Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

michal.mech

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

O michal.mech

  • Urodziny 14.11.1982

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

michal.mech's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Cześć, W kuchennym kącie mam ciąg wentylacyjny. Przeszkoda ma wymiary 720mm x 510mm i sprawia, że nie pasuje mi układ mebli. Przydałoby mi się zwiększyć krótszy bok, czyli pogrubić jedną ze ścianek. Rzecz się dzieje w mieszkaniu gdzie jest już tynk i farba. Moim pomysłem na rozwiązanie tego problemu jest dołożenie jednej cegły i zamiast tynkowania położyć płytę KG. Przeszkodę będą otaczały kuchenne meble zależy mi na szybkim rozwiązaniu. I tu moje wątpliwości i prośba o porady: 1. Czy powinienem najpierw zerwać tynk czy da się jakoś tak zagruntwać, żeby domurowana warstwa nie odpadła mi później? 2. Czy płytę KG do cegieł mogę sobie przykręcić (w odpowiedniej ilości miejsc oczywiście) czy będę musiał ją złapać na większej powierzchni i muszę ją dodatkowo przykleić? Informacje dodatkowe (może okażą się potrzebne). 1. Przez ten twór będzie szła instalacja elektryczna. 2. Pod sufitem mam otwór wentylacyjny o dość standardowych wymiarach. Planuję go przekuć i zorientować dłuższym bokiem równolegle do podłogi. A może do rozwiązania mojego problemu macie inny pomysł?
  2. Hmm, sądziłem, że jest w tym jakaś większa filozofia. W związku z tym, że deski mają różną długość wzór okrętowy odpada. Ale jednak miałem nadzieję, że przy wzorze "na dziko" można zachować jakąś powtarzalność. Wybór kleju jeszcze przede mną. Wiem, że są jeszcze kleje, dzięki którym mogę pominąć gruntowanie. No i jest różnica w szybkości schnięcia a dokładniej w tym jak szybko trzeba układać Jasna sprawa. To jedna z oczywistych oczywistości )
  3. Witam, Zakupiłem lite deski podłogowe dąb arctic Barlinek. Producent podaje, że mają one wymiary 15mm grubości 120mm szerokości oraz długość to 400-1200mm. W związku z tym, że układane będą dopiero za jakiś czas to noszę się z pomysłem, żeby zrobić to samemu a teraz należycie się przygotować. Moje pytanie dotyczy tego jaki wzór zastosować podczas układania? Nie mam doświadczenia z deskami o różnej długości i nie wiem co zawiera dokładnie paczka (ile desek o jakich długościach). Czy mógłbym prosić o opis jak dobierać deski, żeby wzór wyszedł sensowny? Z radością przywitam jakiś obrazek lub wizualizację.
  4. Dziękuję za porady. Pomysł finlandii jest bardzo dobry ale ... nie skorzystam z niego. Niestety całość projektu jest w tym przypadku dosyć "ciężka". Nagromadzenie elementów jest dość spore a ma moim zamyśle chciałbym osadzić drzwi w sposób dość minimalistyczny. Zdecydowałem się wyrwanie ościeżnic stalowych i wstawienie ościeżnic stałych w obu otworach drzwiowych. Czyli rozwiązanie chyba najprostsze
  5. Nie wiem czy to przez słabą znajomość tematu ale widzę tylko jedno rozwiązanie: - drzwi łazienkowe - ościeżnica stała z opaskami na zewnątrz (wewnątrz opaski lub ćwierćwałki); - drzwi pokojowe - ościeżnica stała z ćwierćwałkami na zewnątrz (wewnątrz ćwierćwałki lub opaski). Tyle tylko, że mam wrażenie, że takie pomieszanie w końcowym efekcie będzie wyglądało nijak. Jak kombinowanie na siłę
  6. Też skłaniam się ku pierwszemu rozwiązaniu. Choć wiem, że czeka mnie sporo bałaganu przy tym. W tej chwili drzwi łazienkowe otwierają się na przedpokój na dłuższą jego ścianę. Drzwi pokojowe otwierają się do wewnątrz pokoju. Czeka mnie remont i zawsze jest szansa na zmianę ale taki układ pasuje mi najbardziej. Co do wyboru ościeżnic wiem, że wydłubanie starych ze ściany zwiększy mi możliwości. Pomimo tego nie wiem jakie chciałbym zastosować. Jestem laikiem w tym temacie i nie do końca znam możliwe rozwiązania. Liczę to na podpowiedź. Martwię się trochę, że będę miał tam problem bo ościeżnica drzwi pokojowych będzie chyba musiała być bez listew opaskowych ponieważ nie zmieszczą się na styku pokoju i łazienki. Martwi mnie to ponieważ w innych miejscach mieszkania chciałbym takie listwy i pojawi mi się niespójność w wystroju. Myślałem nawet o przesunięciu drzwi pokojowych lekko w lewo ale nie wiem czy gra jest warta świeczki ponieważ tam tez jest niewiele możliwości.
  7. Witam, Mam w domu stare stalowe futryny wmurowane w ściany. Chciałbym się ich pozbyć i zamontować jakieś ładniejsze. Problemem jest sytuacja pomiędzy łazienką a jednym z pokoi. Prezentuje na obrazku: http://img689.imageshack.us/img689/8558/futryny.png Chciałbym zaciągnąć porady jakie mam tu możliwości. Ja widzę dwie: 1. Kuć ściany i wyrwać stalowe ościeżnice. 2. Przykryć je ościeżnicami (wiem, że są takie które służą do nakładania na stalowe). Co do pierwszego punktu to mniej więcej wiem co mnie czeka. Ale nie wiem czy drugi punkt jest w ogóle możliwy do zrealizowania. Jakie widzicie możliwości?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...