Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

alopus

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

O alopus

  • Urodziny 19.01.1980

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Kraków
  • Kod pocztowy
    30-361
  • Województwo
    małopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

alopus's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. CZARNA LISTA: Krupa Bruk z Chrzanowa http://krupabrukchrzanow.w.interia.pl/ - ułożenie kostki umówione 4 m-ce wcześniej, w międzyczasie kontakt (z mojej strony) celem upewnienia się, czy aby wykonawca pamięta. Tydzień przed umówionym terminem kontakt celem potwierdzenia, Pan nieco zdezorientowany, ale tak pamięta, będą w poniedziałek... W poniedziałek krótka rozmowa, nawet dość uprzejma (bo nie zdążyłem : JA: Dzień dobry, miał być Pan u mnie dzisiaj, KRUPABRUK: Musi Pan sobie wziąć (sic!) inną firme... ciach przyciskiem czerwonym. Tak to się za komuny robiło, zarobiony panie brukarzu.
  2. Naprawdę nikt nic nie wie o tych rurkach? A może to jakaś tajemnica?
  3. Witam wszystkich Rozpoczynam wiosną ocieplanie budynku, a ze ścian zewnętrznych wystają mi metalowe rurki, prawdopodobnie umieszczone tam w trakcie budowy, tzn 40 lat temu. Są na wysokości stropu nad parterem (zatopione w płycie?), z trzech stron budynku (nie ma ich od wschodu). Ściany mają budowę: z zewnątrz cegła silikatowa, pustka, pustak skawiński. Czemu służą te rurki? Czy wentylacji pustki? Ponieważ mój ekspert od elewacji orzekł, że są bo są, a ja nie odpuszczam, proszę o pomoc. Jeśli rzeczywiści służą wentylacji pustki (dom jest suchy), czy mogę je przykryć styropianem? Pod linkiem foto: https://picasaweb.google.com/101859085847636253527/RurkiNaDomku?authuser=0&authkey=Gv1sRgCLzq15rXgJHHhAE&feat=directlink. Z góry dzięki za pomoc.
  4. alopus

    Tirotherm - słyszał ktoś?

    Hm, to naprawdę taka niedostępna w kraju technologia? Czy to, że na Ukrainie popularna zniechęca ? Technologia nowa (czy na pewno?), ale jeśli stosunek ceny do jakości wypada dobrze i są na to dowody (na razie 1), to ja chętnie zostanę pionierem.
  5. Witam Ponieważ bedę ocieplał dom na wiosnę, byłem, tak mi się wydawało, z tematem co nieco obyty. Zdecydowałem się na styropian, podpisałem umowę z wykonawcą, wpłaciłem zadatek... No i przyjechali znajomi z Ukrainy. Rzekli - jaki styropian, on - tu minusy - wiadomo - tylko Tirotherm! Ocieplaliśmy dom rok temu i jesteśmy bardzo zadowoleni. 1 cm tego czegoś (nakłada się jak tynk, max 4cm grubości, są to malutkie kuleczki styropianu zatopione w emulsji? cementowo-wapiennej) izoluje mniej więcej tak, jak jedna cegła - ile to styropianu? Znajomi ocieplali warstwą 2 cm, cenowo podobno wyszło troszkę drożej od styropianu (nie dopytałem jakiej grubości i jakiego, myslę, że o tej samej "izolacyjności", jeśli można tak powiedzieć). Ma tą zaletę że oddycha, się nie pali, nie jest toksyczny w żadnym stopniu, łatwiej i szybciej się toto nakłada. I stąd pytania następujące - kto o tym słyszał? Może ktoś coś o tym napisać więcej? W polskim ynternecie nic. Znalazłem firmę z Niemiec, która sprzedaje tylko tam, no i we Włoszech. Czy jest jakiś polski dystrybutor? Nie wiem czy mogę podać linka do strony z info o produkcie, przetłumaczonej pięknie na polski przez googla - ktoś mnie posądzi o reklamę (chyba antyreklamę)? Podaję: http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=de&u=http://www.goidinger.com/tirotherm.php&ei=Qf76To25LYHb8gOqt5mGAg&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=3&ved=0CDcQ7gEwAg&prev=/search%3Fq%3Dtirotherm%26hl%3Dpl%26client%3Dfirefox-a%26sa%3DX%26rls%3Dorg.mozilla:pl:official%26nfpr%3D1%26biw%3D1600%26bih%3D835%26prmd%3Dimvns
×
×
  • Dodaj nową pozycję...