Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

krztrz

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

O krztrz

  • Urodziny 31.07.1981

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Otwock
  • Kod pocztowy
    05-400
  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

krztrz's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. czy mi się wydaje Gremcia, czy nie zrobiliście cegły klinkierowej połówkowej z przodu?
  2. Cześć Impressa, trudno będzie poszerzyć garaż w stronę drzwi wejściowych więc trzeba to zrobić w przeciwną stronę. Skutkować to będzie modyfikacją w projekcie fundamentów, przesunie się krawędź kalenicy dachu garażu o 20 cm. i będziesz mieć dom szerszy o 20 cm. Przy zachowaniu tego samego kąta dachu żeby nie zmniejszać okna w sypialni na górze (tego nad garażem) trzeba będzie trochę obniżyć wysokość garażu. Fachowo wypowie się architekt adoptujący. Pozdro.
  3. Hejka, moja rada, nie składajcie wniosku o decyzję o war. zabudowy przed wyborem projektu, gdyż może się okazać że trzeba będzie wystąpić o nią jeszcze raz lub ją zmieniać. Ogólnie procedura długotrwała. Co do Gminy Brójce. Co to znaczy dom piętrowy? Czy dom ze skosami nim jest czy nie??? Tutaj chyba spotkaliście się z bezdusznym lub niekompetentnym urzędnikiem w Gminie, raczej to drugie. W takiej sytuacji ja udaje większego głupka, najczęściej zadaje pytania które mogą naprowadzić urzędnika na waściwe rozwiązanie sprawy, broń Boże być mądrzejszym lecz uśmiech wskazany . Do metirum. Wydaje mi się że w decyzji o war. zabudowy UG wskazuje ilość kondygnacji, nie pięter. Co to jest kondygnacja mamy napisane w właściwym Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury Dz.U.04.109.1156. Myślę, że warto pokusić się na stwierdzenie że tzw. dom ze skosami czyli dom z poddaszem użytkowym (ukochany przez Gminę Brójce ) ma taką samą ilosć kondygnacji co dom Willa na Borowej. Wysokość budynku oraz inne parametry a decyzja o war. zabudowy. Podstawą do wydania dec. o war. zabudowy jest przeprowadzenie analizy funkcji oraz cech zabudowy i zagospodarowania terenu. Jest ona załącznikiem do decyzji o war. zabudowy. Pytanie jest zasadnicze. Czy w okolicy Waszej działki znajdują się domy o wys. pow. 9m? Jeśli są, to jest to podstawowy argument ża tym by UG wydał decyzję dla budynku o wys. 9,88 (WNB ma 9,88m). Ta analiza wlaśnie ma stwierdzić że podobne domy do Waszego wymarzonego już są w okolicy i będzie on pasował do otoczenia. Jeśli nie ma takich domów to przynajmniej bym wydębił 9,5m i próbował zmienić projekt tak żeby spełniał ten warunek. Czy da się obniżyć budynek odpowie Wam potencjalny architekt adoptujący projekt lub po prostu MG Projekt. Jeli wydadzą Wam dec. o war. zab. na 9,5m to wydaje mi się że po rezygnacji z jednego stopnia podmurówki oraz obniżenia parteru powinno być ok. Jest jeszcze jeden parametr w warunkach zabudowy który powinien być spełniony. Chodzi o wysokość górnej krawędzi elewacji frontowej, jej gzymsu, attyki. W projekcie WNB powinien być do 6,5m. Pozdrawiam i życzę powodzenia PS. uzyskanie wymarzonego papierka pt. Decyzja o pozwoleniu na budowę to jedno, a majster i kierownik budowy to drugie. Chodzi mi o to że nikt po wybudowaniu nie będzie wam mierzył wysokości domu co do milimetra.
  4. Myślę że robocizna ok. 40 zł./mkw, natomiast materiał w zależności co wybierzesz.
  5. Witam wszystkich obecnych i przyszłych właścicieli domu wg. projektu WNB. Chciałbym otworzyć wątek dotyczący błędów w tym projekcie. Jako że jestem na etapie zera, bardzo przydadzą się wskazówki np. ile cm przesunąć komin żeby krokiew oparła się na murze, nie na nim??? Pozdr.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...