Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Lord_Nikkon

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

O Lord_Nikkon

  • Urodziny 02.11.1981

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Kraków
  • Kod pocztowy
    31-565
  • Województwo
    małopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

Lord_Nikkon's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. @RUMUNEZZ OOO i to jest dobra odpowiedz ktora coś już wnosi. A jaki masz system (firma) u siebie zamontowany??
  2. ok. W ramach uściślenina moich wymagań. Chodzi mi o o kominek z funcją odzyskiwania ciepła z spalin - dokładna nazwa akumulacyjne pieco-kominki. Po pierwsze czy to w ogóle ma sens? I jaki system polecacie. Cebud wygląda interesująco ale znowu gdzie indziej ocenia się go jako porażkę technologiczną. Czy system Cebudu (tj. wkłąd grzewczy + wymiennik ciepła) jest efektywny? Może już ktoś go montował? Jakieś opinie i sugestie.
  3. No nie jest to do końca odpowiedz na moje pytanie i wątpliwości a raczej reklama firmy (mało to pomaga), której osobiście nie znam (tyle tego jest). Owa reklamówka to właśnie taki fajerwerk. Zwłaszcza że nie poparty faktami i opiniami. Do tego jeszcze z Warszawy a ja jestem z Krakowa, więc dojazd mało opłacalny bo z tego co wiem to takie kominki w jeden dzień się raczej nie montuje. Chodziło mi o wybór technologi (za i przeciw) która daje zarówno najlepsze efekty jak i jest ekonomiczna w zakresie spalania. Ewentualnie wybór firmy z Krakowa.
  4. Witam! Oto adres strony firmy CEBUD Ekotechnologie Grzewcze (www.cebud.eu), która buduje kominki z funkcją pieca. Nie wiem czy jest to wyłącznie ich technologia, czy też wykorzystują jakąś ogólnie dostępną technologię. Ma to polegać na tym, że buduje się kominek z tzw. wkładem kominkowym (normalny kominek) obok którego ( za obudową) buduje się tzw. piec przez który przechodzi rura odprowadzająca spaliny i oddaje ciepło ze spalin, które normalnie poszłoby do komina. Te elemanty (szamot) z których jest ten piec zrobiony zatrzymują ciepło i ta ściana/ obudowa jest ciepła. Widziałam u nich na ekspozycji (palił się ten kominek) i wyglądało to dobrze. Kosztuje jakieś 5 tys. więcej. Ale jest problem ! Pojechałem do Tragowiska, gdzie jest inna galeria kominków (www.parkanex.pl) i tam też oferują systemy tzw. odzyskiwania ciepła ze spalin, tylko firmy austriackiej, bardzo drogie. Ale niestety zgubiłem prospekt do tego rozwiązania. tam nam powiedzieli, że system firmu cebud jest do kitu gdyż wymaga bardzo wyskiej temperatury paleniska kominka aby piec mógł się nagrzać (ok. 1000 st.). Skutkiem jest to, że palenisko jest tak gorące, że promieniowanie szyby uniemożliwia praktycznie przebywanie w pobliżu kominka. Swój system zachwalali w ten sposób, że jest niezwykle ekonomiczny, nie wymaga tak wysokiej temperatury i bardzo niewielkiej ilości drewna (ale jest dorgi, nawet bardzo). Jest natomist jego wersja uproszczona z taka nakładką szamotową na wkładzie kominkowym, która też spełnia rolę pieca. Ale w tym systemie (tak mówili) nie można zrobić rozprowadzenia ciepłego powietrza z komory kominka do innych pomieszczeń np. do pokoi na górze, co ja właśnie chciałam zrobić. Przy normalnym kominku nie ma z tym problemu. Jak widzicie mam niezły zgryz. Zawsze ostatecznie mogę zrobić zwykły kominek. Nie znam nikogo, kto miałby kominek z piecem i dlatego nie mogę tego zweryfikować. Będę bardzo wdzięczny za wszelkie porady, bo każdy wie jak jest z sprzedawcami - ich produkt jest najlepszy. Bardzo porszę o pomoc w wyborze technologii, która się sprawdza, bo na wiosnę chce już montować kominek (dom w stanie surowym w trakcie wykańczania), a skoro tyle to kosztuje to już niech będzie dobre. Z góry dziękuję.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...