Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mikaku

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez mikaku

  1. chyba 9003.. przyniose RALownik z pracy w poniedziałek ..można podjechać do Fluggera oni tez powinni miec ralownik jak pamietam..
  2. szukamy polecanego szklarza co zrobi piekne lustra na wymiar i dodatkowo szybe w kuchni ..polecicie kogos z pomorskiego?
  3. widzialem ze kilka razy polecano tu Sikaflex 11FC do laczenia paneli np.z plytkami lub do dylatacji miedzy panelami.. zastanawiam sie czy taki kit soudal do parkietu to nie jest "to samo"? http://www.soudal.pl/index.php/limit_4/uszczelniacze/inne-uszczelniacze/kit-do-parkietu.html .. co lepsze, jakie sa roznice?
  4. mikaku

    Mop parowy

    witajcie, chcielismy z Żoną położyć tą mozaikę pod prysznicem i zamontować odpływ liniowy, bez brodzika.. wykonawca twierdzi, że jest przeciwny takiemu rozwiązaniu, bo te płytki mają nasiąkliwość 10% i i nie da gwarancji na wykonawstwo, ze moga odpadac itp.. mialo to byc fugowane fugą epoksydową i zastanawiam się czy to faktycznie możliwe że plytka niby lazienkowa i ma robic takie problemy...?
  5. kurcze, a ja szukam metody na jesion.. zeby on byl faktycznie bielony, z elementami szarymi.. a nie różowy... chciałem podpowiedzieć stolarzowi jak uzyskać taki efekt..
  6. witajcie, planujemy z Małżonką podłogę i schody, wybór padł na jesion, nasz stolarz pokazał nam schody które zrobił dla kogoś innego, muszę przyznać, że miały lekki odcień różowawy, czego bardzo bym chciał uniknąć.. mówił, że używał bejcy ZAR i lakieru chciałem go prosić o wypróbowanie jakiejś innej metody, żeby tego różu uniknąć - schody i podłoga ma pasować do płytek AZTECA Jasper Lux Grey i jestem zdania, że jak się uniknie tego różowego to będzie idealnie.. mój pomysł na przygotowanie takich schodów/podłogi: 1.ługowanie? 2.przecierka/szlif 3.olejowanie na biało lub bejca nie na bazie wody 4.lakier podkład nie na bazie wody 5.lakier poliuretan ..tak patrze i mam wrażenie, ze przekombinowałem trochę, ale zależy mi żeby uzyskać kolor "bielony" z elementami ciemniejszymi, które beda wygladały szarawo, a zdecydowanie uniknąć różowego pomożecie? co podpowiedzieć stolarzowi zeby efekt był taki jak oczekiwany
  7. Witam. Ja takze szukam ekipy do wykonczenia wnetrza. ok.140m. Zakres prac: zabudowy z plyt GK, podwieszane sufity, malowanie pokojow, lazienki - plytki i bialy montaz plus prysznic podtynkowy, elektryka w podwieszanych sufitach, podloga plywajaca. Mozecie polecic kogos sprawdzonego? Najchetniej jedna ekipa zeby potem nie bylo zwalania winy na poprzednikow jak cos pojdzie "nie tak"..
  8. witajcie, ja zdecydowalem sie kupic nieruchomosc w stanie surowym zamknietym od dewelopera z zalozeniem ze w cenie jest doprowadzenie do stanu deweloperskiego; troche zaluje tej decyzji ale mniejsza z tym.. deweloper, tak jak kolega wczesniej, najpierw na poddaszu zamontowal plyty g-k (zwykle a nie wodoodporne) i zaszpachlowal zalamania i wkrety.. a ze wzgledow roznych, tynki maszynowo kladzione zostaly dopiero w grudniu, niestety, nie zapewniono im prawidlowej wentylacji.. efektem jest fakt, ze plyty sa tak mokre ze mozna je wgiac, pojawil sie grzyb plesniowy na plytach.. majster budowy probowal mnie przekonac ze to tylko powierzchniowe, ze wstawia nagrzewnice (olejowe) i wysusza plyty i bedzie ok. mam powazne zastrzezenia do tej sytuacji i nie chce potem bujac sie z reklamacjami no i samym grzybem.. czy są jakies normy/standardy mowiace o kolejnosci wykonywania prac ? "zgodnie ze sztuka budowlana" to troche zbyt ogolne.. pytalem juz o to w innym watku, ale tam cisza..
  9. witam, ja zdecydowalem sie kupic nieruchomosc w stanie surowym zamknietym od dewelopera z zalozeniem ze w cenie jest doprowadzenie do stanu deweloperskiego; troche zaluje tej decyzji ale mniejsza z tym.. deweloper, tak jak kolega wczesniej, najpierw na poddaszu zamontowal plyty g-k (zwykle a nie wodoodporne) i zaszpachlowal zalamania i wkrety.. a ze wzgledow roznych, tynki maszynowo kladzione zostaly dopiero w grudniu, niestety, nie zapewniono im prawidlowej wentylacji.. efektem jest fakt, ze plyty sa tak mokre ze mozna je wgiac, pojawil sie grzyb plesniowy na plytach.. majster budowy probowal mnie przekonac ze to tylko powierzchniowe, ze wstawia nagrzewnice (olejowe) i wysusza plyty i bedzie ok. mam powazne zastrzezenia do tej sytuacji i nie chce potem bujac sie z reklamacjami no i samym grzybem.. czy są jakies normy/standardy mowiace o kolejnosci wykonywania prac ? "zgodnie ze sztuka budowlana" to troche zbyt ogolne..
×
×
  • Dodaj nową pozycję...