Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jerzy Data

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Jerzy Data

  1. Dzięki za podpowiedź. Wszystkow jednak wskazuje na zastosowanie wełny jako bezpieczniejszego materiału jesli chodzi o przepuszczalność wilgoci. Znalazłem dosyć ciekawe podpowiedzi na stronie http://www.szkielety.com.pl i chyba tak postąpię. Zastanawiam się jeszcze nad pozostawieniem niewielkiej pustki powietrznej (pod warstwą wełny listwy 2cm grubości).
  2. Te nasze domki mają bardzo ciekawy przekrój scian. Idąc od środka domu to warstwy układają się następująco. Płyta g-k, poprzednio w oryginale była to podwójna płyta pilśniowa o grubości ok.2x1,5cm. Pod tą płytą jest gruby karton nasączony jakimś impregnatem wyglądającym jak wosk. Kolejnym elementem jest szkielet z kantówek o grubości ok. 8cm pomiędzy które były powkładane "wafle" z supremy. Kolejny karton i deskowanie bite na ukos a na to wszystko deski zewnętrzne calowe bite pionowo których łączenia zakryte są listwami. Mój dylemat polega na tym czy postąpić jak wielu sąsiadów i położyć na zewnątrz styropianu ( nie odrywając listew pionowych, które tworzą wentylacje pod ociepleniem) i na to tynk. Czy też lepiej oderwać zewnętrzne deski, położyć paroizolację, kantówki i pomiedzy nie wstawić wełnę , na to wiatroizolację i spowrotem deski. Zastanawia mnie w takim przypadku wentylacji wewnątrz ściany pod wełną. Czy tam nie pojawi się wilgoć.
  3. Szukam kontaktu z użytkownikami domów typu "fińskiego" w celu wymiany doświadczeń, szczególnie interesują mnie pomysły na ocieplenie takiego domu. Czy ktoś ma doświadczenia w ociepleniu zewnetrznym styropianem lub wełną połozonym na deskowanie zewnętrzne i otynkowanie. Co z tzw. termosem i odcięciem dopływu wentylacji do drewna. A może lepiej ocieplenie pod deski zewnętrzne. Proszę o podpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...