrajnego wiązara . Połówkowa odpada bo brzydko wygląda .Ponieważ jest deskowanie więc deski i łaty moge śmiało wysunąć ale jak zamocować deskę szczytową ??? Czy warto obrabiać taką deskę blachą ?? I jeszcze jedna kwestia tj obróbka kominów ( systemowy Schiedel ). Mam zamiar na etapie kładzenia papy wyjechać 15 cm na komin i dokleić lepikiem. Potem styropian i płytki klinkierowe. Dopiero po położeniu dachówki obróbka z blachy góra po dachówce ( wcinka w płytki i styropian ). Będzie dobrze ??
  10. Witam Przebrnąłem przez cały wątek. Na wiosnę startuję kryciem dachu. Wiązary kratowe juz sie robią. Mam zamiar samodzielnie wydeskować, pokryć papą i na koniec ceramika Robena. W zasadzie wszystko policzone i zapał jest. Mam jedno tylko pytanie w kwestii okapu. Na Jakiej wysokości nabić pierwsza łatę tzn w jakiej odległości od krawędzi okapu ??? Znam długość dachówki ale nie wiem ile powinna wystawać poza krawędż deski okapowej. Czy uchwyty na rynny przykręcane do deski czołowej sa standardowych rozmiarów??? Wiem ze dachówka powinna być w 1/3 szerokości rynny. Podajcie prosze standardowy wymiar. Dach dwuspadowy kąt 24. Okap będe robił jak Pan Bóg przykazał a raczej guru Andrzej tzn papa na blachę , ta przybijana na deskę okapową ułożoną na klinach.Deska ta licuje z deska czołową i na niej sie oppera.
  11. Jaśniej już nie można . Dzięki panowie. A teraz ostatnia kwestia związana z montażem drzwi tarasowych. Docelowa wysokość posadzki z ociepleniem licząc od poziomu chudziaka będzie mieć 24cm ( 15cm - ocieplenie + 7 wylewka + 2 wykończenie ) . Zamierzam pod to okno i zresztą na całej długości cokołu zastosować Isomur ( wys z zaprawą około 14 cm. ). Czy najlepiej jest dać pod to okno poszerzenie systemowe czy profil bazowy czy jak to zwał bo juz sie pogubiłem. Pytanie dodatkowe czy pomiędzy ramą okna a poszerzeniem/profilem bazowym jest jakaś uszczelka bo troche słaby punkt sie robi jeśli chodzi o szczelność ??? I pytanie drugie czy wylewka powinna dokłądnie licować z dolnym poziomem ramy okna ???
  12. hmmm. jareko cos mi tu nie pasuje ale może dlatego że prosty człowiek jestem i prosto myślę Zawsze mi sie wydawało iż kliny po bokach i na górze należy wyjąć, aby nie przenosić naprężeń mury na ramy okna . Takowe zawsze występują - zwłaszcza w nowo budowanym domu !!! Czytałem we wcześniejszych wątkach , iż błędem jest nie zapiankowanie tych "dziur" po klinach co sugeruje jednak ze sie je wyciąga. Te kliny na dole to rozumiem ze muszą być ,aby nie dobijać pianki .
  13. hmm ... prosty człowiek jestem i nie do końca rozumiem 1. Jeśli listwa parapetowa posiada wycięcia w innym rozstawie albo jest ich brak to fachowcy nie montują kotwy na dole ??? Raczej poważny babol wtedy wychodzi. 2. Czy te plastikowe/drewniane podkładki wysokości ~2 cm bo zakładam ze tyle jest pianki , zostają na stałe pod oknem ???? Innej sytuacji sobie nie wyobrażam, bo przecież w momencie montażu parapetów wewn. ciężko raczej je wyciągnąć ponieważ sa dociśnięte przez sporo ważące okno. 3. Czy identyczne podkładki stosuje się montując okno tarasowe z zastosowaniem profili bazowych i poszerzenia systemowego ??
  14. To sie nazywa wyczerpująca i jasna odpowiedz . Dzięki A może znacie odpowiedzi na moje powyższe 4 pytania. Jareko odesłał mnie do swojej strony i poprzednich wątków na temat okien ale ja je wszystkie prawie znam na pamięć. Nic nie robie od kilku miesięcy tylko próbuje zdobyć wiedze na temat poprawnego montażu tak aby ekipa która bedzie to robic pozostawi po sobie "kawał dobrej roboty" i nie obudzę sie z ręką w nocniku . Nie znalazłem odpowiedzi na pytanie na czym opiera się okno zanim zamontujemy parapety wewn. Wydaje mi sie ze okno poddawane sile grawitacji działa destrukcyjnie na piankę
  15. No to kolejny temat - osadzenie okna . Z tego co sie naczytałem okno powinno posiadać kotwy na całym obwodzie. 1. Jesli zamontujemy okna na listwie parapetowej to czy posiada ona specjalne wycięcia na kotwy ?? 2. Pod listwą parapetową znajduje sie pianka montażowa. Na czym opiera się zatem okno - bo chyba nie na tej piance . Kotwy utrzymują przecież okno w płaszczyźnie prostopadłej do muru 3. Gdzieś czytałem ze okno opiera sie na parapecie wewnętrznym. Co w czasie kiedy jeszcze takiego parapetu brak ?? 4. Czy wąska listwa parapetowa nieocieplona nie stanowi mostka cieplnego ???
  16. Problem dotyczy montażu ocieplenia na oknach z roletami Integro. Ściana 24 + 20 cm styropian. Nadproża cofniete o 6 cm ( dwie L'ki po 9cm ) do tego styrodur. Na styrodur skrzynka . Jak uniknąć mostków przy montażu styropianu na budynku. Gdyby nie było rolety styropian zachodzi na ościeżnice okna eliminując w ten sposób mostki. Gdy zastrosujemy rolety , prowadnice uniemożliwiają taki montaz ocieplenia. Dodatkowo jeśli sie uprzemy i "zajedziemy" ociepleniem na prowadnice , pewnie będzie problem z dostepem do rewizji w skrzynce. Jak powinno to byc wzorcowo wykonane celem uniknięcie mostków. Znalazłem gdzieś na sieci taki obrazek. Jest to omawiany przypadek
×
×
  • Dodaj nową pozycję...