Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Oszolom

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    241
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    wielkopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Oszolom's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. Hej, Muszę się zapytać o alternatywę płytek łazienkowych wyglądającą jak panel. Nie mam pojecia jak zdefiniować nazwę tego czego szukam- niby panel ścienny ale na takie hasło wyszujuje mi zwykłe panele itp. rzeczy. Spóbuję to opisać: Chodzi mi o panel ścienny, stosowany przeważnie w prysznicach otwartych w "lepszej" klasy hotelach. Wygląda to jak dobrej jakości tworzywo sztuczne, przeważnie szare lub kremowe (beżowe?), tworzące całą ścianę prysznicową. Jest gładki i wg mnie elegancko wygląda. Wie ktoś jak sie to fachowo nazywa i gdzie można kupić takie panele ścienne?.
  2. Cześć. Jak w temacie. Potrzebuję pomysłu czym zasłonić od wewnątrz okno poddaszowe, szyli skośne. Aktualnie na jednym mam zamontowaną plisę dwustronną, na drugim jest roleta materiałowa zewnętrzna. Plisa sprawdza się słabo - latem tworzy się poduszka cieplna pomiedzy nią a oknem, i całe to gorące powietrze dowala jeszcze w sypialni wieczorem i w nocy. Zimą tworzy się też poduszka z wilgoci - całe okno skąpane w kroplach cieknących po karton gipsie na podłogę. Okno na którym jest roleta zewnętrzna nie ma takiego problemu -- latem dobrze izoluje ciepło, zimą skropliny sa tylko przy krawędziach szyby. Problem polega na tym że ta zewnętrzna roleta ma ograniczenie w użytkowaniu. Nie można jej rozłożyć jak jest wiatr - a zimą to co drugi dzień tak jest, i jak będzie mróz, bo już tak zostanie do roztopów. Potrzebuję czegoś do wewnątrz, bardziej przewiewnego, co zaciemni sypilanię tak jak plisa, jednocześnie nie izolując tak bardzo okna. Oczywiście roleta? musi umieć wisieć w skosie a nie w pionie. Ma ktoś jakiś patent na taki przypadek?.
  3. Bardzo dziękuję za fachową pomoc. Proszę jeszcze o informację w jaki sposób mocuje się zaczepy dolne do ramy? okna. Na zdjęciach nie do końca to widać, czy one są po prostu przykręcane?. Aha i jeszcze na koniec, czy wkręty do mocowania zaczepów i kasety górnej są w komplecie z roletą?. Pozdrawiam.
  4. Witam., Proszę spojrzeć jak do tematu podszedł expert z konkurencyjnego FAKRO, a jak Pan/Pani. Co ciekawe to samo pytanie zadałem na forum experckim okien VELUX (czyli Waszym), i tam nie uzyskałem odpowiedzi - zagląda tam Pan/Pani?. Niestety jestem z zawodu i powołania czystej krwi Przedstawicielem Handlowcem i odpowiedzi "automaty" wyczuwam na odległość . Tak na prawdę nie podjął Pan/Pani tematu -tylko odpowiedział/a na odp.... Pozdrawiam.
  5. Witam. Dokładnie tak, nie posiadam drewnianego wypełnienia pod oblachowaniem, dołączam zdjęcie (przepraszam za stan czystości - zdjęcie okna po zimie przed myciem, efekt sadzy z pobliskich domów jednorodzinnych gdzie palą wszystkim tylko nie węglem). Aczkolwiek jeśli chodzi o "wypełnienie" aby śruba mocująca miała się czego trzymać to mogę wykonać i podłożyć pod oblachowanie dwie kostki drewniane - czy takie rozwiązanie zastępcze może być?. Jeszcze jedno co do wymiaru markizy, ostatnio byłem w jednym z marketów budowlanych i taka markiza była zamontowana rozwinięta na oknie. Markiza jakiejś innej marki (w opisie że pasuje do okiem Velux), ale nie o tym. Pozwoliłem sobie dokładnie zmierzyć okno i tą markizę. Szyba miała wymiary 60x100cm. Markiza wg opisu 66x118cm i pasowała idealnie, co ciekawe rozwinąłem tą markizę ma maxa i już nie mierząc (bo za długa) stwierdziłem że rozwija się spokojnie gdzie na 1,5m. Czy jest Pan pewien, że markiza 66x118 nie obejmie mojego okna? (musi być aż 78x140cm?. Pozdrawiam.
  6. Witam. Okno nie ma tabliczki znamionowej, wyprodukowane były najprawdopodobniej na zamówienie developera stawiającego blok. Okno może być protoplastą "Skylignta" z Dobroplastu. Co do kaptura i ościeżnicy (rozumiem że to te blachy przyczepione do dachu naokoło wnęki okiennej), to są to kształtowe najprostsze blachy o grubości 1-2mm. Jedynie na dole samego skrzydła okna jest przedłużenie z blachy i tworzywa zachodzące do dachu (zamykające obramowanie). Moje pytanie jest takie:. - Czy markizę można zamocować na najzwyklejsze śruby, tak samo jak i zaczepy na dole okna?. - Przy szybie o szerokości 60cm jaka powinna być zbliżona szerokość markizy?. - Przy szybie o długości 124cm,a z obramowaniem 144cm, jaka powinna być długość markizy? 118cm z tego co mi wiadomo rozwija się dalej (podobno nawet do 126cm), może mi Pan/Pani to potwierdzić?. Aha mam okna dachowe 2 sztuki na ostatnim piętrze bloku z dachem skośnym o nachyleniu około 25 stopni. Okna centralnie na południe i latem pomieszczenie (sypialnia) bardzo mocno się nagrzewa. Jaki typ markiz mi Pan/Pani poleci?, system regulacji ręczny. Pozdrawiam.
  7. No i co to jest za odpowiedź? Żeby założyć gupią markizę zewnętrzną mam wymienić okna na dedykowane producenta?. No niezły biznes nakręcacie.
  8. Witam. Mam takie pytanie. Pytanie ogólne - markizy maja chyba tylko dwie firmy na rynku FAKRO I VELUX (ciężko znaleźć kogoś innego), w opisie markiz jest wyraźnie podane że pasują one tylko do dedykowanych okien producentów. Czy tak jest naprawdę?. Posiadam okna dachowe marki Dobroplast czy idzie założyć taką markizę na okno inne niż VELUX czy FAKRO?. Wymiary: Szyba zewnętrzna : 60x124cm. Z obramowaniem - 68x134cm. Z osłonami (płaskowniki): 76x około 140cm (około bo rama górna wchodzi pod osłonę z blachy) Ile dokładnie ma roleta po rozwinięciu? gdzieś wyczytałem że ta 118cm rozwija się prawie do 130cm?.
  9. Cześć. Potrzebuję pilne porady odnośnie markizy na okno dachowe (zewnętrznej) oraz żaluzji w środku. Pytanie ogólne - markizy maja chyba tylko dwie firmy na rynku FAKRO I VELUX (ciężko znaleźć kogoś innego), w opisie markiz jest wyraźnie podane że pasują one tylko do dedykowanych okien producentów. Czy tak jest naprawdę?. Posiadam okna dachowe marki Dobroplast czy idzie założyć taką markizę na okno inne niż VELUX czy FAKRO?. Tak w ogóle, jak to się dobiera? na stronach producentów podane są wymiary okna, ale nie ma informacji jakie to są wymiary (szyba zewnętrzna rama okna, czy też łącznie z tymi blaszanymi "maskownicami" na około ramy). Moje wymiary okna za zewnątrz to: szyba 60cmx124cm, rama 68cmx134cm, z maskownicami zewnętrznymi około 76x140cm. Da się tutaj dobrać jakąś markizę?. To samo tyczy się żaluzji , czy można coś dobrać do okna o wymiarach wewnętrznych szyby 58x119cm i do końca ramy (praktycznie wnęka okna) 131x68xm. Tutaj problemem jest chyba to że, rama od szyby do końca idzie po dużym promieniu (jest zaokrąglona) i ciężko złapać wymiar gdzie może być zamocowanie żaluzji. Sprawa pilna.
  10. No i co?. ,Mam się kierować takim kryterium że nie upiekę kurczaka w butelce?. A ile razy będę go piekł?. Coś w stylu "nie kupie samochodu osobowego bo nie wejdzie szafa".....oj ludzie.
  11. Chyba będę zmuszony do wymiany okien poddaszowych. Aktualne to chyba jakaś pomyłka i mam już dość z nimi walki. Wieje,kapie i skrapla się. Właśnie odkryłem że kapie mi na łóżko w sypialni z nawietrznika. Wymiar okiem (mierzone do ramy wewnątrz) to 130x70cm. Kąt nachylenia dachu 20-25 stopni. Możecie coś polecić niewygórowanego cenowo, aczkolwiek sprawdzonego.
  12. Ja mam w słupku nad zmywarką . Pomiędzy jest szuflada z tackami i innymi pierdołami do pieczenia.
  13. Oszolom

    Danfoss Living Eco

    Jak dla mnie tragedia. Mam 3 głowice Danfossa i dwie z Lidla. Głowice Danfossa żyją swoim życiem, dosłownie. Mam ustawione w weekend od 18:00 do 22:00 temperaturę 21,5st. Mija 22:00 a głowica jak grzała tak grzeje, prawie na maksa, kaloryfera nie dotkniesz bo się oparzysz. I tak potrafi grać do 1-szej w nocy. Na innym grzejniku, ostatnio był nastaw 15 stopni - gdzie ja nie ustawiałem takiej temperatury. Z tymi termostatami coś czuję że nie będę miał zwrotu na grzaniu tylko dopłatę. Grzeją kiedy chcą, włączają się w dzień w nocy (gdzie jest ustawione na obniżoną temperaturę 19st.). Jednego musiałem w ogóle ściągnąć bo był w sypialni i grzał prawie non stop. Czujnik otwarcia okna nie istnieje - wali na maksa od razu jak otworzysz okno. Co termostatów z Lidla nie mam zastrzeżeń - włączają i wyłączają się o zadanej godzinie i trzymają zaprogramowaną temperaturę.
  14. Ja posiadam starszą wersję od 3 lat, taką jak ta: http://www.samsung.com/pl/consumer/home-appliances/cooking-appliances/compact-oven/FQ159UST/XEO/ Jestem bardzo zadowolony, a żona jeszcze bardziej. Dzięki kompaktowym wymiarom mam piekarnik i mikrofalę w słupku na wysokości około 140cm. Bezpiecznie i poręcznie, nie rozumiem ludzi, którzy na siłę kupują piekarniki o pojemności 70 litrów i więcej - macie w domu piekarnię, czy smażalnię?. Pojemność nie do wykorzystania, a trzeba nagrzać dużo większą objętość, czas i koszty. Niech każdy sobie odpowie jak dużo razy piekł na 2-3 poziomach jednocześnie? - raz, dwa w roku? Zresztą ja tez kiedyś piekłem dwie brytfanki na dwóch poziomach, niby mniejszy a bez problemu można. Reasumując. Plusy: Kompaktowość, urządzenie dwa w jednym. Oszczędność czasu i energii. Programy automatyczne, pieczenie - smarzenie - rozmrażanie - mikrofala. Minusy: Może tylko tyle, że mikrofala nie ma talerza obrotowego, przeważnie trzeba podgrzewanie podzielić na dwa razy, po pierwszym czasie otwierasz i np. zupę i inne płynne rzeczy warto zamieszać łyżką (bo grzeje od dna naczynia) i odpalasz krócej jeszcze raz. Trzeba też pamiętać o wymianie tac, bo jedna jest dedykowana do mikrofali a pozostałe na pieczenie. Ja "gorąco" polecam:p
  15. Cześć. Był człowiek z kamerą termowizyjną(czy też termiczną). Wilgotność w mieszkaniu mam na poziomie 64-65%. Temperatura ścian i ogólnie powietrza w mieszkaniu 21-22 stopnie C. Co ciekawe temperatura okien oraz przede wszystkim wnęk okiennych i na około ram okien 14,5 stopnia C, przy temperaturze na dworze około 3-5 st.C. Czy to nie jest za duża różnica temperatur?. Wentylatory pracują prawie przez cały dzień, wyłączane są tylko w nocy. Pomogło może tak w 15%, jest troche niższy poziom wilgoci na oknach (zamiast całego zaroszonego mam takie wcięcie bez wilgoci od góry do środka okna). Zainstalowałem chemiczne pochłaniacze wilgoci, po około 1,5 tygodnia tak prawie litr wody do odlania). Jak dla mnie (co resztą potwierdził Pan od kamery), okna są źle zapiankowane, lub nawet w ogóle, oraz, ilość wentylatorów dla takiej powierzchni mieszkania jest niewystarczająca - czy jest jakiś przepis budowlany mówiący o wydatki wentylatorów do powierzchni zamkniętej?.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...