Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kongresmen

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    36
  • Rejestracja

O kongresmen

  • Urodziny 21.11.1978

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Grudziądz
  • Kod pocztowy
    86-300
  • Województwo
    kujawsko-pomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

kongresmen's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Dom budowany z betonu komorkowego 24 cm na klej. Brak zbrojen pod oknem. Badan gruntu nie robilem. Grunt to glina. Grunt po wykonaniu wykopu ogladal kierownik budowy I mowil ze jest ok. 15 m od domu robilem studnie I bylo 8 m gliny. Jak zrobili wykop pod lawy to po tej stronie gdzie peka pokazał się chyba piasek. Ale kierownik mowil mi ze jest Ok. Jedyne zmiany co do projektu to grubsza posadzka na stropie o 3 cm w czesci mieszkalnej z uwagi na ogrzewanie podłogowe. Doszlo tez deskowanie dachu. Zastanawia mnie tylko czemu te rysy pojawiają się i znikają. Kierownik mowi ze to normalne I ustabilizuje się. Ja natomiast dostaje nerwicy
  2. Co robic. Pekly mi sciany pod trzema oknami w salonie i kuchni są to pionowe pęknięcia od okna do ściany fundamentowej szersze przy oknie i szersze od strony zewnętrznej. Pekniecia sa okolo 1mm. Od strony wewnętrznej ściany zostały zaszpachlowane i przyklejono siatkę ale po czasie pojawiła się minimalna kreseczka która po nałożeniu gładzi została wepchnieta w tą szczeline. Na następny dzień ściany się znowu zeszły I gladz zostala wycisnieta. Zauwazylem ze sciany sie rozchodza I schodza. Wszystko zaczęło się po nałożeniu tynków gipsowych nie wiem czy pustaki nasiakly i strop się ugial czy cos innego może być tego przyczyną.Na ścianach rysy pojawiają się I znikaja. Przed położeniem ocieplenia zauważyłem że na ścianie 1 pustak poniżej stropu powstala tez rysa wkolo domu na zewnętrznej stronie. Jest to rysa na spoinie łączenia pustaków I biegnie pod stropem wkolo calego salonu. co robić bo zaczynam się psychicznie wykanczac.
  3. Co robic. Pekly mi sciany po trzema oknami w
  4. Panie Andrzeju czy ta wilgoc jest niebezpieczna dla drewna. Mam wrazenie ze moknie tylko ten impregnat na deskach i więźbie. Wysolen dużo nie ma. Chyba że wszystko jest wysoleniem bo jak wyschnie to robi się jasniejsze drewno. Czy to jakoś będzie zagrazalo welnie i wiezbie?
  5. Na wieczór było suchutko. Dzisiaj z rana wilgotne. Mniej niż wczoraj bo było mniej wilgoci w powietrzu. Ale wilgotno. Co robić? Panie Andrzeju Wilhelmi, Mis*u macie doświadczenie spore. CO byście zrobili. Producent Luvena każe mi poczekać 2 tygodnie i czekać czy to się ustabilizuje. Z kolei inny doradca z Luveny kazał mi sprykać cześć wodą i zobaczyć czy to pomaga. Nie widze jednak w tym sensu bo więźba co ranek robi się wilgona. Czy da to się naprawić?
  6. Dodam tylko ze teraz słońce świeci i więźba będzie na wieczór pewnie sucha. Sądzę jednak ze takie zawilgocenie wiezby co deszcz nie jest normalne. Zmyć tego się nie da.
  7. W związku z tym ze więźba z tartaku przyszła jaka przyszła postanowiłem ja zaimpregnowac fobosem m4. Spryskalem wszystko, wyschlo pojawiły się wysolenia. Nie dużo ale były. W sobotę skończyłem impregnacja. W tym tygodniu 2 razy padał deszcz i w czasie deszczu więźba deskowanie robi się mokre. Stalowe łączniki gdzieniegdzie pordzewialy wiec postanowiłem wszystkie przemalowac farba minia. Co robić? Ta budowa mnie wykończy. Co nie dolne zaczynają się problemy. Chyba mam już nerwice. Budynek jest nieocieplony wiec powietrze bez problemu wchodzi na poddasze przy murlacie. Czy po ociepleniu to minie? czy mieliście taki problem, jak sobie z tym poradziliscie. Z internetu wiem ze problem zdarza się. Dodam że więźba jest na dachu 1.5 roku i zdążyła wyschnac.
  8. Oczywiście ze szczelinę zrobię. Pytanie jest natomiast jak ja zrobić żeby styropian nie pracował? Przecież od góry nie będzie miał czego trzymać się. Ostatnie 25 cm będzie praktycznie bez oparcia bo murlata jest 3 cm głębiej jak mur. Moi fachowcy jeśli chodzi o tynki robią je bardzo ładnie. Zrobią ocieplenie tak jak będę chciał. Powiedzieli mi tylko ze ten styropian będzie tam pracował i może pękać bo nie będzie podbitki i wiatr tam będzie ten styropian wciskal. Myślałem żeby przed klejem i siatka dać przy tej Szczecinie taśmę wentylacyjna taka 5 cm z PCV wkleić ja jakoś w styropian zakleic taśma malarską obronić klejem potem znowu przed tynkowaniem taśma malarską żeby tych oczek nie zakleic. W kalenicy dekarze przecieli tylko pape także trochę mało. Szczeliny prawie nie ma. Chce wywiercic w kalenicy po 4 dziury między każdymi krokiem o sredni 5 zł i na jednym szczycie dać kratkę wentylacyjna. Czy to wystarczy?
  9. Jak zrobić ta wentylację pod nadbitka? Moja ekipa 14 lat w ociepleniach twierdzi ze nigdzie nie robili takiej szczeliny. Wręcz przeciwnie opianowuje jeszcze styropian do desek żeby się lepiej trzymał. Jest w tym logika bo styropian ma tutaj dobre 25 cm bez podparcia do ściany. Siatka pod wpływem wilgoci ma ponoć położyć sie? Czy są jakieś elementy dekarskie które można tu zastosować żeby takową wentylację zrobić. Jak to wykończyć żeby dobrze wyglądało?
  10. Okna są, drzwi i brama są. Szczeliny tylko między murłatą a dachem, które mam zamiar zasłonić folią budowlaną. Czy nie jest za poźno? I drugie pytanie czy słup drewniany od dachu mogę w całości schować w ścianach z betonu komórkowego?
  11. Kolego pieknyromek jest dokładnie jak mówisz. Dom wybudowałem na zboczu. Zbocze to opada w kierunku Osy, tak więc mam widok na piękną dolinę. Kilka kilometrów dalej Osa wpada do Wisły. Sąsiedzi jednak mają wodę. Jest jej mało ale jest. Wysoczyzna Chełmińska to 40km ode mnie. Byłem pewny że skoro w odwiercie woda jest to w studni również będzie ale nie ma... i to mnie zdziwiło... i nie bardzo wiem co robić dalej... kopać głębiej, robić nowy odwiert. Nie wiem.
  12. Warstwa piasku jest maksymalnie na 0.5 m. Dalej jest znowu glina. Czy jest mozliwe ze ten piasek to nie jest warstwa wodonosna? Czy sa tu jacys studniarze?
  13. Witam wszystkich i proszę o radę. Nie mam na działce wody, a wodociąg będzie nieprędko. Postanowiłem więc wykopać studnię. Wody na moich terenach nie ma. Studnie głębinowe są na 70-80m. Większość sąsiadów korzysta ze studni kopanych które mają od 6 do 8 m. Chciałem kopać studnię głębinową ale zażyczyli sobie 25 000zł więc odpuściłem sobie i postanowiłem kopać studnie. Wziąłem studniarza, który wziął druty i wyznaczył 3 miejsca. Po wybraniu 1 z 3 wskazanych miejsc studniarz zrobił odwiert. Woda była na 6,5 metrach, ale dokopał do 7,5. Pierwszego dnia w odwiercie było 1 m, po dwóch dniach 3-4 m wody. Postanowiliśmy że skoro woda jest to kopiemy. Wziąłem koparkę i wykopałem dół na 7 metrów. Od odwiertu odsunęliśmy się maksymalnie na 1 m. Przez pierwsze 7 m była sama glina. Ostatnie 3 metry praktycznie skała, nie do wykopania łopatą. Doszliśmy do piasku na 7 m i wody nie ma. Jakieś po bokach delikatne strużki ciekły, ale za małe żeby zasilić studnie. Wykopaliśmy łopatą piasek, który może miał maksymalnie 0,5 m i znowu zaczęła się brązowa glina. Ustawiliśmy kręgi zasypaliśmy otwór obok nich i czekamy na wodę która według studniarza miała napłynąć. Przez kilka dni niestety nic nie naciekło. Aktualnie mam studnię z piaskiem na dnie. Poradźcie co robić dalej?
  14. Dzwoniłem dziś do Fakro i doradca klienta po skonsultowaniu dwukrotnym ze swoimi fachowcami powiedział, że rekomendowany kołnierz pod tą dachówkę to EZV-P. Temat zamykam.
  15. Mam dach deskowany i opapowany. Na to przyjdzie dachówka Creaton titania. Jaki kołnierz uszczelniający FAKRO do tej dachówki powinien być zamocowany EZV-P czy EHN-P. EZV - P jest do profilu do 45mm a EHN-P do profilu do 90mm. Nigdzie nie mogę znaleźć ile ma profil dachówki Titania.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...