Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rexio4050

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

Rexio4050's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Witaj Sokrates, Idziesz chyba dobrą drogą, tez myślę że to nieprawidłowe wykonanie. Bardzo ważna sprawa to niestosowanie do komina klinkieru „dziurawki”, ale piszesz że masz pełną cegłę więc sprawa odpada. Pomogłeś mi kiedyś więc podzielę się moimi sugestiami: 1) Niestaranne położenie zaprawy między cegłami – to jednak mało prawdopodobne jak zerkam na twoje fotki. Wszystko wygląda starannie a ta opcja oznaczałaby że miejscami są szczeliny w zaprawie i cieknąca woda wędruje sobie przez nie wyciekając gdzie popadnie. To możliwe ale mało prawdopodobne. A już na pewno nie jest to wina braku „kogutka” lub innych wynalazków. 2) Nieprawidłowo wykonana obróbka blacharska – obstawiam tą opcje. Wiem że ekipa była dobra ale obróbkę można wykonać na różne sposoby. Obecnie popularne jest stosowanie taśmy Wekaflex + blacha. System pochodzi z Niemiec ale ma podstawową wadę, nie sprawdza się w 100% na kominach z klinkieru. Ktoś powie że ja tak mam i jest dobrze. OK, zgadzam się, sam widziałem takie kominy i też nic nie ciekło. System ma jednak wadę bo doskonale nadaje się do powierzchni gładkich a nie do klinkieru. Czasem sprawę ratuje dobrze wykonana „blacharka” a to oznacza że musi być prawidłowo podcięta cegła zaś blacha wygięta, wprowadzona w wycięcie razem z poprawną izolacją. Wtedy będzie OK. 3) Źle wykonany kołnierz wokół komina, w miejscu styku komina i papy/folii – mało prawdopodobne ale możliwe. Wtedy skroplona woda cieknie po papie/folii i płynąc sobie pod dachówkami zacieka na ścianę komina. W takim przypadku wody nie ma dożo bo pochodzi ze skraplania wilgoci, ale wystarczy aby były zacieki. Tego jednak tak na oko nie sprawdzisz, musisz dobrać się do miejsca pod dachówkami. Innych pomysłów nie mam. Czy sensowne to sam zdecyduj, najwyżej zignorujesz posta. Sam obstawiam opcję nr 2. Chyba obecnie najczęstszy przypadek, sami dekarze tak mówią. Nie pozostaje nic innego jak wejść na dach i zwyczajnie popatrzeć. Pozdro i powodzenia.
  2. Mimona, nie chodzi o to co masz pod dechą ale czym ją kryjesz (choć oczywiście folia pod płytą g-k też jest ważna). Pełne deskowanie kryte papą daje efekt taki że "kolega" z ząbkami stroni od papy. Papa ponadto jest odporna na impregnat desek itp itd. Dechy oczywiście możesz tez pokryc membraną ale to zupelnie nie polepsza sytuacji. Na tym wywody kończę. Nikogo na siłę nie zmuszam do konkretnych rozwiązań. Pozdrawiam wszystkich. Pa.
  3. OK, to odpowiem. Straty ciepła zależą od izolacji a nie od desek ale to pewnie sam wiesz. One są przecież jedynie elementem konstrukcyjnym nie zaś wpływającym na izolację. Trochę czasu straciłem na to jakie pokrycie wybrać. Każda technologia ma swoje plusy i minusy. W poprawności wyboru utwierdziłem się ostatecznie po rozmowie z „Panem Kaziem” z pewnej dużej hurtowni budowlanej. On wybrał membranę bo jak sam powiedział i tu cytuję „siedzę w budowlance już tyle lat, tyle widziałem i przecież wiem prawie wszystko”. Ale po dwóch sezonach człowiek ten, a mam wrażenie że naprawdę dużo wie, przeklinał niemiłosiernie to co wybrał. Wytłumaczyłem mu co ja zamierzam zrobić a on przyznał że to najlepszy wybór i teraz sam tak by zrobił. Długo rozmawialiśmy i sam przyznał że wszelakiego rodzaju folie lub membrany są dobre ale... i tu by długo opisywać. Czas oczywiście pokaże czy to był dobry wybór. PS. Ostatnio koledze wszedł jakiś gryzoń i posiekał membrane. I wymień to teraz. A jak gryzoń polubił okolicę i będzie przychodził w przyszłości?
  4. Dziękuję Sokrates, tak myślałem że krokwie to 8x20. Murłaty i płatwie też zwiększę do 18x18. Ładnie wybrałeś i wszystko wygląda super. Dobrze czasami podpytać. Jeszcze raz dzięki. Pozdrawiam wszystkich, trzymajcie się.
  5. Sokrates, uprzejmie się przypominam z przekrojami więźby. Nie zapominaj proszę o mnie. Czekam cierpliwie. Co do pytania dlaczego pełne deskowanie to chyba odpowiedź jest jasna. Jak ktoś nad tym posiedział to wie i tłumaczyć nie trzeba. Nie jest to tanie rozwiązanie i pewnie ktoś ma inne nastawienie i swoje teorie. Ja to szanuję i nie zmieniam nikogo na siłę. Pozostanę jednak przy swoim pomyśle. Pozdrawiam i cierpliwie czekam.
  6. Witaj Sokrates. Jeśli możesz to podaj proszę wymiary swojej więźby, mam na myśli przekroje. Poniżej podaję moje planowane, proszę podaj swoje odpowiedniki: 1. Murłaty i płatwie 14x14cm 2. Krokwie 8x20cm 3. Jętki 5x18cm 4. Deski do pełnego deskowania 2,5x12cm Pozdrawiam,
  7. Sokrates, dzięki za ekspresową odpowiedź. Przyznam że dałeś zagwozdkę, jeśli wszystko było ciśnieniowo impregnowane a po malowaniu nic nie widać to super. Myślałem że przy takim eksponowaniu ciężko będzie ukryć zielony impregnat jasną bejcą. Gdzieś w Muratorze widziałem jak całe widoczne drewno specjalnie nie było impregnowane no i cały czas tym się kierowałem. Wychodzi na to że dla pewności trzeba zwyczajnie kupić dechę i zrobić próby. No i jeszcze jedno pytanie, czy zwiększałeś wymiar krokwi? Oryginalnie jest 7x18 a ja zwiększam do 8x20. Zwiększam ze względu na wytrzymałość i ze względy na efekt wizualny. Twoja więźba służy za wzór, już dałem zdjęcie dekarzowi z wytycznymi. Absolutnie wspaniała, prostota i piękno. Długo szukałem czegoś takiego. Przepraszam że męczę pytaniami ale to często jedyna droga aby w czymś się upewnić.
  8. Witaj Sokrates, Śledzę wasze poczynania od dłuższego czasu i efekt bardzo mi sie podoba. Więźba dachowa zachwyca, przyznaję że będę się wzorował. W marcu zaczynamy naszą Bryzę 2 i mam w związku z tym pytanie. Czym impregnowałeś więźbę (brak zielonego impregnatu więc domyślam się że czymś bezbarwnym) i jakim kolorem to pokryłeś. Szukamy z żoną czegoś co będzie pasowało do stolarki w kolorze złoty dąb. Może przeszedłeś już tę drogę i pomożesz radą. Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...