Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

matti89

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

O matti89

  • Urodziny 29.07.1989

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Zarzecze
  • Kod pocztowy
    37-205
  • Województwo
    podkarpackie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

matti89's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Te kasetony wykonane są ze styropianu? Założeniem jest odporność na iskry powstające podczas spawania, cięcia itp oraz opary z malowania, tak aby taki kaseton się nie rozpuścił.
  2. Generalnie to zależy mi na tym aby sufit był wytrzymały, gdyż będzie zawieszony na wysokości 215cm, a ponieważ czasem wyczyniam tam różne rzeczy takie kasetony szybko by się zniszczyły;) zbyt delikatna konstrukcja jak dla mnie, a czy tania? Nie mam nawet pojęcia w jakich cenach one są, proszę o jakiś przykład. Jeśli chodzi o OSB to są nawet 6mm, w cenie 12 zł m2.
  3. Witam serdecznie. Chcę podwiesić sufit w pomieszczeniu gospodarczym (nieogrzewanym). Mam na myśli taką konstrukcję. Chcę użyć płyt OSB 8mm, ponieważ mają one wymiary 1,25mx2m stelaż zostanie zrobiony z profili przyściennych UD, oraz profili CD co 62,5cm. Czy taka konstrukcja jest w porządku? Jakich wkrętów użyć do przykręcania płyt OSB?
  4. jacbelfer Jeżeli miarkownik to jaki i jak go zamontować? Mam osobne drzwi do popielnika i do rusztu, na których zamontować klapkę? Jak najlepiej doprowadzić powietrze wtórne? Ja też palę ciągle, w domu 22-23 stopnie. U mnie jakoś 45 kg na dobę wychodzi...
  5. Witam serdecznie, Po lekturze tego wątku postanowiłem zmodyfikować nieco swój kocioł. Posiadam SAS NWT 23kW, sterownik KOMFORT wraz z dmuchawą. Otwór nad wiszącym wymiennikiem zaślepiłem cegłą szamotową i sylikonem żaroodpornym, prześwit u dołu kotła zmniejszyłem do 10cm (było 18 ). Przed modyfikacją kocioł mocno kopcił w początkowej fazie spalania, teraz kopci zauważalnie mniej, czasem nawet jakby wcale. Dmuchawę staram się ustawić tak, aby zadana temperatura nie była przekraczana. Obecnie spalam węgiel orzech z kopalni Sobieski, węgiel kupiony w lecie, dobrze wysuszony. Jednak mimo wszystko w komorze zbiera się kondensat. Zastanawiam się właśnie co można jeszcze zmienić aby jeszcze usprawnić spalanie? Stałopalność po modyfikacjach to 13-16 godzin. Dom ok 200m2, pustak żużlowy, cegła i 10cm styropianu, strop 5 cm styropianu. pomieszczenia na parterze nieco niższe, 2,25m. Nie chce rezygnować z dmuchawy, gdyż okazjonalnie spalam również miał. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie. Czy paląc z dmuchawą można doprowadzić dodatkowe powietrze do strefy spalania, tak aby dopalić spaliny? Pomimo zmniejszenia prześwitu u dołu do 10 cm, wydaje mi się że i tak zbyt duża warstwa węgla pali się jednocześnie. Zmniejszyć jeszcze? Czy jakieś inne modyfikacje dadzą lepszy skutek?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...