Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

samboman

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    198
  • Rejestracja

O samboman

  • Urodziny 27.10.1986

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

samboman's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. Sprawdź w ustawieniach jaki masz dokładnie komunikat. Jakie filtry dokładnie zamontowałeś i kiedy?
  2. Masz rację poszukałem na stronie wodociągów i znalazłem: http://www.zakladkomunalny.pl/files/511/455c400078865/Oznaczenia%20twardosci%20ogolnej.pdf http://bip.zakladkomunalny.pl/public/get_file_contents.php?id=328286 Nie są zbyt aktualne, ale porównując wcześniejsze wyniki dostępne na ich stronie widzę, że zbytnio się nie różnią. Co do ilości wody, z faktur wynika że miesięcznie zużywam około 5m3.
  3. Mam pytanie odnośnie doboru urządzeń uzdatniających wodę w moim przypadku. Problemem jest osadzający się biało-zółty osad na armaturze, czajniku itp. tam gdzie woda. Jak narazie sprawdziłem twartość wody metodą kropekową i wyszło 16-17 st niemieckich. Z tego co wiem, jest to dość niedokładny sposób pomiaru więc będę chciał oddać wodę do analizy. Jakie parametry warto sprawdzić (mam wodę z sieci miejskiej). Ok doczytałem, zrobię podstawową fizykochemię. Mikrobiologię narazie odpuszczę.
  4. Air ++ to panel sterujący, nie oznaczenie centrali wentylacyjnej. O jakie czujniki pytasz?
  5. Odpowiedź na moje wcześniejsze pytanie, może komuś się przyda: W tym momencie diody nie sygnalizują niczego, w zamierzeniu będą odpowiednikiem ikon sygnalizujących stan połączenia w aplikacji mobilnej. Ponoć ma to być wprowadzone przy okazji aktualizacji sterowników AirMobile.
  6. Właśnie tak robię, jednak zaskoczyło mnie trochę to, że żeby poczuć komfort, a nawet żeby odczuć działającą wentylację muszę zwiększyć przepływy ponad zalecaną normę na osobę, o której wspomniałeś. Gdybym teraz ustawił nawet 90m3/h (3 osoby w domu), to raczej nie odczułbym tego, że wentylacja "działa".
  7. A jaką kubaturę wentylujesz tymi 125m3? Wiem że wentylacja jest dla ludzi, a nie dla pomieszczeń ale zastanawiam się jak optymalnie dobrać parametry przy kalibracji CF dla budynku ok 800m3 kubatury.
  8. Możesz sprecyzować co masz na myśli pisząc, że przepływy ustawione na 120m3/h? Czy ustawiłeś takie przepływy przy kalibracji CF, czy taki masz przepływ np. przy wentylacji ustawionej na 30%?
  9. W zestawie nie ma, ale Thessla w ofercie posiada system montażu ściennego. Można albo kupić, albo samemu wyspawać, zależy co korzystniej wyjdzie. Jeśli nie montujesz centrali na "lekkiej" ścianie to raczej nie musisz się obawiać drgań.
  10. Mam pytanie dotyczące sterownika AirMobile. Czy wiecie co sygnalizują trzy diody na obudowie sterownika AirMobile (po stronie portu AirB)? W instrukcji nie znalazłem wytłumaczenia.
  11. W takim razie dotnę styropian po 2-3 cm krócej po dwóch stronach, to powinno załatwić sprawę otwierania obudowy. Tak się jeszcze tylko zastanawiam jak zrobić tę obudowę ze styropianu. W instrukcji AirPack'a napisali: Uwaga: Nie należy izolować cieplnie obudowy automatyki. Centrala wentylacyjna AirPack Home 400h powinna być usytuowana w sposób zapewniający swobodny przepływ powietrza wokół obudowy automatyki tak, aby umożliwić jej skuteczne chłodzenie na drodze konwekcji swobodnej. Podejrzewam, że jeśli wewnątrz styropianowej "obudowy" zostawię 5 cm odstępu od urządzenia to nie powinno być problemu?
  12. Są jakieś przeciwwskazania do postawienia rekuperatora na np. 3 warstwach styropianu (na płasko)? Zyskałbym dzięki temu izolację od dołu (chcę obudować dookoła że względu na to, że będzie stał na nieogrzewanym styrychu) a jednocześnie uzyskam spadek do odprowadzenia skroplin.
  13. Myślę, że jeśli konieczność przerobienia niewielkiej części instalacji jest jedynym powodem, dla którego zastanawiasz się pomiędzy serią poprzednią a serią Home to raczej nie ma się nad czym zastanawiać. Jeśli chodzi o samą przeróbkę to jest to kwestia zmiany stron np. wyrzutni i wywiewu. Końcowe połączenie rekuperatora z rurami spiro i tak pewnie będziesz wykonywał rurami typu Sonoduct Thermaflex więc będzie to jedynie kwestia poprowadzenia rury na drugą stronę rekuperatora (łagodnym łukiem).
×
×
  • Dodaj nową pozycję...