Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

baciar

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

O baciar

  • Urodziny 04.09.1971

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Tarnobrzeg
  • Kod pocztowy
    39-400
  • Województwo
    podkarpackie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

baciar's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. a to mój dom z 1936 r. zastanawiam się nad wzmocnieniem pękniętych fundamentów, remont w środku zakończony, pozostało ratować 2 ganki, zrobić podsibitkę...teraz odżył.
  2. Dziękuje za słowa pocieszenia.Na pewno nie ma izolacji pionowej i muszę ją zrobić, myślę nad drenażem wokół domu pomimo piaszczystego gruntu.
  3. Chodzi o to że ja w tym domu mieszkam. Obawiam się że po podniesieniu fundamentów i podmurowaniu dom może znacznie osiadać i mogą podnosić się wylewki w środku domu. Fundamenty z jednej strony mają wysokość 50cm a z drugiej 20cm - to jest różnica poziomów działki.
  4. Witam wszystkich.Ja również mieszkam w wiekowym domu z bali drewnianych z 1936r. U mnie drewno jest w znakomitym stanie ale już fundamenty niekoniecznie. mam pytanko do LUILIN, oglądałem zdjęcia twojego pięknego domku i zauważyłem zabezpieczone fundament i chyba drenaż wokół budynku. Możesz coś więcej powiedzieć na temat robót przy fundamentach. ponieważ moje fundamenty są wykonane z cegły no i niestety popękały. Wrzuciłem wątek na forum w dziale fundamenty ale chyba niewiele osób ma wiedzę w temacie renowacji i odbudowy starych obiektów. Pozdrawiam.
  5. Tak uważają "fachowcy".Jajmar co sądzisz o tym podkopaniu fundamentów i wylaniu ławy, może wiesz jaka firma profesjonalnie zajmuje się takimi robotami.
  6. Wieniec to jeden z pomysłów po to aby jakoś ten fundament zabezpieczyć by w miejscu pęknięć pionowych nie odchodził od pionu.Tak w ogóle to nie wiem od czego mam zacząć z tym fundamentem .Gdyby grunt był stabilny a nie piasek to etapami po 1m rozebrałbym całość i zrobił nową ławę i fundament.Stary fundament nie jest zbrojony nie ma ławy fundamentowej,cegła ciągnie wodę i mróz robi swoje.Naprawdę nie wiem co w tej sytuacji było by najlepszym rozwiązaniem.Na pewno grunt wokół budynku osiada bo widać to gołym okiem. Czytałem o metodzie nawiercania w pobliżu fundam. i wpuszczania substancji żywicznych które rozszerzają swoją objętość zwiększając stabilność gruntu.Chodzi mi po głowie jeszcze podkopanie fundamentu i wylanie pod nimi ławy fundamentowej.
  7. Witam. mam problem z fundamentem, zbudowanym z czerwonej cegły metodą tradycyjną w latach 1936 na zaprawie wapiennej. Fundament jest osadzony na gruncie piaszczystym na głębokości około 1,20m.Dom zbudowany jest z bali drewnianych , pokryty jest blachodachówką. Wystąpiły na fundamentach pęknięcia pionowe i poziome. Bezpośrednio przy fundamentach popękała i obniżyła się płyta betonowa, która miała za zadanie nie dopuścić wodę do fundamentów. Dom jest duży ( 100m) wcześniej pokrycie dachowe stanowiła dachówka ceramiczna. Mam pytanie - jakie kroki poczynić w celu zabezpieczenia fundamentów. niektóre pęknięcia wychodzą poza obrys fundamentów. czy w tej sytuacji można zrobiść podbicie fundamentów połączone z wylanym wieńcem na zewnątrz przezbrojonym, okalającym dookoła fundamenty ( klamra). Zdjęcie fundamentu w załączniku.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...