Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Lapeno

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    166
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Toruń
  • Kod pocztowy
    87-100
  • Województwo
    kujawsko-pomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Lapeno's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. "Prosta automatyzacja" dnia codziennego. Steruję światłem, alarmem, bramami. Standardowe akcji na zasadzie - po zachodzie słońca zapal tę lampę, włącz to / wyłącz tamto. Sterowanie biegami rekuperacji. Opuszczanie / podnoszenie rolet. Nic wielkiego.
  2. Mam to zrobione tak. Wszystko idzie po kablach - każdy obwód światła idzie osobną wiązką do szafy w kotłowni. Sterowanie idzie po kablach utp. Każdy włącznik / wyłącznik w ścianie ma pociągniętą swoją skrętkę. Skrętki idą też do drzwi garażowych, do bramy. Czujki ruchu (z 9) też mają swoją skrętkę. System steruje światłem (każdym wewnątrz i na zewnątrz), rekuperacją, alarmem (włącz, rozbrój na kod), bramami garaż i wjazdowe. Sterowanie przez apkę z możliwością dowolnego konfigurowania przycisków. W samej szafie mam na listwach mam powieszone moduły - osobny moduł od rekuperacji, osobny od listew LED, kilka osobnych do świateł. Dokumentacja instalacji też by się znalazła.
  3. Witajcie, Po niemal dwóch latach od wprowadzenia się do nowego domu, dzisiaj dopiekł nam znów zamontowany system domu inteligentnego. Ostatnio coraz częściej się po prostu zawiesza, wyłącza bez powodu i szlag człowieka może tylko trafić. Zastanawiamy się więc nad opcją przejścia z całością do kogoś innego. Obecna firma zamontowała swoje moduły, pospinała całość okablowania, dała swój ruter i ma możliwość zdalnego dostępu. Na ile Waszym zdaniem jest w ogóle opcja, żeby ktoś inny to wziął pod swoje skrzydła. Trzeba by rozmontować całą szafę? Wyciąć obecne moduły, wpiąć innej firmy... Czy rozważał ktoś taki scenariusz?
  4. Rury na poddaszu położone są na deskach nabitych na podłodze (na jętkach). W skosach do kalenicy położona jest wełna, pomiędzy jętki też powkładana jest wełna.
  5. Zrobiło się zimno i zauważyłem, że mam w narożnikach okien dachowych od środka lód. W domu jest wentylacja mechaniczna z rekuperacją. Po oknach nie płynie woda. Jedynie na dachowych widać przy brzegach kondensację pary wodnej i robi się lód. Okna dachowe FAKRO. Ten typ tak ma?
  6. Witam, Zastanawiałem się co jest nie tak, że mam w łazience na piętrze tak zimno. Szukałem, szukałem i mam źródło. W skosach mam porobione punkty świetlne - halogeny. Jak wycinali otwory wiertnicą, to nacieli położoną pomiędzy regipsem a wełną folię. Teraz w halogenów po prostu wieje lodowatym powietrzem. Jak to naprawić? Muszę coś z tym zrobić, bo halogenów jest dużo i praktycznie z każdego wieje.
  7. W grudniu włączyła jest na 8h, ale to poszło na wygrzewanie zbiornika w nocy z piątku na sobotę co tydzień.
  8. Jest to nasz pierwszy rok w tym domu i wiele rzeczy o efektywnym jego użytkowaniu muszę się nauczyć. Póki co mam taryfę G11 w Enerdze. Stawka za 1 kWh to 60 groszy, co daje ponad 500 złotych za ogrzewanie. Do tej pory stosunek całkowitego zużycia prądu do zużycia prądu przez PC to było niemal 50/50. Firma która montowała PC twierdziła, że to się nie będzie opłacało. Sąsiedzi mają dom ok 180 m2 gdzie ogrzewają gazem. Za grudzień wyszło im 300 złotych.
  9. Witam serdecznie, Podpowiedzcie proszę co może być powodem tego, że z anemostatów wieje powietrze o różnej temperaturze w poszczególncych pomieszczeniach. Na parterze nawiewa w miarę stabilnie, ale na piętrze nawiewa powietrze zdecydowanie zimniejsze i co ciekawe w każdym pomieszczeniu na piętrze jeszcze są różnice. Generalnie lecę na biegu niemal jałowym (50m3), bo na górze dmuchało zimnym powietrze i jeszcze nierówno. Rekuperator jest na parterze w kotłowni, rury idą na górę po jednej ze ścian i rozprowadzenie do pomieszczeń zrobione jest na poddaszu.
  10. Chcę / muszę zrobić termowizję bo naprawdę mi to spędza sen z powiek. W obecnym układzie mogę jedynie powiedzieć, że PC (powietrzna) jest słabo opłacalna w stosunku do innych źródel ogrzewania.
  11. Nie wiem jak Wy to robicie, ale u mnie wychodzi MASAKRYCZNE zużycie prądu. Pompa Daikin Altherma EHVH16S26C9W + ERLQ011CW1 Za okres 01.12.2015 do 02.01.2016 to ponad 864,8 kWh. Oczywiście, dom nie jest mały (240 m2), ale jest rekuperacja, jest grube ocieplenie, porządne okna a mam wrażenie, że prąd wycieka strumieniami.
  12. Wg informacji od szefa firmy budowlanej, to na styropian położyli siatkę, potem dali podkład a potem tynk, potem farbę. Podkład miał być jakiś specjalny, żeby tynk się trzymał. Zdjecia zaraz spróbuję zrobić.
  13. To mnie właśnie zastanowiłeś. Całość czymś jednak zaciągneli - klejem raczej nie. Może i tynkiem? Cholercia, muszę przedzwonić i podpytać.
  14. Witam Forumowiczów, Pierwsza zima w nowym domu i pierwsze kwiatki / wątpliwości. Obleciałem dzisiaj wieczorem dom z latarką i zauważyłem na elewacji, że widać jakieś ślady, place, zacieki, łączenia płyt styropianiwych, punkty po kołkach. Zdziwiłem się mocno i nie wiem, czy to jest normalne, czy też firma która robiła elewcję delikatnie mówieć dała ciała. Elewacja (no i ocieplenie ścian) zrobiona jest na bazie szarego styropianiu z frezem o grobości 20 cm (Genderki, trzymał parametry gęstości - wążyłem paczki), potem siatka, oczywiście listwa startowa. Na całość farba jakiś gotowiec (nie pamiętam nazwy) - kolor jasny szary. Jak kołkowali, to dawali potem w miejsce kołkowania zaślepkę ze styropianiu (tutaj zaślepki były z białego styro, nie mieli z szarego - nie są podobno dostępne na rynku). Porobiłem kilka zdjęć - kiepsko dosyć widać, ale może ktoś będzie łaskawy i spojrzy. Atakować wykonawcę o błędy wykonacze, czy nie ma co się spalać?
  15. Fajne to jest! Dziękuję bardzo za info.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...