Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

heerman

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

O heerman

  • Urodziny 08.04.1978

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Lublin
  • Kod pocztowy
    20-530
  • Województwo
    lubelskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

heerman's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Witam wszystkich po przerwie świątecznej Pozrdowienia w Nowym Roku Forest-Natura Napisz jak to działa w opisanej realizacji, może jakieś fotki? Interesuje mnie jak zabezpieczony został system przed wyższymi temperaturami? Jaką temperaturę puszczałeś w rury? Były tam rurki plastikowe? Wiem że nie można ogrzewać całego domu jednym obiegiem. Myślałem rurę podzielić na równe odcinki, tak aby wszystkie obiegi miały taka samą długość, oczywiście średnica rur powyżej 50mm.
  2. Sorry ale ja jeszcze kumam co to "wkład piecowy" i "odpowiedni ciąg" I nie nazywałbym tego Legalett. To są zwykłe kanały powietrzne. Tu sie w zupełności zgadzam, Po CO TEN WYMIENNIK POWIETRZE-POWIETRZE ???
  3. Witam Wiem że znacie sie od dawna, ale wy tak zawsze sie "kłócicie"?? Dlatego że miałem je w ręku, a właściwie całą rolkę 50 metrów. Zalety opisałem w pierwszym poście. Nie rozumiem dlaczego miałbym przepłacać za ocynk. Ale nie tylko cena - przede wszystkim łatwość układania i brak jakichkolwiek złączek, kolanek. Wiem, że ocynk lepiej przewodzi ciepło. W wodnym ogrzewaniu podłogowym na początku stosowano miedź, przecież dużo lepiej oddaje ciepło, a każdy stosuje plastikowo-aluminiowy PEX który ma dużo grubsze ściany niż moje rury karbowane. Kwestia jak zabezpieczyć wylot temperatury z turbiny? Temperaturę i tak trzeba obniżyć ze względu na komfort chodzenia, nie można przecież nagrzewać podłogi do wysokich temperatur.
  4. Może ktoś wie ile KW potrafi przyjąć beton przez kanał powietrzny o długości ok 100metrów, średnicy 50-100mm. Przy temp 60-80 stopni? Pomyślałem o rurach karbowanych bo według mnie nadawałyby się do tego idealnie, w końcu w niektórych Legalett też są plastikowe rury. http://p.alejka.pl/i2/p_new/22/54/gietkia-jednoscienna-rura-karbowana-kr-75-50-75-x-64-mm-11-023-34_0_b.jpg - dostępne duże średnice 50, 80, 100 mm - łatwe w formowaniu bardzo mały promień zginania, pod całą podłogą nie potrzeba by ani jednego kolanka, złączki. - przetłoczenia na rurze zwiększałyby powierzchnię oddawania ciepła. - niska cena Jak zabezpieczyć układ przed temperaturami powyżej 90stopni za turbiną? Pomyślałem aby dodać mały wentylatorek który załączałby się gdy temp. jest za wysoka, coś jak zawór trójdrożny w wodnej podłogówce. Może ktoś ma inny pomysł. pozdrawiam
  5. Witam wszystkich. Chciałbym zacząć dyskusję na temat: No właśnie chyba tu nie poruszany. Dawno, dawno temu wymyślono ogrzewanie podłogowe w którym nośnikiem energii jest powietrzne. Pewna firma działająca w Polsce nawet coś podobnego opatentowała. Robi płyty fundamentowe i zatapia w nich kanały powietrzne plastikowe lub rury spiro o średnicach 50 lub 100 mm. Dociekliwi będą wiedzieli o kogo chodzi. I tak sobie pomyślałem. Może by tak przemyśleć coś takiego od nowa z dostępnych na rynku materiałów. Niestety nie można zbudować płyty fundamentowej bo to jest chronione patentem. Ale jak rozumuję w domu z "normalnymi fundamentami" nie powinno być problemów. Kominek wydaje się do tego idealny Zalety takiego ogrzewania: - Bezawaryjność, powietrze jako nośnik energii, brak możliwości uszkodzenia przewodów z wodą, lub przewodów elektrycznych. - Możliwość akumulowania energii w wylewce betonowej, która powinna mieć 10-20 cm. Zastosowanie takiego ogrzewania w domu szkieletowym - nie będziemy marzli nad ranem. Z jakich materiałów myślałem to zrobić: - rury karbowane średnica 50, 80, lub 100mm. elektroinstalacyjne lub drenażowe bez otworów pierwsze wytrzymują temperaturę do 90 st.C drenażowe nie znalazłem do jakich temp. Można je łatwo wyginać więc można by z nich układać pętle. Kominek z obudową jak do DGP, Turbina kominkowa która by napędzała powietrze. Pasowało by jeszcze jakoś zabezpieczyć układ przed wyższymi temperaturami. Proszę o opinie, uwagi, dyskusję
×
×
  • Dodaj nową pozycję...