Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mandelbrot

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    151
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez mandelbrot

  1. Luty 2019: 365kWh Marzec 2019: 300kWh Grzanie tylko w II taryfie. Dziś zajrzałem do kotłowni i mam już tryb letni na pompie .
  2. Dokładnie tak jak pisze Arturo, wypróbuj grzanie w nocy, a jak się sprawdzi, to zmień taryfę i się ciesz. Ja mam podobną pompę, trochę większy dom i sprawdza się to doskonale. Zobacz jeszcze, czy na postoju chodzą Ci pompy obiegowe podłogówki - może dlatego temperatura tak szybko spada. Ja mam teraz w kotłowni z 15 stopni i gdyby nie przemieszały wody co jakiś czas byłoby podobnie.
  3. Styczeń 2019 - CO+CWU 525kWh, ustawione w taniej taryfie. Obiegówka CO ustawiona na pracę cykliczną miesza wodę też w 1 taryfie.
  4. Nareszcie ktoś to w prosty sposób wytłumaczył, bo w instrukcji Reflexa, zrobili to zbyt fachowo. emigrus - podałbyś wzór jakim to liczysz?
  5. Też bym pewnie zapłacił, żeby rozwiązać problem, tylko płacenie za naprawę błędów producenta, to zdecydowanie bezczelność z jego strony.
  6. Nie rozumiem, jak można płacić za coś, co spartaczył producent od samego początku?!
  7. Ja dałem rekuperator na dobrze izolowany strych, bo chyba było mi prościej rozprowadzić kanały, ale: 1. Co będzie jak z jakiegoś powodu będę chciał wymienić rekuperator - bez demolki nie ściągnę go. 2. Pomimo, że kanały prowadziłem pomiędzy dwoma 15cm warstwami wełny na skosach, to nawiew w pomieszczeniach, które korzystają z nich był o 2-3 stopnie niższy niż w pozostałych pokojach w czasie ostatnich mrozów. 3. W ubiegłym roku przy dłuższych mrozach -15 na strychu było +5. Wpłynęło to na niskie temperatury nawiewu. Dlatego musiałem dodatkowo docieplać przewody izolowane Sonodec do skrzynek rozprężnych. Mając tą wiedzę, rozsądniej chyba byłoby, użyć sztywnych kanałów, zamiast Sonodec. Montując rekuperator w kotłowni, nie byłoby tych problemów, ale musiałbym robić więcej przebić przez strop i nie wiem gdzie wyszedłbym z czerpnią i wyrzutnią.
  8. Wszystko sam z pomocą tego forum (Dziękuję wszystkim, którzy mi pomogli!) - wątek "Sam robię wentylację". Faktura za rurki, puszki rozprężne itp. 2650. Do tego osobno czerpnie, rury sonodec do czerpni, wełnę, taśmy alu szacuje na max 1500, tak więc w 4500 się zmieściłem. Rekuperator z Air++ 7100zł. Do przebić podjechał szwagier z młotem udarowym - jak chcesz elegancko możesz sobie wynająć wiertnicę. Montaż samodzielny instalacji 2-3 dni. Ceny z 2015 roku.
  9. Ja tak robiłem, po postawieniu jednego komina wentylacyjnego, zmiana planów na mechaniczną. Zmieściły się do niego dwa kanały peflex. Oprócz tego mam jeszcze 2 przebicia przez strop, teoretycznie robiąc je w kącie nie powinno tam być podogowki. Miałem o tyle łatwiej, że wcześniej porobiłem zdjęcia wszystkich instalacji. Jak planujesz regipsy to bez problemu rozmieścić anemostaty.
  10. Najprawdopodobniej nie będziesz musiał go ściągać, bo to wina błędnego ustawienia temperatury załączania się grzałki. Ja tak miałem w ubiegłym sezonie, był serwis i przestawił ją. Niestety jeszcze nie było mrozów, żebym mógł się przekonać, czy to było to.
  11. Grudzień 2018 - CO+CWU 443kWh, większość w 2 taryfie (obiegowka pracuje cyklicznie i załącza się też w 1T).
  12. Nie są. Elektryk jest ok, pomimo "drobnych" wpadek, hydraulik od pompy ok, bo naprawił to co spartaczył, hydraulik od wody - złodziej lub idiota, bo wwiercił się w rurę, przy montażu paneli prysznicowego, którą sam kładł. Rozkuł płytki zakleił silikonem, ale to chyba nie ma tym polega. To tak jak ten partacz, co powyłączał alarmy pompy zworkami. Tym się różni złodziej od instalatora. Ja to potrafię rozróżnić, a Ty?
  13. Pewnie to montowaleś
  14. Faktura za pół roku, poprzednie półrocze niecałe 20 zł więcej. Pompa on-off, grzanie w 2 taryfie. To był pierwszy sezon.
  15. Panie, bo poniemieckie lepsze - patrz proszki do prania, 100-letnia autostrada wstydu, wyglądająca lepiej niż nasza po 10 latach ... Naszym domkom to nawet grafit nie pomoże.
  16. Tak niskie zużycie na CWU jest możliwe - koło 40 kWh miałem latem, kiedy wiadomo, że każdy myje się chłodniejsza wodą i w kotłowni było 25 stopni. Wtedy czasami woda była grzana co 2 dni. Jak kubson ma ogrzewane pomieszczenie ze zbiornikiem, to może tak być, bo u siebie widzę, że zimą CWU dużo traci przez temperaturę 5-10 stopni w kotłowni. P.S. Na razie mamy tylko prysznic.
  17. Październik 2018 CO+CWU 136kW/h 100% w drugiej taryfie.
  18. W gruntowej pompie Stiebla przy nałożeniu się cyklu CO na CWU sprężarka nie wyłącza się, płynnie przechodzi na CO.
  19. Te ceowniki sam dospawałeś, czy można dostać już gotowe słupki ?
  20. Za kwiecień 2018 CO+CWU 102kWh, wszystko w drugiej taryfie. Ogrzewanie wyłączyło się gdzieś koło 10 kwietnia.
  21. A kto bogatemu zabroni? Jak inwestor ma potrzebę wydania nadmiaru kasy, to niech sobie montuje regulatory pokojowe po 400 zł za sztukę+ jeszcze siłowniki. Do niczego mu się to nie przyda, ale będzie się lepiej czuł.
  22. Pięknie mibas, masz u mnie piwo Ciekawe co na to nasi muratorowi laboranci ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...