Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gachi

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    15
  • Rejestracja

O Gachi

  • Urodziny 14.01.1982

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    małopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Gachi's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Gachi

    Wymiana gruntu

    do - 0,3m humus dalej do -2m glina z piaskiem IL=o,4 dalej do 4m pył piaskowy IL-0,58 dalej do 5m piasek ID=0,6 i ostatnia warstwa puł piaskowy IL-0,2 Woda na poziomie -1,8m -> stabilizacja na -1.0m
  2. jak możesz kupić bez vat, to się opłaca, ale z fakturą + VAt nie. U mnie stal po 2750 brutto/t (okolice Wieliczki)
  3. Podpowiem ogólnie dla zbrojenia odginanego : Przyjmij oko zbrojenia 15x15[cm], stal fi 12 - średnio ci wyjdzie 12kg stali/m2. 1mb fi12 zebrowanej=0,89kg. 7x5,5=38,5m2x12kg=462kg/0,89 = 519,1mb Pre zbrojeniowy ma 12mb=> 519,1/12=43,25szt. Kup 50 szt fi 12 po 12mb. To tak ogólnie - może być drut fi10 Weźmiesz jeden projekt i masz fi12 wszędzie, w innym fi 10 a w jeszcze innym na przemian fi10/12 Moja podpowiedz, to tylko sugestia. a propos - po ile kupujesz stal?
  4. Gachi

    Wymiana gruntu

    Dzięki jajmar za wyczerpującą odpowiedź
  5. Witajcie, Czy wiecie cokolwiek na temat jakości stali zbrojeniowej importowanej z Ukrainy? Cena, to ok 1500PLN/t netto.
  6. Witajcie! Chcę wykonać wymianę gruntu pod płytę fundamentową ( opaska szerokości 1,5m pod brzegiem płyty-ok 60mb. W sumie 1,5x1,2x50=90m3). Trochę tego potrzeba. Nie można zastosować kruszywa o frakcji od 0 - bo będzie brak funkcji filtracyjnej podsypki. Orientowałem się w cenie kruszywa. Najtaniej pospółka( 30pln/t), piaskowiec frakcja 30-60(50pln/t) - porfir, dolomit, to droższe materiały.(ceny z transportem okolice Wieliczki) Czym najlepiej zrobić tą wymianę? A może mix? Chodzi, żeby woda nie stała, nie kumulowała się tylko spływała do drenażu. Jak macie jakieś doświadczenie, to podpowiedzcie co nieco. PS. Czy w przypadku pospółki nie trzeba jej przypadkiem oddzielić geowłókniną od gruntu(gliny)?
  7. Na co najlepiej wymienić grunt? Pospółka? Czy musi być kamień w frakcji 8-60 np piaskowiec, dolomit, a może porfir. Pospółka najtańsza, piaskowiec drugi w kolejności/
  8. Na co najlepiej wymienić grunt? Pospółka? Czy musi być kamień w frakcji 8-60 np piaskowiec, dolomit, a może porfir. Pospółka najtańsza, piaskowiec drugi w kolejności.
  9. Witajcie. Doskonale wiem, że na forum temat płyty fundamentowej został poruszany praktycznie z każdej strony. Nie mniej jednak nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na temat optymalnego zabezpieczenia przeciw wysadzinom. Szukając informacji, doszedłem do wniosku, że styropianu pod płytę nie będę kładł - i tak mam zamiar robić wylewki, żeby instalacje pochować włącznie z podłogówką i wtedy go zastosuję.. Zastanawiam się nad jedną z metod zabezpieczenia przed wysadzinami: 1.Całościowa wymiana gruntu do granicy przemarzania lub częściowa - wysypanie ostrogi( szerokość ok. 2m) do granicy przemarzania na obrzeżach płyty. Płyta leży na 15 cm warstwie żwiru ( styropian lub brak) 2.Wylanie ostrogi na obrzeżach płyty z chudego betonu+ ocieplenie styrodurem. Płyta leży na 15 cm warstwie żwiru (+ styropian lub brak) 3.Opaska o szerokości ok. 1 m z xps ok 40-60cm ppt + pionowa opaska . Z tym styropianem w gruncie, to jakoś do mnie nie dociera - jak układać koło siebie, żeby się nie rozeszły, albo, żeby je gryzonie nie zniszczyły? Najlepszym rozwiązaniem pewnie jest wymiana gruntu - rozwiązanie na wieki, ale znowu nie takie tanie( Czy można wymieniać na pospółkę? czy jednak musi być żwir/kliniec/tłuczeń). A może macie jakieś inne sugestie/rozwiązania, które by jakoś dawały kompromis pomiędzy skutecznością i trwałością rozwiązania, a jego nie wygórowana ceną.
  10. Ja znalazłem kilka wątków o płycie fundamentowej i sam zaciekle szukałem odpowiedzi na moje pytania, ale nic nie znalazłem. Skoro twierdzisz, ze akurat ten temat był dotykany, to podaj, w którym - i zaraz go przeczytam.
  11. Zanim forumowicz aadamuss24 rzuci hasło, że na jakimś tam wątku płytowym był ten temat, to niech przynajmniej to sprawdzi . Sam jestem ciekawy rozwiązania i takiego opisu w żadnym wątku nie znalazłem. Jeśli ktoś z Was znalazł ten watek, to b. proszę o link do niego. Jak rozwiązać słup podtrzymujący strop nad tarasem( dom na płycie fundamentowej) - czy lać cała płytę włącznie z tarasem i słupem na niej, czy robić osobno ze stopą fundamentowa pod słupa? Co z nierównomiernym osiadaniem? Dajcie znać co i jak To samo pytanie tyczy się schodów wejściowych
  12. Oczywiście , jeśli ktoś jeszcze ma jakieś kontakty, a możne się nimi podzielić - to byłoby super.
  13. Dzięki za odzew Siobhan1- będę wdzięczny za kontakt; Mój email: rgaczol@poczta.fm Tak orientacyjnie, to jaki koszt takiego projektu u Twojego konstruktora i jak wygląda przekrój twojej płyty?
  14. Witajcie, Zaciekle szukam projektanta/konstruktora płyt fundamentowych w okolicy Krakowa. Jak budowanie na płycie fundamentowej jest dokładnie opisane, tak konstruktora trudzącego się tym tematem nie bardzo mogę znaleźć. Szczerze mówiąc - biura, do których dzwonie lub indywidualni konstruktorzy o płycie fundamentowej nie słyszeli( chyba, że pod lekkie konstrukcje drewnienia). Czy macie może namiary na jakieś konkretne biura projektowe lub indywidualnych konstruktorów, którzy zajmują się projektowaniem płyt fundamentowych? (nie chodzi mi o płytę denną fundament. tylko pł. fund. na powierzchni terenu)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...