Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mar.d

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    60
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    podkarpackie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

mar.d's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Zrezygnuj z łat, konstrukcję stalową opuść 10cm i między profile wełna. Ja zamiast OSB i GK dałbym 2 warstwy GK. Miedzy płyty a profile paroizolacja. Czy część nad stropem będzie wykorzystana jako mieszkalna, czy będzie to strych?
  2. Jednolita powierzchnie uzyskasz bez problemu na płytach GK, nie trzeba do tego Fermacell . Same Fermacell nie dają gwarancji braku pęknięć, potrzebny jest doświadczony wykonawca. Mam dość spore doświadczenie z Fermacell i mogę powiedzieć że nie jest to materiał łatwy do montażu, jesli ktoś tego wcześniej nie robił może mieć spore problemy. Osobiście wolałbym dać dwie warstwy płyt GK zamiast jednej Fermacell . Pozdrawiam.
  3. mar.d

    sufit podwieszany

    Rób konstrukcje jednopoziomową. Polecam przed ułożeniem izolacji pomiędzy wiązarami pokręcić wieszaki grzybkowe, następnie układasz wełnę pomiędzy wiązary, na grzybki zakładasz profile CD i pomiędzy profile druga warstwa wełny.
  4. mar.d

    sufit podwieszany

    Kolego profile prostopadle do wiązarów co 40cm. Taka konstrukcja spokojnie wytrzyma ciężar wełny i płyt GK.
  5. Witam, w sprawie aranżacji wnętrz jestem całkiem zielony, a na forum jest sporo ludzi którzy się na tym świetnie znają, proszę więc o pomoc. Na wizualizacjach moje wstępne pomysły. Proszę nie sugerować się kolorami i rodzajem szafek, chodzi mi o wstępną koncepcję. Co o tym myślicie? Czy taki układ będzie praktyczny? Pozdrawiam.
  6. Płytę Osb, lub lepiej grubą sklejkę najlepiej zamocować pomiędzy profilami CD za pomocą 2 kawałków UD. Kolego Devilman123 ile miejsca masz na ten sufit podwieszany?
  7. Kolego Salach miałem taki sam problem, wybrałem beton. W moim rejonie(okolice Mielca) szalunki systemowe można dostać gratis z betoniarni z których bierze się beton, transport szalunków z betoniarni i z powrotem trzeba zorganizować samemu. Szalunki (około 100mb) w pięciu chłopa złożyliśmy w 1,5 dnia, po zalaniu fundamenty stały 1 dzień, następnie rozebranie, wyczyszczenie i odwiezienie do betoniarni to 1 dzień roboty. Kilka fotek:
  8. Podwójny stelaż z profili CW 75, 2x wełna mineralna, podwójna okładzina z płyt GKF . Taka ściana ma izolacyjność akustyczna 63 dB oraz klasę odporności ogniowej EI 60.
  9. Witam, pomysł z drewnianymi belkami jest dobry. Możesz również kupić długie druty i podwiesić bezpośrednio do sufitu. Oczywiście nie podwieszaj każdej szyny osobno, daj jedną szynę główną (poprzecznie do szyn nośnych, na wieszakach krzyżowych) i ją podwieś co ok.80-100cm. Pozdrawiam.
  10. Kolego CienkiLolek widziałem strop drewniany który był zamknięty od dołu i od góry folią paroizolacyjna(tak jak Ty sugerujesz). Mieliśmy zlecenie rozebrania części sufitu z GK z powodu "nieprzyjemnych" zapachów w domu. Okazało się ze na większej części stropu wełna była zawilgocona a belki drewniane zagrzybione. Od budowy domu do remontu minęło około 7 lat. Ja też buduje dom z drewnianym stropem i nieużytkowym poddaszem, u mnie patrząc od dołu będzie: 1. 2xGK 12,5 2. folia paroizolacyjna. 3. ruszt z CD60/27 4. 20cm izolacja 5. Belki stropowe 20cm, pomiędzy belkami wełna 6. co 40-50cm w poprzek do belek listwy drewniane 7. płyta OSB. pozdrawiam.
  11. Punktu podziału PEN nie musisz uziemiać, z rozdzielnicy należy wyprowadzić PE i podłączyć do uziemionej GSW uziemiając w ten sposób PE.
  12. Podział PEN musi być przed wyłącznikiem różnicowoprądowym, RCD nie może być montowane w TN-C. PEN od licznika wprowadzasz na listwę PE w rozdzielnicy i tam robisz podział.
  13. Kolego czy masz instalacje TN-C(4 przewody), a maszyna którą chcesz podłączyć 5 przewodów(TN-S), czy odwrotnie?
  14. Dobrze ułożona wełna tworzy ciągła warstwę, nie ma mowy o żadnych mostkach termicznych co 40cm. Mostki na wieszakach stalowych, jaki może być tam mostek termiczny? Moim zdaniem są to wartości niezwykłe małe i całkowicie nieistotne. Pozdrawiam.
  15. Może czas aby Twoi wykonawcy zmienili technologię prac. Najprostsza i najskuteczniejsza technika to: Wieszaki przykręcane do boków krokwi. Wełna miedzy krokwie. Profile. Wełna między profile. Paroizolacja. Płyty GK. Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...