
rsk
Użytkownicy-
Liczba zawartości
13 -
Rejestracja
Zawartość dodana przez rsk
-
Jakie szkody u sąsiadów piętro wyżej? Jaka konstrukcja stropu? Z własnego doświadczenia wiem że jeżeli dostała się do stropu to może nie wychodzić przez dłuższy czas, dwa miesiące po zalaniu przy odkręcaniu lampy z sufitu polało się pół wiadra wody.
-
To już 10 letni muzealny eksponat, nie sprawdzałem dokładnie. W każdym razie na quantumach lata jak jeszcze brandowane były jako calgonit od wielu lat bez soli i nabłyszczacza i jest ekstra. Wcześniej zostawiała zacieki podobne do tych u autora.
-
Spróbuj w takim razie tak jak pisałem znaleźć właściwe dozowanie nabłyszczacza. Jak to nie pomoże to zmiana chemii na tabletki quantum. W moim wypadku na niczym innym zmywarka nie domywała.
-
Ile czasu trwa program? Tabletki w nierozpuszczalnym opakowaniu, czy takie z folią (nie wiem czy somat takie robi)? Ustawienia nabłyszczacza sprawdź idąc od dołu (od najmniejszego poziomu) aż naczynia będą suche, tutaj ewidentnie nie odparował. Jak nie pomoże to zmień nabłyszczacz. Jeżeli to nie pomoże to zmień tabletki na Finish Quantum, u mnie pomogło w Boschu, też zostawały plamy na naczyniach po finishu zwykłym a somat nie domywał nawet.
-
kaloryfer przestaje grzać gdy robi się zimniej
rsk odpowiedział zimny_kaloryfer → na topic → My z mieszkań
Czy grzejnik posiada zawór termostatyczny? Jeśli tak, to czy jest on zabudowany wewnątrz grzejnika, czy występuje jako osobny element na rurze doprowadzającej czynnik grzewczy? Możliwe że zawór uległ zablokowaniu na skutek osadzania się kamienia i prawie nie puszcza wody mimo prawidłowej pracy głowicy.- 4 odpowiedzi
-
- kaloryfer
- kaloryfera
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Zbiornik przeponowy na pewno. Dodatkowo jeśli nie masz zaworu napełniającego to warto sprawdzić czy ciśnienie do jakiego spada woda w instalacji hydroforu nie jest niższe niż w instalacji CO, wtedy jeśli zawór puszcza może schodzić woda w stronę hydroforu.
- 19 odpowiedzi
-
- ciśnienia
- kondesacyjny
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Jaka pojemność instalacji? Spadek ciśnienia wskazuje na nieszczelność. 0,2 bara na 20 minut to całkiem spory ubytek wody. Instalacja napełniana z wodociągu czy z hydroforu? Zawór napełniający antyskażeniowy jest?
- 19 odpowiedzi
-
- ciśnienia
- kondesacyjny
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Pacjent Junkers Supraline KN 36-8 E czyli jednofunkcyjny gazowy kocioł atmosferyczny z wymiennikiem żeliwnym o palniku jednostopniowym z regulacją dwustanową. Pacjentem opiekuje się Junkers TA 120 E-1 czyli sterownik pogodowy. Pacjent posiada zabezpieczenie przed wykraplaniem kondensatu na wymienniku. Temperatura regulowana zaworami termostatycznymi na grzejnikach. Pogodówka ma możliwość doboru histerezy grzania (przypominam kocioł bez jakiejkolwiek modulacji) w następujący sposób: - włączenie palnika przy temperaturze mniejszej niż zadana o wartość (zakres 5-25), wyłączenie po osiągnięciu zadanej - włączenie i wyłączenie palnika w zakresie 5-25, temperatura zadana stanowi wartość średnią zakresu. Zakres dobierany tak aby kocioł załączał się 7-8 razy na godzinę. I teraz pytanie - jak taniej? Wydaje się że 7-8 razy na godzinę to dużo (chociaż to wybór producenta). Czytałem że taktowanie w kotłach z wymuszonym przepływem spalin wiąże się ze studzeniem komory przed każdym startem, ale w atmosferyku powietrze grzeje chyba cały czas przez wymiennik? Z drugiej strony aby ustawić wysoką histerezę ręcznie (25) temperatura zadana musi być wyższa od wymagań, a tym samym kocioł cieplejszy. Czy wymiennik nie odbierze więcej ciepła od spalin kiedy jest chłodniejszy? Taka oto zagwozdka z prymitywnym urządzeniem.
-
- ekonomizacja
- gazowego
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Poprawa wentylacji w mieszkaniu na poddaszu
rsk odpowiedział rsk → na topic → Wentylacja, klimatyzacja, rekuperacja
Po kilku dniach i obserwacji kierunków wiatru zauważyłem prawidłowość - intensywniej nawiewa jak wiatr jest w stronę zakończenia kanału na kominie (przy okazji jest ono boczne, z przeglądu kominiarskiego wynika że dodatkowo jest jednostronne). Pytanie co teraz z tym zrobić? Nasada kominowa raczej wymagałaby przebudowy komina. Jest jakaś klapka którą można założyć i która blokowałaby się w przypadku podmuchu wiatru, a otwierała dla normalnego ciągu?- 18 odpowiedzi
-
- mieszkaniu
- poddaszu
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Poprawa wentylacji w mieszkaniu na poddaszu
rsk odpowiedział rsk → na topic → Wentylacja, klimatyzacja, rekuperacja
Ciekawostka, po zatkaniu obu kanałów szczelnie kartonem i zrobieniu dziurki w kanale łazienkowym wyciąga nim, po zrobieniu identycznej dziurki w kuchni wieje z jednej i drugiej. Co może być tego powodem?- 18 odpowiedzi
-
- mieszkaniu
- poddaszu
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Poprawa wentylacji w mieszkaniu na poddaszu
rsk odpowiedział rsk → na topic → Wentylacja, klimatyzacja, rekuperacja
@nydar Cofka w kanałach jest stała, momentami na chwilę się złagodzi ale nie na tyle żeby wyciągnąć tylko stoi, sytuacją normalną jest całkiem intensywne nawiewanie w stronę mieszkania - gasi płomień zapalniczki. Jest to o tyle dziwne gdzie się to całe powietrze podziewa.- 18 odpowiedzi
-
- mieszkaniu
- poddaszu
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Poprawa wentylacji w mieszkaniu na poddaszu
rsk odpowiedział rsk → na topic → Wentylacja, klimatyzacja, rekuperacja
@KrzysztofLis2 O obrzędach czytałem wcześniej, przed napisaniem tego posta chodziłem dwa dni z zapalniczką, papierochem, fajką wodną (dymi najmocniej). W kanałach went. jest ciąg wsteczny zarówno w łazience jak i w kuchni. Na początku zrzuciłem to na nieszczelności kominka (którego używam okazjonalnie, dla widoku, ma niską sprawność i śmieszną moc) jednak po jego zatkaniu sytuacja jest taka sama. Nawiewa obiema kratkami, nawiewa nieszczelnościami w oknach wykuszowych, połaciowe są nawet szczelne. Jak na razie nie potrafię zlokalizować punktu wyciągowego. @nydar Po 8 latach GK trzyma się dobrze, co prawda więźba dachowa pracuje mocno i na łączeniach tynk z farbą obłazi ale tak jest całkiem ok. A zrobione jest jak jest niestety i staram się to z dnia na dzień poprawiać. @M K Wiem że trzeba to poprawić, planuję to na sezon letni. Zastanawiam się czy nad kanały wentylacyjnie nie zamontować turbowenta - powinien poprawić chyba?- 18 odpowiedzi
-
- mieszkaniu
- poddaszu
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Witam, Celem nakreślenia sytuacji - mieszkam na poddaszu użytkowym na 4 kondygnacji. Ostatnia kondygnacja wiąże się tutaj z atrakcjami pokroju wstecznego ciągu w kratkach wentylacyjnych i szeroko rozumianego chłodu na który to składa się duża powierzchnia uciekania ciepła oraz nawiew zimnego powietrza którędy się tylko da (w mieszkaniu mam kominek który jest średnio szczelny więc cały czas jakieś powietrze nim sobie ucieka ponad dach). Pytanie moje jest następujące - aby poprawić niejako sytuację zastanawiam się czy sensowne byłoby rozszczelnienie drzwi wejściowych do mieszkania. Znajdują się one na 3 piętrze budynku a po stronie mieszkania są schody zabudowane karton-gipsem. W wyniku niewłaściwego zaizolowania rur grzewczych w pionach, które są poprowadzone w metalowej zabudowie na klatce temperatura oscyluje w granicach 22-24C więc sporo. Zastanawia mnie czy jeżeli usunę uszczelkę z drzwi to czy dojdzie do wprowadzenia tego ciepłego powietrza do mieszkania, czy spotęguje to tylko efekt nawiewania zimnego które będzie jako cięższe spełzywało po schodach i blokowało dopływ ciepłego? (Pomieszczenie do którego prowadzą schody ma w szytowym momencie ponad 4m wysokości). Celem uniknięcie pytań o wychładzanie klatki itd. nadmieniam że jestem właścicielem całego budynku i straty cieplne na klatce i tak pokrywam z własnej kieszeni, więc zastanawiam się jak wykorzystać to już wyprodukowane w piecu ciepło.
- 18 odpowiedzi
-
- mieszkaniu
- poddaszu
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami: