Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

samboman

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    198
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez samboman

  1. Sprawdź w ustawieniach jaki masz dokładnie komunikat. Jakie filtry dokładnie zamontowałeś i kiedy?
  2. Masz rację poszukałem na stronie wodociągów i znalazłem: http://www.zakladkomunalny.pl/files/511/455c400078865/Oznaczenia%20twardosci%20ogolnej.pdf http://bip.zakladkomunalny.pl/public/get_file_contents.php?id=328286 Nie są zbyt aktualne, ale porównując wcześniejsze wyniki dostępne na ich stronie widzę, że zbytnio się nie różnią. Co do ilości wody, z faktur wynika że miesięcznie zużywam około 5m3.
  3. Mam pytanie odnośnie doboru urządzeń uzdatniających wodę w moim przypadku. Problemem jest osadzający się biało-zółty osad na armaturze, czajniku itp. tam gdzie woda. Jak narazie sprawdziłem twartość wody metodą kropekową i wyszło 16-17 st niemieckich. Z tego co wiem, jest to dość niedokładny sposób pomiaru więc będę chciał oddać wodę do analizy. Jakie parametry warto sprawdzić (mam wodę z sieci miejskiej). Ok doczytałem, zrobię podstawową fizykochemię. Mikrobiologię narazie odpuszczę.
  4. Air ++ to panel sterujący, nie oznaczenie centrali wentylacyjnej. O jakie czujniki pytasz?
  5. Odpowiedź na moje wcześniejsze pytanie, może komuś się przyda: W tym momencie diody nie sygnalizują niczego, w zamierzeniu będą odpowiednikiem ikon sygnalizujących stan połączenia w aplikacji mobilnej. Ponoć ma to być wprowadzone przy okazji aktualizacji sterowników AirMobile.
  6. Właśnie tak robię, jednak zaskoczyło mnie trochę to, że żeby poczuć komfort, a nawet żeby odczuć działającą wentylację muszę zwiększyć przepływy ponad zalecaną normę na osobę, o której wspomniałeś. Gdybym teraz ustawił nawet 90m3/h (3 osoby w domu), to raczej nie odczułbym tego, że wentylacja "działa".
  7. A jaką kubaturę wentylujesz tymi 125m3? Wiem że wentylacja jest dla ludzi, a nie dla pomieszczeń ale zastanawiam się jak optymalnie dobrać parametry przy kalibracji CF dla budynku ok 800m3 kubatury.
  8. Możesz sprecyzować co masz na myśli pisząc, że przepływy ustawione na 120m3/h? Czy ustawiłeś takie przepływy przy kalibracji CF, czy taki masz przepływ np. przy wentylacji ustawionej na 30%?
  9. W zestawie nie ma, ale Thessla w ofercie posiada system montażu ściennego. Można albo kupić, albo samemu wyspawać, zależy co korzystniej wyjdzie. Jeśli nie montujesz centrali na "lekkiej" ścianie to raczej nie musisz się obawiać drgań.
  10. Mam pytanie dotyczące sterownika AirMobile. Czy wiecie co sygnalizują trzy diody na obudowie sterownika AirMobile (po stronie portu AirB)? W instrukcji nie znalazłem wytłumaczenia.
  11. W takim razie dotnę styropian po 2-3 cm krócej po dwóch stronach, to powinno załatwić sprawę otwierania obudowy. Tak się jeszcze tylko zastanawiam jak zrobić tę obudowę ze styropianu. W instrukcji AirPack'a napisali: Uwaga: Nie należy izolować cieplnie obudowy automatyki. Centrala wentylacyjna AirPack Home 400h powinna być usytuowana w sposób zapewniający swobodny przepływ powietrza wokół obudowy automatyki tak, aby umożliwić jej skuteczne chłodzenie na drodze konwekcji swobodnej. Podejrzewam, że jeśli wewnątrz styropianowej "obudowy" zostawię 5 cm odstępu od urządzenia to nie powinno być problemu?
  12. Są jakieś przeciwwskazania do postawienia rekuperatora na np. 3 warstwach styropianu (na płasko)? Zyskałbym dzięki temu izolację od dołu (chcę obudować dookoła że względu na to, że będzie stał na nieogrzewanym styrychu) a jednocześnie uzyskam spadek do odprowadzenia skroplin.
  13. Myślę, że jeśli konieczność przerobienia niewielkiej części instalacji jest jedynym powodem, dla którego zastanawiasz się pomiędzy serią poprzednią a serią Home to raczej nie ma się nad czym zastanawiać. Jeśli chodzi o samą przeróbkę to jest to kwestia zmiany stron np. wyrzutni i wywiewu. Końcowe połączenie rekuperatora z rurami spiro i tak pewnie będziesz wykonywał rurami typu Sonoduct Thermaflex więc będzie to jedynie kwestia poprowadzenia rury na drugą stronę rekuperatora (łagodnym łukiem).
  14. Czy istnieją jakieś sensowne alternatywy dla czujki ruchu Satel Aqua Ring? Szukam czujki 360st z montażem sufitowym. Z czego wynikają problemy z połączeniem w aplikacji Integra Control przez serwery Satela? Czasem faktycznie pojawia mi się błąd "Serwer nie może uzyskać połączenia z urządzeniem" lub "Brak połączenia z serwerem". Kwestia dostępności serwerów Satel'a? Przy połączeniu przez LAN nigdy takich problemów nie ma.
  15. Wspomnieli o tym w instrukcji obsługi rekuperatora str. 10: http://thesslagreen.com/wp-content/uploads/IO_APH400h_02.2018.1.pdf Na stronie Thessli w ogóle nie ma instrukcji do AirMobile...
  16. Teraz wszystko jasne, czyli w momencie podłączenia modułu CF nie ma możliwości korzystania z Air++ oraz AirMobile: Uwaga: Jeżeli centrala wentylacyjna AirPack Home 400h jest wyposażona w moduł CF, nie jest możliwe równoczesne i bezpośrednie podłączenie panelu sterowania Air++ oraz modułu AirMobile. Możesz napisać, którą taśmę należy odpiąć?
  17. JanWerbinski - dzięki za wyjaśnienie. Ale jesteś pewien, że w serii Home panele Air++ i AirMobile wykluczają się? Na stronie Thessli jest napisane, że AirMobile i Air++ mogą pracować równolegle (potwierdził to jeden z dystrybutorów). Odnośnie panelu Air+, czy on nie działał jedynie z poprzednią serią rekuperatorów, a do serii home można podłączyć AirL+?
  18. Jest jakaś przewaga panelu Air++ nad Air mobile poza tym że wisi na scianie? I jedno pytanie odnośnie Air mobile, działa tylko w sieci lokalnej czy można się dostać do sterowania przez Internet?
  19. OK czyli chodzi o moduł CF. Rozumiem że odpowiada za adaptację przepływów wentylacji do warunków atmosferycznych i stanu samej instalacji. Przejrzałem katalog produktów Thessli i CF faktycznie przekonuje...
  20. Pisząc o CF masz na myśli Calibrator CF, czy moduł CF? Jakie modyfikacje wentylacji masz na myśli? Generalnie to miałem zamiar skalibrowac ją raz (instalacja jest już zbudowana) po podłączeniu i więcej nie ingerować. Da się tak, czy jednak CF będzie potrzebny?
  21. W najbliższych tygodniach chcę kupić Airpack home 400, możecie doradzić czy warto montować samemu czy jednak instalator dodatkowo skalibruje centralę (polecacie kogoś z mazowieckiego)?
  22. Większośc tańszych pił np. ukośnic raczej nie zapewnią dużej powtażalności jeśli chodzi o docinanie kątów 45 st. Pomijam to, że w kątach nie zawsze potrzebne nam jest idealnie 90 st. więc dobrze jest "pobrać" faktyczny kąt i dopiero wtedy docinać listwy pod te wartości. Bardzo dużą powtarzalność i jakość cięcia zapewni Ci np. Festool Symmetric, jednak cena (jeśli nie wykorzystasz tej ukośnicy zawodowo) jest zaporowa. Są też metody aby "domowym" sposobem dobrze dopasować listwy w narożnikach: Jednak pytanie czy przy 200mb starczy Ci cierpliwości na takie zabiegi.
  23. samboman

    Wiata - jak zbudować ?

    Dzięki za odpowiedź. Jeszcze dwa pytania, na ile centymetrów powinien wychodzić daszek z przodu drewutni tak aby zacinający deszcze zbytnio nie moczył drewna? Połączenia krokwie - płatew chcę zrobić na zacios oraz wkręt ciesielski z łbem talerzykowym, to powinno wystarczyć - nie ma konieczności stosowania łączeń ciesielskich?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...