Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

bat_-87

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

O bat_-87

  • Urodziny 04.04.1987

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    warszawa
  • Kod pocztowy
    01-485
  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

bat_-87's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. nie mam modułu chłodzenia. wykres COP mojej pompy: [ATTACH=CONFIG]466022[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]466023[/ATTACH] W zimę ustawione mama 22-23oC na zasileniu temperatura 26-28oC (bez regulatora pogodowego) Wg wykresu przy zasilaniu 35 dla 0oC COP jest 5 Ja daję na zasileniu 26-28 oC dla 0oC COP jest 7??? tak mam to rozumieć? na dziś ma 17,5oC to COP dla CUW 46oC wynosi 6 Dobrze rozumiem? Ja nie chcę gromadzić ciepłą na zimę. Na wykresie ukazane są zmiany temperatury gruntu w zależność od głębokości i pory roku. [ATTACH=CONFIG]466024[/ATTACH] Moją instalacją chciał bym przesunąć zbocza sinusoidy na zimniejsze miesiące. Oraz podnieść szczyt w miesiącach zimowych. luty marzec kwiecień mają stosunkowo duże nasłonecznienie tak samo jak wrzesień i listopad. Dostarczanie ciepła do gruntu spowalniało by jego oziębianie, zauważcie na jakich temperaturach pracujemy . W powyższych miesiącach uzyskanie temperatury 15-17 oC z kolektorów to pestka. W opracowaniach niemieckich spotyka się ograniczenie wielkości DZ poziomego lub pionowego o 1/3 przy pracy z kolektorami. Ba w pionowych zapobiegają stałemu obniżaniu się temperatury odwiertów DZ na przestrzeni lat. Przy dzisiejszych cenach prądu zysk 25% w skali roku jest ogromy. (mam Pv na starych zasadach i to spore= rachunki opłaty stałe) za 15 lat eldorado z gromadzeniem się skończy.... i wtedy będzie problem a ceny energii jeszcze pójdą w górę.
  2. Witam, Mam pompę ciepła gruntową, działa świetnie, kolektor płaski na 1,5 m, teren podmokły na 3 m twarda glina, temperatury DZ lato 17°C, zima 2,5°C. DZ cały czas w mokrym gruncie. Zastanawiam się nad regeneracyjnym ogrzewaniem gruntu kolektorami słonecznymi. Pomysł jest taki, żeby na głębokości 1 m nad Dolnym Źródłem (fajnie było by pod ale nie chcę uszkodzić DZ) zakopać pętle z PEXa od podłogówki, połączyć to wszystko rozdzielaczem z podłogówki następnie pompa i trzy kolektory słoneczne płaskie 6m2, zalane glikolem. Z 1 m² solara otrzymamy 450 kWh/r x 6 m² = 2700 kWh/r Podniesienie temperatury DZ o 5°C daje wzrost COP o ~1. Jest o co walczyć przy obecnych cenach prądu 0,85-13,6 zł za kWh Zakładając, że grunt w lecie na dzień dzisiejszy mam 17,5°C na zasileniu , to przy dalszym wpompowywaniu ciepła w grunt z kolektorów start sezonu grzewczego, byłby np. z 23°C. Maksymalna temperatura DZ dla pompy gruntowej to 25°C.(dlaczego?) Miał bym dużą masę gruntu o podwyższonej temperaturze. Ciekawi mnie, ile energii można by zmagazynować w takim gruncie? Solary miałyby w takim zastosowaniu wysoką sprawność i w zasadzie wszystko, co wyprodukują, nawet temperaturę rzędu 5°C, mogłoby w zimie regenerować DZ. Czy znajdzie się ktoś odważny, kto policzyłby sprawność? Czy energia zakumulowana w lecie przetrwa do zimy? O ile taka instalacja skróciłaby regenerację gruntu dla DZ? Jaka byłaby oszczędność w zużyciu prądu przez pompę ciepła? Czy straty przez przewodzenie dalej w grunt to rzeczywiście w tym przypadku straty? Aspekt ekonomiczny: wszystko używane i jak najtaniej ale porządnie:) Temat na czasie, proszę o aktywny udział ludzi mądrzejszych ode mnie Pozdrawiam Bartłomiej
  3. Witam, odnośnie zapytania o dobrego stolarza polecam Pana Łukasza Sztygowskiego z ulicy Hipolitowskiej rodzinna firma działająca ponad 30 lat, robił mi schody dębowe drewniane i drzwi oraz łazienkę w merbau - porządna, dobra robota polecę z czystym sumieniem tel 0 692 176 718 pozdrawiam Paweł W.
  4. http://www.ekoenergia.eu/files/Instrukcja%20R501%20u6x.pdf już wiem co z moim sterownikiem po treściwym kontakcie z serwisem a także producentem sterownika -(compit) okazało się ze na 99 % są sklejone styki przekaźnika odpowiadające za załaczanie pompy. (po wyłaczeniu zasilania i wypięciu kabli od pompy co jest przejście między pinem 8 i 10 ) Niestety chcą żeby sterownik im wysłać i naprawa 5 dni nie mogę sobie na taką przerwę pozwolić wiec z naprawą poczekam do lata a narazie obmyśliłem inny plan : pompę podłącze do regulatora pokojowego i to on będzie nią sterował a piec będzie sobie chodził z parametrem n
  5. W instrukcji jest napisane, że próg załączenia pompy CO wynosi 30st C i tego nie da się zmienić. Pompa załącza się wraz z podaniem napięcia i nie zależnie od ustawień stopni coś jest ze sterownikiem (nie ustawieniami) tak jak by był podłączona wprost do zasilania 230V. po świętach zadzwonię do serwisu
  6. Wydaje mi się ,że problem jest z sterownikiem pieca. Wczoraj zrobiłem mały test i wychłodziłem piec do 30st C ...29....28 st C i pompa CO nadal chodzi . Podłączenie elektryczne jest na pewno OK Coś musi być ze sterownikiem gdyż podaje cały czas napięcie na pompę. Dodam że 2 miesiące temu sterownik mi padł i wymieniłem go na nowy z 2011r moduł taki sam prosto z elektrometu chyba będę musiał go zareklamować.
  7. czy mógł byś mi powiedzieć gdzie można ustawić (jaki parametr zmienić ) ?bo w instrukcji nic takiego niema? zaznaczam, że mam sterownik R-501 (mała skrzynka koło podajnika- sterownik i panel na górze kotła )
  8. Witam Wszystkich ''Ustawiaczy Pieca'' Po przeczytaniu większości wypowiedzi z tego postu nie znalazłem (przeoczyłem) odpowiedz na moje pytanie: Sterownik R501 mianowicie rozpatrujemy sytuacje z regulatorem pokojowym : regulator rozwiera styk kontrolka gaśnie po pewnym czasie wszystkie kontrolki(urządzenia- podaj ,went) się wyłączają i kontrolka pompy CO gaśnie miga tylko kontrolka pracy . Wg instrukcji pompa powinna stać jeśli temp jest niższa niż 85st C. Wg instrukcji nowszej "pompa może zostać wyłączona jeśli temperatura spadnie poniżej sumy parametru E i n z kreską na górze" moje nastawy to E1 b 250 o 60 L 2 u -- J 60 F 30 P29 E2 E 35 h 90 r 20 4 60 n z kreską na górze 40 nastawa na piecu 52 stC Rozumuje tak: 35st C + 40 st C =75 st C czyli gdy styk regulatora się rozwiera, pompa po jakimś czasie (wybieg + coś tam) powinna się wyłączyć jeśli temperatura jest mniejsza niż 75st C pompa CO chodzi nadal. W domu miałem 22 zmniejszyłem na 19 i po 2 gdz sprawdzałem co jakiś czas ona ciągle chodzi. wychładza piec do 35st C i on przechodzi do pracy. pompa CO nie wyłącza się. w czym tkwi problem?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...