Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marag2

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Kobieta
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    opolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

marag2's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. msilent - własnie o takim loftowym charakterze myślałam dla tej remizy. Wiem, że może być z tego ładny oryginalny dom i gdyby był mniejszy nie zastanawiałabym się tak długo nad jego kupnem. Waldek78 - widzę, że też widzisz potencjał tego domu. Teraz muszę go obejrzeć z fachowcami. Jeden (mój brat) już mi odradza tę inwestycję, ale on jest zwolennikiem budowy nowego domu, a ja lubię stare. Adam - dziękuję za rady. Łuski mi z oczu nie spadły, ponieważ już wcześniej wiedziałam, że ogrzanie tej powierzchni będzie poważnym wyzwaniem, podobnie jak remont dachu itd... Jakoś nie jestem przekonana do ocieplenia tego budynku, a potem nałożenia na to płytek. Musimy to przemyśleć. Szkoda, że zapewne masz rację W ostateczności mogę liczyć na globalne ocieplenie
  2. Cegiełki nadal śliczne, ale myślę że Adam M. niestety ma rację. Zresztą od początku kwestia ogrzewania jest jednym z największych problemów, a może być ich jeszcze parę.
  3. Myślałam o pompie ciepła, ale nie wiem, czy sobie z tym poradzi. Nie lubię marznąć.
  4. Dziękuję za rady. Izolacji poziomej nie widziałam ale spróbujemy sprawdzić i dopytać. Więźba jak na jej wiek jest w dobrym stanie. Pokrycie dachu do wymiany. Chcemy w tym budynku stworzyć wygodny dom dla czteroosobowej rodziny. Ponieważ wewnątrz nie ma ścian działowych, można dowolnie zaprojektować pomieszczenia. Oczywiście instalacje są do zrobienia, ale cena domu niewiele przewyższa cenę działki. Nie chcemy ocieplać budynku z zewnątrz, bo straciłby wiele ze swego uroku. Kosztowne będą okna, gdyż mają nietypowy kształt. Z tyłu budynku jest ogród a z przodu można go odgrodzić od ulicy, która jest bardzo mało uczęszczana. Wewnątrz chciałabym odsłonić cegły. Pod częścią budynku jest piwnica ze stropem Kleina. Trochę odstrasza nas wielkość budynku, ale pragniemy stworzyć tu tylko jeden poziom (ewentualnie antresole w pokojach dzieci). Niewątpliwie byłby to "dom z duszą', ciekawszy od domów nowych, ale koszt ogrzewania (bez ocieplenia i z dużymi oknami) i remontu może być wysoki. Pozdrawiam.
  5. Witam. Podglądam to forum od miesięcy, ponieważ lubię stare domy i ich transformacje. Znalazłam dom, a właściwie to starą poniemiecką remizę, czy też restaurację. Budynek pochodzi z lat 30-tych ubiegłego wieku. Od wielu lat nie jest zamieszkany. Wymaga generalnego remontu ale jego cena nie jest wygórowana. Dom ma około 260 m2. Dach pokryty jest papą. Wewnątrz jest coś w rodzaju sceny i otwarta przestrzeń, którą można dowolnie kreować. Urzekły mnie piękne okna i ich wykończenia z cegły. Zastanawiamy się nad kupnem tego budynku, ale mamy wiele obaw związanych z jego remontem, a właściwie przebudową. Chcielibyśmy podnieść i ocieplić podłogę (pomieszczenia są wysokie), wymienić dach, zrobić ściany działowe itd. Pragniemy zostawić odkryte cegły na zewnątrz i tylko je oczyścić i naprawić ubytki. Wiem, że wśród Forumowiczów są osoby remontujące stare domy, także poniemieckie i proszę o pomoc. Na co należy zwrócić uwagę zanim kupimy dom? Jakie są słabe i mocne strony takich budynków? Wiem, że i tak będę potrzebowała specjalisty ale najpierw proszę o rady praktyków:)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...